Apple promění iPhony na platební terminály

ilustrace Apple iPhone
apple iphone

Americká společnost Apple plánuje zavedení nové služby, která by malým podnikům umožnila  přijímat platby přímo prostřednictvím jejich iPhonu, bez nutnosti připojovat další hardware, jako jsou terminály Square společnosti Block. Nová funkce tak promění iPhone v platební terminál, což umožní obchodníkům přijímat platby přiložením karty nebo jiného iPhonu. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na osoby obeznámené s touto záležitostí.

Apple na nové funkci pracuje od roku 2020, kdy zaplatil zhruba 100 milionů USD (2,2 miliardy Kč) za kanadský startup Mobeewave. Firma nabízí službu, která umožní chytrým telefonům přijímat platby přiložením kreditní karty. Systém bude zřejmě využívat čip pro blízkopolní komunikaci (NFC), který se v současnosti používá pro Apple Pay.

Nová funkce Applu fakticky umožní obejít zavádění nového hardwaru, protože značné množství zákazníků tento hardware, kterým bude iPhone, již má v kapse, uvedl Logan Purk, analytik společnosti Edward Jones. Dodal však, že pokud Apple nenabídne levnější produkt a jednodušší platformu, někteří podnikatelé by se mohli zdráhat přejít k nové službě.

Reklama/Advertisement

Square, který v současnosti hojně využívají malé firmy, si účtuje za své zařízení 299 dolarů a dále poplatek 2,6 procenta plus deset centů za každou provedenou transakci. Podle zdrojů začne Apple možná funkci zavádět prostřednictvím aktualizace softwaru v nadcházejících měsících.

Apple se ke zprávě odmítl vyjádřit. Apple posiluje své finančně technologické služby. V roce 2019 ve spolupráci s bankou Goldman Sachs nabídl vlastní kreditní kartu a údajně chce nabídnout také službu kup hned, plať později.

Zdroj: Bloomberg, foto picjumbo.com / Pexels

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.

Reklama/Advertisement