ASUS na IFA 2022 představil skládací ohebný notebook Zenbook 17 Fold OLED

skládací notebook Asus Zenbook 17 Fold OLED

ASUS na veletrhu IFA 2022 představil unikátní skládací ohebný notebook Zenbook 17 Fold OLED (UX9702) s 17,3palcovým dotykovým displejem a zároveň zveřejnil parametry, ceny a dostupnost. 

Tento pozoruhodný notebook, který při své premiéře na veletrhu CES 2022 ohromil svět svou všestranností a originalitou, nabízí jedinečnou konstrukci, která umožňuje dvě konfigurace OLED displeje v jednom zařízení.

Velký 17,3palcový dotykový displej s poměrem stran 4:3 a rozlišením 2,5K se dá uprostřed složit, čímž se vytvoří dva spojené 12,5palcové displeje s poměrem stran 3:2 a rozlišením 1920 × 1280.

Reklama/Advertisement

V kombinaci s Bluetooth klávesnicí a touchpadem ASUS ErgoSense plné velikosti poskytuje skládací konstrukce možnost využít zařízení hned v několika režimech – jako PC, notebook (s připnutou Bluetooth klávesnicí), notebook (s virtuální klávesnicí), tablet, čtečka knih a nebo rozšířený režim s externí Bluetooth klávesnicí položenou vedle zařízení.

skládací notebook Asus Zenbook 17 Fold OLED

Zenbook 17 Fold OLED, vyvinutý ve spolupráci se společností Intel, je první skládací OLED notebook na světě s úhlopříčkou 17,3 palce s verifikací Intel Evo. Společnosti ASUS a Intel vyvinuly první řešení svého druhu, a tím posunuly inovace v kategorii skládacích zařízení.

Vysoký výkon

Spolehlivý výkon zajišťují procesory Intel Core i7 řady U 12. generace, grafika Intel Iris Xe, podpora bezdrátového připojení Intel WiFi 6E, až 16 GB operační paměti a rychlý SSD disk PCIe 4.0 s kapacitou 1 TB. Pro připojení periferních zařízení slouží dva praktické porty Thunderbolt 4, které podporují rychlé nabíjení 75Wh baterie s dlouhou výdrží i možnost připojení k externím monitorům.

skládací notebook Asus Zenbook 17 Fold OLED

Atraktivní design

Zenbook 17 Fold OLED dokáže zastat funkce více zařízení najednou – notebooků, stolních PC i tabletů. Zaujme atraktivním vzhledem s monogramem ASUS na matné skleněné ploše, které fascinujícím způsobem zachycuje světlo. K prémiovému designu přispívá i víko zařízení, který je vyrobeno z tmavě zelené umělé kůže, a je proto velmi příjemné na dotek.

Inovativní precizně zkonstruovaný kloub s rozsahem pohybu 180 stupňů prochází nejméně 30 000 testovacími cykly, což zaručuje vysokou dlouhodobou odolnost.

skládací notebook Asus Zenbook 17 Fold OLED

Skvělý zvuk

O kvalitní audio zážitek bez ohledu na orientaci zařízení se stará výkonný zvukový systém Dolby Atmos se čtyřmi reproduktory certifikovanými společností Harman Kardon. Ten vylepšuje inteligentní zesilovač, který zvyšuje hlasitost reproduktorů až 3,5krát.

Dostupnost a cena

ASUS Zenbook 17 Fold OLED bude globálně uveden na trh ve 4. čtvrtletí 2022, přičemž jeho cena bude začínat na 3 499 USD (bez daně) v ČR 89 990, – vč. DPH.

Zdroj a foto: ASUS

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.

Reklama/Advertisement