ASUS ROG G20 – počítač, který uchvátí vzhledem i výkonem

ASUS začal v ČR a na Slovensku prodávat výkonné stolní počítače G20 z herní řady Republic of Gamers (ROG). Pohledné skříně s matně černou povrchovou úpravou, agresivními křivkami, mayskými vzory a nastavitelnými světelnými efekty mohou ukrývat procesory Intel Core čtvrté generace nebo AMD a grafické karty NVIDIA GeForce, respektive AMD Radeon.

Podle dodaných informací zaručují výkonné komponenty bezproblémové hraní nejnáročnějších her ve vysokém rozlišení WQHD (2560 × 1440). Počítač ROG G20 nabídne i při tomto výkonu vysokou energetickou účinnost se spotřebou pouhých 20 W v režimu Eco Energy Mode.

ROG G20 se dodává v řadě různých specifikací. V té nejvýkonnější pro český a slovenský trh je osazen procesorem Intel Core i7 čtvrté generace, který umožňuje hrát hry s nastavením grafiky na nejvyšší detaily, sledovat videa v rozlišení 4K/UHD (ultra-high-definition), vytvářet webové stránky a 3D modely. Díky grafické kartě NVIDIA GeForce GTX 970 dokáže ROG G20 zprostředkovat obraz v rozlišení WQHD 2560 × 1440. Grafický výkon počítače umožní hrát hry s nejvyšším nastavením grafiky až na čtyřech monitorech současně. PC podporuje také technologii NVIDIA 3D Vision Surround, se kterou dostává hraní další rozměr.

Reklama/Advertisement

Asus ROG G20_PG278Q_R

Model G20 není jen výkonný ale také energeticky účinný. V režimu Eco Energy Mode spotřebovává úsporný systém napájení při nečinnosti jen 20 W. Díky technologii Intel Ready Mode může počítač fungovat i jako domácí server při spotřebě jen 10 W. Kromě toho jde také o velice tichý systém, jehož hlučnost v režimu nečinnosti dosahuje hodnoty 22 dB.

U počítače ROG G20 byste marně hledali viditelné větrací otvory, které by narušovaly jeho elegantní křivky. Místo toho je PC vybaveno řešením chlazení, které využívá přirozeného proudění vzduchu ve skrytém vzduchovém kanálu a dvou vnitřních ventilátorů. Tento systém zajišťuje účinné chlazení i při dlouhodobém hraní. Zajímavostí ROG G20 jsou světelné efekty v přední a spodní části skříně, které si mohou hráči individuálně nastavit, a které dokážou vyčarovat až osm milionů barev, odrážejících atmosféru právě hrané hry.

Asus ROG G20_KBM_R

Zvuková technologie ASUS SonicMaster využívá kombinaci zvukového hardwaru a softwaru a zprostředkovává hráčům realistickou zvukovou kulisu.  S pomocí speciálního softwaru ROG AudioWizard si hráči mohou nastavit až pět režimů, mezi nimiž lze za chodu snadno přepínat. Další zvláštností zaměřenou na herní nadšence je aplikace Aegis od ASUSu, která monitoruje výkon v reálném čase prostřednictvím uživatelsky přívětivého rozhraní. Díky tomu mohou uživatelé sledovat využití procesoru a paměti, stejně jako stav stahování z internetu a nahrávání dat do cloudu. Pro systém lze nastavit mezní hodnoty teploty a napětí, které mají být automaticky udržovány a monitorovány.

Desktopy G20 se začínají v Česku a na Slovensku prodávat za cenu od 24 999 Kč, resp. 909 EUR s DPH, nejvyšší model je v nabídce za 44 999 Kč, resp 1636 EUR.

Zdroj a foto: Asus

Reklama/Advertisement