Robotický vysavač Romba napadl svou majitelku

Zákeřný automatický vysavač Romba při své práci využil nepozornosti majitelky, přiblížil se k ní a pokusil se ji skalpovat. Nebohou 52letou jihokorejskou hospodyni vysvobodil tým záchranářů…

Internet věcí (Internet of Things) se ještě pořádně nerozjel, ale roboti už dokážou zaútočit. Automatickému vysavači stačilo jen to, že se jeho majitelka uložila k odpočinku na podlahu, připlížil se k ní a sežvýkal jí vlasy. Kdyby byl o něco chytřejší, zaútočil by v době, kdy měl plně nabitou baterii. Pak by ji mohl i skalpovat.

Roboti útočí… Už je to tady! Hlasatelé zpravodajských relací to možná večer na televizních obrazovkách rozjedou ve velkém stylu. Někde snad přihodí i statistiku útoků, pozvou si do studia odborníka, pojišťováka a někoho z odborů (bude vysvětlovat, že roboti berou lidem práci). Na řadě webů se mohou objevit i rady „10 tipů jak bezpečně zvládnout úklid“…

Reklama/Advertisement

Ale na paniku máme dost času. Šlo o banální nehodu, ke které čas od času dojde. Korejská majitelka robota si prostě lehla na zem (postele tam moc nevedou, podložka na zemi je pohodlnější) a zapomněla na základní bezpečnostní pravidla. Tedy na to, že když někdo nebo něco pracuje, neměl by se mu nikdo stavět do cesty (Ne nadarmo se řídíme příslovím – Kde se jí, jez. Kde se pije, pij. Kde se pracuje, nepřekážej). Robot jen dělal svoji práci –kroužil po místnosti, roztočeným kartáčem sbíral nečistoty a když dojel k vlasům, začal je poctivě zpracovávat.

Romba je automatický vysavač, jehož senzory poznají, když je někde víc nepořádku. Pak takové místo zpracovává déle, dokud není opravdu čisté. A chuchvalec vlasů, byť přirostlý k hlavě majitelky, pro něj musel být chutné sousto… Minimálně do doby, než se jej podařilo vypnout. Pak přijeli policisté a technici a vlasy se z rotačního kartáče snažili vytáhnout.

Zdroj a foto: The Kyunghyang Shinmun

Reklama/Advertisement