ASUS RT-AC68U – sprinter mezi bezdrátovými routery

Dvoupásmový gigabitový Wi-Fi router Asus RT-AC68U

Dvoupásmový gigabitový Wi-Fi router Asus RT-AC68U s vlastním dvoujádrovým procesorem a podporou připojení rychlých externích USB 3.0 zařízení je nejrychlejším bezdrátovým routerem na světě.

ASUS RT-AC68U je dvoupásmový 802.11ac router s certifikací Wi-Fi CERTIFIED umožňující provoz ve dvou pásmech současně. Rychlost bezdrátového přenosu dat v 5GHz pásmu je srovnatelná s rychlostmi kabelového gigabitového připojení. Technologie Broadcom TurboQAM zvyšuje rovněž rychlost 802.11n sítí v pásmu 2,4 GHz – propustnost dat bezdrátového připojení se u kompatibilních zařízení zvýší ze 450 Mb/s na 600 Mb/s. Architektura 3×3 MIMO (multiple-input, multiple-output) se třemi externími anténami zaručuje spolehlivé a stabilní Wi-Fi připojení s vyššími přenosovými rychlostmi na větší vzdálenost. Pokrytí bezdrátovým signálem dále zlepšuje technologie ASUS AiRadar Tx.

Router RT-AC68U využívá dvoujádrový procesor, díky němuž s přehledem zvládne plynulé přehrávání HD videa a zaručí nízkou latenci při hraní online her, poradí si s VoIP hovory či stahování souborů. S firmwarem ASUSWRT nastavíte router za pouhých 30 sekund. Správa sítě je díky přehlednému rozhraní velmi jednoduchá. Nechybí ani grafické znázornění provozu sítě či možnost omezení šířky pásma pro jednotlivé služby a aplikace.

Reklama/Advertisement

Dvoupásmový gigabitový Wi-Fi router Asus RT-AC68U

Pprostřednictvím vysokorychlostních konektorů USB 3.0 a USB 2.0 je možné v místní síti připojit 3G/4G USB modemy, tiskárny a vysokorychlostní úložná zařízení. Technologie ASUS AiCloud přemění připojené úložné zařízení USB v osobní cloudový server umožňující vzdálený přístup k souborům a přehrávání multimédií prostřednictvím notebooku, smartphonu nebo tabletu. AiCloud obsahuje také funkci pro synchronizaci routerů, kdy je obsah jednoho úložného zařízení připojeného přes USB automaticky synchronizován s dalšími kompatibilními routery ASUS. Tímto způsobem je možné sdílet větší soubory s rodinou a přáteli.

RT-AC68U je vybaven vestavěným stojánkem a všechny jeho konektory směřují dozadu, díky čemuž se můžete rozloučit s nevzhlednými klubky kabelů. Čtyři porty gigabitového ethernetu zajistí vysokorychlostní kabelové připojení a zásluhou tlačítka pro zapnutí/vypnutí sítě Wi-Fi budete mít bezdrátové připojení pod kontrolou.

Dvoupásmový gigabitový Wi-Fi router Asus RT-AC68U

Technické parametry:

  • 802.11a/n/ac (5 GHz) s rychlostí 1,3 Gb/s
  • 802.11b/g/n (2,4 GHz) s rychlostí 600 Mb/s
  • 3×3 antény MIMO
  • WEP / WPA / WPA2-PSK / WPA / WPA2-Enterprise
  • 5× port Gigabit Ethernet
  • 1× konektor USB 2.0 + 1× konektor USB 3.0
  • 220×160×83,3 mm
  • 500 g

Router je v prodeji za doporučenou cenu 4.599 Kč, resp. 169,99 euro s DPH.

Zdroj a foto: Asus

 

Reklama/Advertisement