Nokia Lumia 1520 – velké pádlo s Windows Phone

Nokia Lumia 1520 je první chytrý telefon s 6palcovou úhlopříčkou displeje a 20megapixelovým fotoaparátem. Nic pro malé ruce, hodně pro pracanty a nadšené fotografy.

Nokia do předvánočního prodeje vyráží s novým telefonem s obří obrazovkou, kvalitním displejem a skvělým fotoaparátem. Na bitevním poli se utká s protivníky vybavenými operačním systémem Android, které již dříve do boje vypustily firmy Samsung, Lenovo či Sony. Bude mít Nokia šanci?

Začněme tím, co lidí zajímá nejvíc. Jak se říká, o peníze jde vždy až v první řadě… Orientační cena modelu Nokia Lumia 1520 je 16990 Kč. Není to málo, ale v kategorii dobře vybavených tabletonů, tabletofonů, phabletů a další kříženců telefonů s malými tablety, je to cena očekávaná. V některých obchodech se téhle ceny drží, jinde Nokii najdete třeba o 3-4 tisíce dražší. Záleží jen na vás, jak dobře budete hledat.

Nokia Lumia 1520

Nokia Lumia 1520 je vybavena 1080p Full HD displejem a díky velké úhlopříčce se na úvodní obrazovkou vejde třetí sloupec živých dlaždic systému Windows Phone. Pod palcem máte tedy víc aplikací na jednom místě. 20Mpx fotoaparát PureView s optickou stabilizací obrazu, oversamplingem podporou zoomu slibuje snadné fotografování a pohodlnou editaci pořízených snímků. Nokia Camera integruje fotografické režimy Pro, Smart a video – do jediné aplikace pro pořizování fotografií. Telefon se chlubí technologií Nokia Rich Recording se čtyřmi mikrofony, která nabízí směrový stereo záznam.

Větší displej Nokie Lumia 1520 usnadňuje využívání Microsoft Office na cestách, k dispozici budete mít větší plochu pro zobrazení většího počtu řádků, sloupců, či částí prezentace. Vytvořené dokumenty můžete zálohovat na 7GB bezplatné a bezpečné cloudové úložiště SkyDrive nebo ukládat na micro SD kartu o velikosti až 64 GB. O aplikační a grafický výkon se stará procesor Qualcomm Snapdragon 800.

Zdroj a foto: Nokia

Nokia Lumia 1520
Nokia Lumia 1520

 Technické údaje

Nokia Lumia 1520
Operační systémWindows Phone 8 s nejnovější aktualizací
HERE navigační a mapové službyHERE navigační a mapové služby: bezplatné celosvětové HERE Mapy a HERE Autem+; Bezplatná HERE MHD k dispozici ke stažení
Displej6” full HD 1080p LCD. Skvěle čitelný venku, technologie ClearBlack, High Brightness Mode, čitelný na přímém slunečním světle, Super sensitive touch pro ovládání v rukavicích a ovládání nehty s ochranou prostřednictvím Gorilla glass 2
Akumulátor3400 mAh s integrovaným bezdrátovým nabíjením (kompatibilní se standardem Qi)
Procesor2,2 GHz Quad Core Snapdragon 800
Hlavní fotoaparátPureView 20 MP Auto Focus s optikou ZEISS a optickou stabilizací obrazu (OIS), 2x bezeztrátový zoom, dual LED blesk, 1080p @ 30 fps video s optickou stabilizací obrazu.
Přední fotoaparát1,2 Skype HD 720p video
AudioTechnologie Rich Recording se čtyřmi mikrofony, Wideband Voice a redukce šumu využívající čtyři mikrofony, Dolby(R) Headphone, grafický ekvalizér, automatické nastavení hlasitosti, FM rádio
Paměť2 GB RAM, 32 GB interní uživatelská paměť; 7 GB cloudové úložiště SkyDrive, podpora pro až 64 GB micro SD karty