Autonomní robotická sekačka STIGA A 1500 s aktivním naváděcím systémem AGS

Automatická robotická sekačka STIGA A1500 cena

STIGA uvádí na trh autonomní robotickou sekačku STIGA A 1500 – vůbec první sekačku, která kombinuje systém RTK GPS s patentovanou technologií aktivního naváděcího systému STIGA (Active Guidance System – AGS). Tím zajišťuje silný, stabilní a nepřerušovaný signál a zaručuje tak bezchybnou přesnost sečení a maximálně rovnoměrný a pěstěný trávník.

STIGA je předním světovým inovátorem a výrobcem zahradní techniky. Její inženýři vyvíjejí produkty, které mění způsob, jakým lidé v celé Evropě zahradničí. Výrobky STIGA jsou navrženy a vyráběny podle nejvyšších standardů.

Jsou konstruovány tak, aby vydržely a zároveň abych jejich užívání i údržba byly snadné a přinášely radost. Autonomní robotická sekačka STIGA, která byla dnes uvedena na trh, byla vytvořena inženýry společnosti STIGA s cílem přinést revoluci v péči o trávník díky zcela inteligentnímu, trvale plynulému a udržitelnému systému sečení.

První v oboru s patentovanou technologií pro spolehlivější signál

Problémy jako je ztráta signálu GPS, neflexibilní vodící kabely a blokace rádiového signálu, činily předchozí robotické sekačky náchylné k přehlížení části trávníku, nadměrnému sečení nebo nutnosti zásahu majitele. Autonomní robotická sekačka STIGA naproti tomu razí cestu zcela nové, plně autonomní generaci sekaček pro soukromé zahrady.

Automatická robotická sekačka STIGA A1500 cena

Je vybavena více než 30 patentovanými konstrukčními prvky a technologiemi. Jako první využívá prediktivní patentovanou technologií AGS společnosti STIGA, která spolu s RTK GPS zlepšuje spolehlivost 4G signálu i skrz zahradní prvky jako jsou zdi, ploty, živé ploty a kůlny, které mohou snižovat kvalitu signálu vůči jejich referenčním stanicím.

Díky systému AGS se autonomní robotická sekačka STIGA naučí, kde je slabý nebo přerušovaný příjem GPS a kde jsou na zahradě slepá místa. Tyto informace využívá k naplánování nejefektivnější trasy sečení na každý den a přesně předpovídá, kde a kdy má sekat. Díky dokonalému propojení s referenční stanicí po celé trase zajistí autonomní robot STIGA nejen pravidelné a přesné sekání každé jednotlivé zóny trávníku, ale také to, že žádná místa nebudou opakovaně posekána, což by vedlo k nerovnoměrnému výsledku.

Bezchybně plynulé a udržitelné sečení

Autonomní robotická sekačka STIGA, která je ode dneška dostupná v e-shopech i maloobchodních prodejnách, je rovněž vybavena technologií ePower společnosti STIGA, která zajišťuje nejlepší životnost baterie v oboru a vynikající energetickou účinnost. Jedná se o nejefektivnější sekačku na trhu, která mezi jednotlivými nabitími vydrží pracovat déle, aby se o trávník řádně postarala již při dvou sekacích cyklech denně.

Automatická robotická sekačka STIGA A1500 cena

V závislosti na modelu je sekačka vybavena čtyřmi nebo šesti otočnými noži z uhlíkové oceli, které se otáčejí rychlostí až 2850 otáček za minutu a nabízejí tak vysoký výkon sečení.  Ostré nože a zkrácený počet cyklů sečení poskytují trávě čas na přirozenou regeneraci. Tráva tak zůstává zdravější, nedochází ke žloutnutí špiček a pocit pod nohama je měkčí a jemnější – v konečném důsledku krásně posekaný a vysoce kvalitní trávník.

Automatická robotická sekačka STIGA A1500 cena

Autonomní robotická sekačka STIGA využívá virtuální obvod založený na GPS namísto neflexibilních kabelů. Obvod není třeba fyzicky nastavovat a lze jej bez problémů přemisťovat podle změn v uspořádání zahrady. Například pokud chce někdo v létě přidat gril nebo pokud potřebuje upravit obvod kvůli růstu vegetace nebo jiným prvkům v zahradě, které se proměňují v důsledku přirozených přírodních cyklů.  

Automatická robotická sekačka STIGA A1500 cena

Obvod lze spravovat prostřednictvím aplikace STIGA.GO, kde mají majitelé plnou kontrolu nad chováním a stavem své sekačky. Prostřednictvím aplikace mohou majitelé také spravovat nastavení, plánování, zónování, vzory sečení, nastavení výšky sečení, upozornění na překážky, nastavení zakázané zóny, úklid hranic nebo integraci hlasového asistenta, a to pouhými několika kliknutími.

S akumulátorem ePower může STIGA A 1 500 posekat trávník o rozloze až 1 500 metrů čtverečních za pouhé dva cykly denně, plánování je však plně flexibilní.. Chemické složení prvotřídních lithium-iontových akumulátorů zajišťuje optimální spolehlivost a odolnost, takže i po 1 500 nabíjecích cyklech – což odpovídá přibližně 4 letům používání – akumulátor stále funguje s více než 80% kapacitou. Na jedno nabití baterie 25.2 V s kapacitou 5 Ah dokáže sekačka pracovat maximálně 150 minut, dobíjení trvá přibližně 120 minut. 
 

Dostupnost a cena

Doporučená prodejní cena autonomní robotické sekačky STIGA A 1500 je 79 990 Kč. Informace o prodejních místech na www.stiga.cz.

Zdroj a foto: www.stiga.cz

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.