AXIS Body Worn Live streamuje data z osobních kamer v reálném čase

služba Axis Body Worn Live

Axis Communications uvádí na trh službu AXIS Body Worn Live, která slouží k živému streamování dat v podobě videa, zvuku a metadat z nositelných kamer Axis. AXIS Body Worn Live podporuje informované rozhodování operátorů na základě živého přenosu a v terénu zajišťuje vyšší bezpečnost pro samotné nositele kamer.

Přenos dat z nositelných kamer Axis

Kamery Axis určené k nošení na těle neslouží pouze policistům a bezpečnostním agenturám. Využití najdou v různých odvětvích a profesích, jako jsou např. revizoři, zdravotníci a pečovatelé nebo třeba kurýři a číšníci. Tyto kamery jsou také silným preventivním nástrojem, protože lidé se v krizových situacích chovají úplně jinak, když vidí, že je právě snímá kamera.

Nositelná kamera AXIS W101 (nebo předchozí model AXIS W100) je vybavená velkým, snadno přístupným tlačítkem, které spouští záznam jediným klepnutím. Klíčovou funkcí je zde možnost aktivovat tzv. buffer neboli přednahrávku. Tato až 90vteřinová sekvence se automaticky připojí k nahrávce ve chvíli, kdy nositel kameru zapne, což umožnuje „vrátit čas“ o minutu a půl zpět a líp tak zmapovat původ, podněty i reakce jednotlivých účastníků celé situace.

Živé spojení mezi operátorem a nositelem kamery

Nová služba AXIS Body Worn Live slouží ke streamování videa, zvuku i metadat z nositelných kamer Axis v reálnem čase. Operátorům pomáhá v informovaném a rychlém rozhodování a samotným nositelům kamer dává větší pocit bezpečí díky tomu, že se celý incident přenáší živě a operátor na centrálním dispečinku může dát instrukci nebo přivolat další pomoc. Datový stream je při tom chráněný šifrováním po celé trase mezi oběma koncovými body. 

služba Axis Body Worn Live

Nositel kamery může datový stream aktivovat současně s nahráváním a operátor může ve svém systému správy videa dostat automatické upozornění, aby si zobrazil údaje o GPS poloze a sledoval video v reálném čase pomocí cloudové aplikace. V okamžiku, kdy operátor zahájí sledování, dostane upozornění také uživatel (nositel kamery). Všechna oprávnění může administrátor přidělovat v nastaveních.

Klíčové charakteristiky AXIS Body Worn Live:

  • 24hodinové uchovávání dat;
  • šifrování po celé trase přenosu mezi oběma koncovými body;
  • vyhledávání chybějících dat;
  • funguje nezávisle na VMS nebo EMS;
  • platforma Microsoft Azure.

AXIS Body Worn Live funguje nezávisle na výběru vašeho systému pro správu videa (VMS) nebo důkazů (EMS). Datový stream lze zobrazit na počítačích nebo mobilních zařízeních a lze jej streamovat jednomu nebo více operátorům současně.

služba Axis Body Worn Live

Služba běží na platformě Microsoft Azure, data jsou v cloudu přístupná po dobu 24 hodin a vyrovnávací paměť zajišťuje, že nedojde ke ztrátě ani v případě dočasného výpadku přenosu. Kamery se připojují prostřednictvím předem nakonfigurovaného wi-fi zařízení. AXIS Body Worn Live je v souladu s GDPR a průběžně se aktualizuje s pomocí nejnovějších verzí software.

Licence pro AXIS Body Worn Live bude možné zakoupit ve 2. čtvrtletí 2023. Produkt lze přidat ke stávajícím nositelným kamerám Axis s pomocí upgradu firmwaru.

Zdroj a foto: Axis Communications

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.