AXIS představil nositelnou kameru AXIS W110 a aktivační sadu AXIS W400

kamera Axis W110 specifikace cena

Axis Communications uvádí na trh novou kameru k nošení na těle AXIS W110 a aktivační sadu AXIS W400 pro dálkové spuštění kamer v blízkém okolí systému.

Kamera AXIS W110 je lehčí a uživatelsky přívětivější typ nositelné kamery, navržený speciálně k ochraně zaměstnanců v odvětvích, jako jsou maloobchod, zdravotnictví nebo doprava. Reaguje tím na obrovskou poptávku po používání nositelných kamer i mimo oblast policejních a pořádkových složek. Druhou novinkou je aktivační sada AXIS W400, s jejíž pomocí lze na dálku spustit nahrávání ze všech dostupných nositelných kamer v blízkém okolí systému. 

Nositelné kamery jsou dobrým preventivním nástrojem při udržování pořádku. Samotná jejich přítomnost lidi odrazuje od agresivního chování a pozitivně ovlivňuje vystupování na veřejnosti – ať už jde o nositele kamery nebo potencionálního agresora.

Kamera AXIS W110 a její využití 

Kamera k nošení na těle AXIS W110 odrazuje od nevhodného chování, chrání a dokumentuje. Uživatelé i veřejnost mají pocit, že nejsou sami bez pomoci, což přispívá k jejich většímu klidu na pracovišti. AXIS W110 nabízí také vynikající kvalitu obrazu a zvuku, záběry jsou mimořádně ostré a čistý zvuk může sloužit k forenznímu využití v případě řešení incidentů nebo k zvýšení efektivity provozních úkolů.

kamera Axis W110 specifikace cena

Kamera AXIS W110 je postavená na otevřených standardech a nabízí snadnou integraci jak s aplikací AXIS Camera Station, tak i dalšími systémy VMS (správa videa) a EMS (správa důkazů) třetích stran, a to lokálně nebo v cloudu. Není proto problém tyto kamery zapojit do stávajících bezpečnostních systémů a ukládat libovolné množství záznamu, aniž by se ohrozila kvalita obrazu.

AXIS W110 splňuje standardy FBI pro kybernetickou bezpečnost díky end-to-end šifrování. Samozřejmostí je také soulad s předpisy HIPAA.

Klíčové vlastnosti kamery W110:

  • kompaktní provedení (85 g, 75×55×19 mm);
  • nízká hmotnost s flexibilními možnostmi montáže;
  • otevřené standardy pro snadnou integraci;
  • snadné vyhledávání a načítání záznamů;
  • end-to-end šifrování.

Sada AXIS W400 pro dálkové spuštění nahrávání

Společnost Axis Communications zároveň představila aktivační set AXIS W400 pro kamery nošené na těle. Tato sada umožňuje na dálku automaticky aktivovat nahrávání videa u všech nositelných kamer v blízkém okolí z jednoho systému poté, co se spustí světelný maják nebo siréna nebo při zmáčknutí tísňového tlačítka.

aktivační sada Axis W400 specifikace cena

Ve stresových situacích vždy existuje riziko, že uživatelé kamer nošených na těle zapomenou v rychlosti aktivovat nahrávání. AXIS W400 toto riziko eliminuje a zajišťuje, že se během vyhrocené situace pořídí videozáznam vždy s pomocí jedné nebo více dostupných kamer v systému – například policie tak může podpořit dodržování předpisů a dokumentovat správnost svého postupu.

Pokud je AXIS W400 integrovaný v policejním voze, může se automaticky spustit při aktivaci světelného majáku nebo sirény. Systém lze také připojit k tísňovému tlačítku, například v maloobchodním prostředí, které při zmáčknutí automaticky aktivuje nositelné kamery personálu.

Klíčové vlastnosti aktivační sady AXIS W400:  

  • automatická aktivace záznamu;
  • spouštění pomocí I/O spouštěče;
  • využití Bluetooth beaconů.

 

kamera Axis W110 aktivační sada Axis W400 specifikace cena

Dostupnost a cena

Nová kamera k nošení na těle AXIS W110 bude k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis ve 4. čtvrtletí roku 2023 za doporučenou koncovou cenu 15 900 Kč.  Aktivační set AXIS W400 pro kamery nošené na těle bude rovněž k dispozici ve 4. čtvrtletí 2023.

Zdroj a foto: Axis Communications

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.