BenQ představil tři nové herní monitory MOBIUZ a projektor X3000i

monitory BenQ Mobiuz Gamescom

Společnost BenQ představuje na veletrhu Gamescom 2022 nové herní monitory MOBIUZ, nejnovější přírůstky v portfoliu značky ZOWIE by BenQ určené pro eSport a herní projektor, který získal ocenění EISA.

Ve dnech 24. až 28. srpna 2022 v německém Kolíně nad Rýnem mají návštěvníci BenQ stánku možnost seznámit se s novými monitory určenými pro všechny hráče.

Tento ročník veletrhu Gamescom je výjimečný také tím, že se bude konat jak v klasické podobě, tak i v online prostředí.

Reklama/Advertisement

Nová produktová řada v portfoliu MOBIUZ zahrnuje modely EX480UZ, EX270QM a EX270M.

BenQ MOBIUZ EX480UZ

Jedná se o první herní monitor BenQ s OLED panelem prezentující se 4K rozlišením na 48palcové úhlopříčce, 10bitovými barvami, podporou True Black HDR 400, obnovovací frekvencí 120 Hz a ultra rychlou odezvou 0,1 ms. Nový model je vybaven technologií FreeSync Premium a BenQ HDRi. monitor BenQ MOBIUZ EX480UZ

K dispozici jsou také KVM Switch, ovladač pro snadné přepínání mezi režimy a celkové jednoduché nastavení, přednastavené úrovně jasu a treVolo reproduktory.

BenQ MOBIUZ EX270M a EX270QM

První herní monitory MOBIUZ, které nabízí vysokou obnovovací frekvenci 240 Hz a rychlou odezvu 1 ms GTG, tedy ideální specifikace pro hraní FPS her. Model EX270M vlastní 27palcový Full HD IPS panel a zvukový systém treVolo v konfiguraci 2.1 reprezentující dva reproduktory a 5W subwoofer.

monitor BenQ MOBIUZ EX2700QM

Model EX270QM nabízí 27palcový QHD IPS panel s certifikací VESA HDR600. Dostupné připojení HDMI 2.1 zajišťuje kompatibilitu s variabilní obnovovací frekvencí (VRR) pro nejnovější generaci herních konzolí a tedy i plynulý přenos obrazu.

Oba produkty jsou vybaveny dálkovým ovladačem, nastavením jasu v několika úrovních a možností přednastavit si jednotlivé režimy zobrazení.

monitor BenQ MOBIUZ EX2700M

Další vlastnosti monitorů

Všechny monitory jsou vybaveny technologií BenQ Eye-Care zahrnující technologie pro eliminaci blikání na pozadí panelu a snižující vyzařování škodlivého modrého světelného spektra. Uživatelský komfort pak doplňuje bohatá ergonomie včetně výškově stavitelných stojanů a dalšího nastavení.

Portfolio ZOWIE by BenQ

Exkluzivní subbrand značky BenQ se specializuje na příslušenství pro profesionální eSport hráče. ZOWIE by BenQ je mezi hráči velmi uznávanou značkou, nedávno se stala oficiálním monitorovým partnerem turnaje Valorant Challenger Tour EMEA 2022 pořádaného studiem RIOT Games.

Na stánku si lze vyzkoušet nejnovější přírůstky v portfoliu monitorů vybavené technologií DyAc+, která výrazně snižuje rozmazání obrazu při rychlých pohybech ve virtuálním světě. Zajímavou komunitní funkcí je XL Setting to Share, která umožňuje sdílet nastavení displeje mezi ostatními hráči.

Chybět nebude také nová generace myší ZOWIE by BenQ řady C a podložky pod myš G-SR-SE.

Herní projektor BenQ X3000i

K vidění bude projektor BenQ X3000i, který zejména díky svým přednostem cílícím na herní trh získal ocenění EISA GAMING PROJECTOR 2022-2023 v kategorii „Home Theatre Display & Video”.

BenQ X3000i projektor

Hráči ocení přednastavený „Fast Mode“ dostupný prostřednictvím speciálního tlačítka na ovladači, nízkou dobu odezvy až 4 ms při Full HD 1080p rozlišení a obnovovací frekvenci 240 Hz, a 16 ms v případě 4K/60Hz a tři speciální herní režimy optimalizované pro různé žánry.

Dostupnost a cena

Tyto tři monitory budou celosvětové k dispozici k předobjednávce od září resp. října 2022 za tyto ceny:

  • BenQ MOBIUZ EX480UZ za 1999 euro (cca 49 000 Kč)
  • BenQ MOBIUZ EX270QM za 799 euro (cca 19 600 Kč)
  • BenQ MOBIUZ EX270M za 399 euro (cca 9 800 Kč)

Zdroj a foto BenQ.

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.

Reklama/Advertisement