BenQ uvádí novou řadu monitorů BenQ RD pro programátory

monitor BenQ RD 240Q pro vývojáře programátory specifikace cena

BenQ uvádí na trh novou řadu monitorů RD. Jsou to první monitory na světě vyvinuté na míru specifickým a komplexním potřebám programátorů, které nabízejí dokonalou čitelnost a celkově optimalizované kódovací rozhraní pro vývojáře.

Řada monitorů BenQ RD je vybavena exkluzivním panelem se speciální povrchovou úpravou (liší se dle konkrétních modelů) s pokročilými antireflexními vlastnostmi, které jsou navrženy především pro kódování a nabízí vývojářům vynikající čitelnost umožňující soustředit se na nekonečné řádky v kódu.

Režim pro kódování

Displeje jsou vybaveny speciálním režimem pro kódování podporujícím produktivitu díky reprodukci dokonale čitelného kódu ve světlém i tmavém zobrazení v rozmanitých pracovních prostředích. Tento režim je navíc snadno dostupný stisknutím dedikované klávesy uprostřed panelu funkcí na ovládacím panelu monitorů.

Jedinečné podsvícení

Jedinečné podsvícení MoonHalo monitorů řady RD (liší se dle konkrétních modelů) je navrženo tak, aby poskytovalo maximální pohodlí a efektivitu při kódování. Kombinuje prvky elegance a příjemného osvětlení, což uživatelům zaručuje soustředěnost a dostatek energie po celou dobu v jakémkoli prostředí. Nabízí široké možnosti nastavení dle vlastních preferencí včetně jasu, teploty barev, režimů a dalších.

Uživatelské pohodlí

Prioritou při vývoji bylo také zajištění dlouhodobého uživatelského pohodlí a zdraví, proto je řada RD vybavena funkcí Night Hours Protection kombinující technologie minimálního jasu, Eye-care filtru pro ochranu zraku při malém osvětlení okolního prostředí a optimalizaci zobrazení v temných místnostech. K dispozici je také funkce automatické detekce okolního osvětlení a korekce jasu Brightness Intelligence Gen2.

Přehled monitorů RD

Uvedení nových modelů řady RD proběhne na konci první poloviny roku 2024 a bude zahrnovat modely RD240Q (úhlopříčka 24,1 palců, poměr stran 16:10), RD280U a RD280UA (28,2“, 3:2), a RD320U a RD320UA (31,5“, 16:9) s ergonomicky nastavitelnými i pevnými stojany. Modely s poměrem stran 3:2 a 16:10 jsou nabízeny v menších úhlopříčkách 24,1 a 28,2 palce a jsou orientovány na maximální produktivitu, protože pojmou více řádků kódu díky orientaci na výšku, zatímco 31,5palcová obrazovka s poměrem stran 16:9 nabízí dostatek prostoru pro dlouhé řádky složitého kódu.

monitor BenQ RD 240Q pro vývojáře programátory specifikace cena

Řada RD je dále vybavena funkcí KVM pro ovládání více zařízení jednou sadou příslušenství, technologií Multi-Stream Transport, která umožňuje uživatelům řetězově propojit více displejů pomocí jediného USB-C kabelu, softwarem Display Pilot 2 s vlastními definovanými zkratkami pro rozdělení pracovní plochy, režimy aplikací, softwarovým stmíváním, cirkadiálním režimem a mnoha dalšími funkcemi (mohou se lišit podle modelu).

Profesionální monitory BenQ pro programátory využívají recyklované materiály a energeticky úsporný provoz, což dokazuje zájem společnosti BenQ na udržitelnosti a ekologických postupech.

Dostupnost a cena

Více informací o nové řadě monitorů RD najdete na stránkách https://www.benq.eu/cs-cz/index.html. Monitor RD240Q je v současné době nabízen za 402 Eur, což je přibližně 10 200 Kč.

Zdroj a foto: BenQ

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.