Blu-ray překonává DVD

Je rozšíření Blu-ray srovnatelné s DVD mechanikami v nedávné minulosti? Z výzkumu společnosti Futuresource Consulting, zaměřeného na porovnání rozšíření BD a DVD lze vyvodit, že Blu-ray mechaniky jsou dokonce výrazně úspěšnější.

Výzkum byl zaměřen na oblast západní Evropy a porovnával BD mechaniky v počítačích a elektronice, zahrnoval i herní konzole. Tři roky prodeje BD stačili k tomu, aby se v západní Evropě prodalo více než 10 milionů mechanik. Rozšíření DVD v prvních třech letech prodeje (1997-1999) na stejném teriotiru skončilo na hodnotě 1,5 milionu mechanik. Výzkum zároveň předpovídá, že za další tři roky bude v západní Evropě více než 45 milionů Blu-ray mechanik.

Významným prvkem přispívajícím k rozšíření BD přehrávačů a mechanik je podle Futuresource Consulting fakt, že BD jednotky mohou přehrát i DVD a CD média a jsou tak zpětně kompatibilní s rozšířenými datovými nosiči. Příslib nových filmů a her pro BD by měl rozšíření mechanik dále významně uspíšit, zejména ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Zdroj: Futuresource Consulting