Nikon Capture NX2 pro lepší fotografie

Společnost Nikon Europe oznámila uvedení nové aplikace pro editaci snímků Capture NX2 – aktualizovanou verzi programu Capture NX, určeného pro rychlé a komfortní úpravy snímků.

Nová verze nabízí funkce Unsharp Mask (Neostrá maska), optimalizaci kontrastu pomocí funkce D-Lighting, nástroj Auto Retouch Brush (Automatický retušovací štětec) pro odstranění skvrn a kazů na snímku. Dále byla přidána funkce Workspaces (Pracovní plochy) a byla vylepšena paleta Edit List (Seznam úprav). K dispozici jsou i nástroje Quick Fix (Rychlé vylepšení), sdružující funkceLevel (Úrovně), Tone Curve (Tonální křivka), Exposure Compensation (Korekce expozice), Contrast (Nastavení kontrastu), Highlight Protection (Ochrana před ztrátou kresby ve světlech), Shadow Protection (Ochrana před ztrátou kresby ve stínech) a Saturation (Sytost barev) v jediném okně.

Nový program umožňuje použití až devíti druhů štítků a pěti úrovní hodnocení podle průmyslového standardu XMP pro metadata. Použitý systém je kompatibilní s programy ViewNX, Adobe Bridge a operačním systémem Windows Vista, a je schopen filtrovat snímky na základě použitých štítků a hodnocení. Kromě uvedení nových funkcí byly rovněž vylepšeny ověřené a vyzkoušené funkce programu pro získání dosud nejefektivnějšího a nejkvalitnějšího softwaru pro zpracování snímků, který byl kdy vytvořen společností Nikon.

Reklama/Advertisement

Capture NX2 je kompatibilní s operačními systémy Windows Vista, Windows XP a Mac OS X (verze 10.4.11, 10.5.2), na trhu se má objevit od 20. června 2008 za doporučenou prodejní cenu 4 990 Kč. při zakoupení krabicové verze nebo při zakoupení on-line. Majitelé předchozí verze programu Capture NX mohou zakoupit aktualizaci na verzi Capture NX2 za pouhých 2990 Kč.

Zdroj a foto: Nikon

Reklama/Advertisement