Bojíte se létání? Aplikace Am I Going Down vám to spočítá

Plánujete cestu letadlem a chcete vědět, který let je bezpečnější než ostatní? Pokud máte chytré zařízení s iOS, můžete si stáhnout zajímavou aplikaci, která vám napoví, zda vás může potkat letecká nehoda.

Vývojáři z londýnské firmy Vanilla Pixel naprogramovali aplikaci, která dokáže vypočítat pravděpodobnost leteckého neštěstí. Využívá přitom statistická data nehod Mezinárodní organizace pro civilní letectví. U zvoleného letu vám na displeji zobrazí kromě místa startu a přistání také typ letadla a pravděpodobnost, že vaše letadlo může spadnout. Cílem není vyděsit cestující, ale spíš je uklidnit. Ve většině případů se dozvíte, že pravděpodobnost leteckého neštěstí je 1 k několika milionům, a měli byste se bát jen tehdy, když leteckou linku budete každodenně využívat několik tisíc let.

statistika_leteckych_nehod
Statistika leteckých nehod 1946 – 2014 (Zdroj: Aviation Safety Network)

 

Pokud nemáte zařízení s iOS nebo nechce utratit 0,99 USD za nákup aplikace, prozradím vám, že průměrná pravděpodobnost smrti při leteckém neštěstí je 1:4700000. Létání je stále superbezpečné. Proč? V roce 2014 zemřelo při leteckých neštěstích 761 lidí, na silnicích však ve stejném roce na celém světě zemřelo 1240000 osob.

Reklama/Advertisement

Zdroj: Vanilla Pixel, Aviation Safety Network

Reklama/Advertisement