CarVi – tenhle chytrý puk vás naučí bezpečně řídit

Chtěli byste mít v autě parťáka, který poradí, jak zvládnout krizové situace na silnici? CarVi by se jím mohl stát. Chytré zařízení s kamerou přilepíte na čelní sklo, spárujete jej se smartphonem a pak si můžete užívat bezpečnější jízdu.

CarVi vypadá jako hokejový puk, ale inteligence má mnohem víc. Jeho kamera zachytí situaci na silnici před vámi, předá informace do chytrého telefonu (s Androidem nebo iOS) a vyhodnotí potenciální problémy. Upozorní vás, že byste měli dodržovat větší vzdálenost za vozidlem jedoucím před vámi, poradí vhodnou dobu pro přejetí do jiného pruhu, zaznamená způsob vaší jízdy, který si pak můžete v klidu prohlédnout a zlepšovat své řidičské schopnosti. Podívejte se na video a budete mít představu, jak by to mohlo vypadat.

Je tu však jedno velké ALE… Na splnění tohoto snu začínajících řidičů je třeba posbírat dostatek peněz. Společnost Indiegogo se snaží vybrat 100000 dolarů (zatím má přibližně polovinu a do konce termínu zbývá 40 dnů), pak by se její zástupci pustili do realizace. CarVi se má prodávat nejdříve v srpnu 2015 za předpokládanou cenu 299 USD, tedy přibližně 7000 Kč (podle současného kurzu). Pokud se nepodaří vybrat dost peněz, bude se s výrobou trochu otálet.

Reklama/Advertisement

Spousta řidičů sice nesnáší, když jim někdo mluví do řízení, ale pro začátečníky za volantem by se podobné zařízení vážně hodilo. I při jeho používání však budou platit stejná pravidla, jako třeba při řízení podle navigace: Nelze spoléhat jen na rady technických pomocníků, je třeba zapojit i vlastní rozum. Pokud jste nedočkaví a potřebujete pomoc už teď, zkuste si do mobilu stáhnout třeba navigaci Sygic. Neporadí vám sice s bezpečnou vzdáleností za jiným automobilem, ale alespoň vám navrhne bezpečnou rychlost pro projetí nebezpečných zatáček na vaší trase.

Zdroj a foto: Idiegogo

Reklama/Advertisement