Bose Smart Soundbar 600 s 3D zvukem Dolby Atmos

Bose Smart Soundbar 600 cena

Bose uvádí na náš trh svůj kompaktní Smart Soundbar 600, který nabízí velmi působivý 3D zvuk Dolby Atmos včetně zvukových efektů slyšitelných shora, Wi-Fi, vestavěný Chromecast, podporu AirPlay 2 i Spotify Connect.

Bose v nabídce BaSys  

BaSys, výhradní distributor audio produktů Bose pro ČR, představuje na našem trhu Bose Smart Soundbar 600 s dekodérem a zvukem Dolby Atmos®. Jedná se o kompaktní, ale velmi výkonný reproduktor v matném černém provedení s kovovou mřížkou určený pro instalaci k televizoru. Využívá pětici speciálně navržených měničů (reproduktorů), které pracují mimo jiné také se zvukem odraženým od stěn a stropu.

Pokud je film vybaven zvukovou stopou Dolby Atmos®, vytvoří Bose Smart Soundbar 600 skutečný trojrozměrný zvuk včetně skvěle srozumitelných a přesně umístěných dialogů a zvukových efektů přicházejících k uším posluchače nejen ze stran, ale také shora.

Uživatelé tak mohou slyšet například zvuk deště nebo prolétajícího vrtulníku nad sebou. Při sledování filmů bez prostorového zvuku přichází na řadu patentovaná technologie Bose TrueSpace™, která vytváří na základě inteligentních algoritmů vlastní prostorový zvuk.

Dolby Atmos – opravdový „trojrozměrný“ zvuk.

Dolby Atmos, doplňuje něco, co tu před příchodem tohoto standardu nebylo. Ke dosavadnímu prostorovému zvuku obklopujícímu posluchače ze stran přidává zvukové efekty přicházející shora. Nový Bose Smart Soundbar 600 (i stávající Bose Smart Soundbar 900) k tomu využívají odrazy zvukových vln od stěn a stropu. Díky tomu je možné z jednoho místa, na kterém je soundbar instalován, vytvořit skutečný trojrozměrný zvuk slyšitelný i z míst, na nichž nejsou reproduktory instalovány.

Bose Smart Soundbar 600 cena

Nutno říct, že tohle Bose opravdu umí. Dva podlouhlé měniče namířené do stran vytváří výrazný prostorový efekt v horizontální rovině, centrální reproduktor zajišťuje čisté a skvěle srozumitelné dialogy a dva měniče směřující vzhůru doplňují prostor a posílají zvukové vlny ke stropu, od nějž se odrážejí k posluchačům.

Na tomto soundbaru ukazuje Bose svoji historicky prověřenou dovednost vytvořit z malého reproduktoru velký zvuk. S přihlédnutím na jeho kompaktní rozměry (přibližně 69,5 x 10,5 x 5,5 cm) je jeho výkon i množství basů až těžko uvěřitelné. Pokud bude nicméně uživatel chtít dosáhnout ještě výraznějšího zvuku a prostorových efektů domácího kina, lze Smart Soundbar 600 rozšířit o basový modul (subwoofer) a bezdrátové zadní reproduktory Bose.

Bezdrátový rozvod hudby v domě

Kromě poslechu filmového zvuku lze Bose Smart Soundbar 600 a jeho technologie využít i pro působivou reprodukci hudby. Díky rozhraní Wi-Fi, Bluetooth, vestavěnému Chromecastu a podpoře AirPlay 2 nabízí přístroj řadu chytrých funkcí. S využitím kompatibility se všemi aktuálně prodávanými chytrými reproduktory stejné značky ho lze velmi jednoduše začlenit například do propracovaného systému bezdrátového rozvodu hudby Bose.

Bose Smart Soundbar 600 cena

Pomocí aplikace Bose Music lze poté rozeznít celý dům, ovládat nejen nastavení zdroje zvuku v jednotlivých místnostech, ale také streamovat hudbu do soundbaru přímo přes Wi-Fi ze Spotify bez nutnosti udržování dosahu Bluetooth mezi telefonem a soundbarem. Funkce Bose SimpleSync umožňuje navíc spárovat soundbar s kompatibilními sluchátky nebo Bluetooth reproduktory Bose a možnosti poslechu ještě více rozšířit.

Nastavení soundbaru je jednoduché – stačí ho zapojit do zásuvky a propojit s televizorem pomocí HDMI™ eARC nebo optického kabelu.

Dostupnost a cena

Bose Smart Soundbar 600 se právě nyní dostává na český trh k autorizovaným prodejcům Bose, jeho doporučená koncová cena je 13 990 Kč.

Zdroj a foto: Bose

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.