Bose Smart Soundbar 900 — reproduktor s filmovým zvukem Dolby Atmos

soundbar Bose Smart Soundbar 900

Bose uvádí na evropský trh Smart Soundbar 900 — reproduktor s filmovým zvukem Dolby Atmos®, který dokáže pomocí vlastních patentovaných technologií vytvořit z jednoho místa pod televizorem působivý prostorový zvuk.

Dialogy, zvukové efekty i hudební nástroje uslyší tak diváci přesně tam, kam je filmoví tvůrci zasadili. A to nejen ze stran či zezadu, ale také shora. Všechny unikátní technologie ukrývá Smart Soundbar 900, který se s televizorem díky použitému rozhraní HDMI eARC propojuje jediným kabelem, v elegantním pouzdru.

Tento výkonný all-in-one reproduktor je také vybaven rozhraními Wi-Fi® a Bluetooth®, k hlasovému ovládání umožňuje využít služeb Google Assistant a Amazon Alexa (v našem regionu nejsou zatím podporovány) a pro propojení s dalšími domácími reproduktory a vytvoření komplexního domácího audiosystému hrajícího ve více místnostech nabízí kompatibilitu s vlastním chytrým systémem reproduktorů Bose Home Speaker a také se Spotify Connect a AirPlay 2.

Díky tomu umožňuje soundbar s využitím aplikace Bose Music navázané na populární internetové streamovací služby (například Spotify) přehrávat hudbu přímo z internetu bez závislosti na dosahu Bluetooth mezi telefonem a reproduktorem.  Nejnáročnější uživatelé, kteří vyžadují ještě intenzivnější prostor a hlasitější basy, mohou soundbar rozšířit o samostatně prodávaný bezdrátový subwoofer a zadní efektové reproduktory Bose.

Dokonalý zvukový zážitek

Dolby Atmos® je technologie, která umožňuje tvůrcům filmů a hudby umístit každý jednotlivý zvuk či nástroj do prostoru přesně tam, kde má být slyšet a propojit tak dokonale obrazový a zvukový zážitek. K předchozím prostorovým audio technologiím přidává třetí rozměr – zvuky směřující k uším diváka shora. Uživatelé se tak mohou ocitnout doslova uprostřed dění a prožít v obývacím pokoji špičkový zážitek domácí zábavy. Letící vrtulník uslyší diváci skutečně nad hlavou a zvuk běžících postav ze stran.

Stejně tak i během koncertu je slyšet přené umístění nástrojů i zpěvu v závislosti na záběru kamery. Pokud není daný film doplněn zvukovou stopou Dolby Atmos, podání prostoru přebírá technologie Bose TrueSpace™, která prostor vytváří na základě speciálních algoritmů. Další technologie Bose QuietPort™ zajišťuje optimální podání nezkreslených basů i při vysoké hlasitosti.

K vytvoření virtuálního prostorového zvuku bez použití reproduktorů po stranách a za uživatelem využívá Bose Smart Soundbar 900 speciální tlakové měniče a systém kalibrace ADAPTiQ, který upraví při instalaci soundbaru pomocí dodaného mikrofonu audio vlastnosti přesně podle dané místnosti a nejčastěji používaného poslechového místa. Exkluzivní technologie Bose Voice4Video™ rozšiřuje možnosti asistenta Alexa a kromě hlasového ovládání soundbaru umožňuje jedním hlasovým příkazem také zapnout a ovládat televizor nebo kabelový či satelitní box. Díky Bose QuietPort™ poskytuje soundbar výjimečný basový výkon prakticky bez zkreslení při jakékoli hlasitosti.

Rozměry a cena

Soundbar 900 je k dispozici v černém a bílém provedení.  Štíhlý design reproduktoru vysokého jen přibližně 5,8 cm, hlubokého asi 10,2 cm a dlouhého 104 cm se ideálně hodí pro instalaci s televizory o úhlopříčce 50″ a většími. Charakterizují ho čisté linie s oválnými rohy, leštěná vrchní deska z tvrzeného skla odolného proti nárazu a přední kovová mřížka. Na našem trhu bude k dostání na přelomu března a dubna letošního roku za koncovou doporučenou cenu 25 490 Kč.

Zdroj a foto: Bose

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.