Samsung Galaxy Book2 Business – notebook pro práci v hybridním prostředí

notebook Samsung Galaxy Book 2 Pro

Společnost Samsung Electronics představila nový výkonný notebook Galaxy Book2 Business, postavený na platformě vPro a vybavený vyspělými funkcemi zaměřenými především na bezpečnost a produktivitu.

Firmám by měla novinka usnadnit přechod k novému hybridnímu pracovnímu prostředí, které je v současné „nové realitě“ stále obvyklejší. V České republice nebude model Galaxy Book2 Business dostupný.

S masovým nástupem práce na dálku vzrostlo i riziko kybernetických útoků. Ve firmách se proto v současnosti snaží zajistit ochranu pro zaměstnance pracující z domova – jsou zranitelnější a zároveň často nemají přístup k profesionálním bezpečnostním nástrojům a infrastruktuře, na něž jsou zvyklí z kanceláře.

Notebook Galaxy Book2 Business pomáhá hybridní pracovní prostředí chránit pomocí špičkové technologie Samsung Intel Hardware Shield i pomocí zabezpečeného procesoru pro ochranu BIOS. Kromě toho patří do základní výbavy Galaxy Book2 Business i funkce Tamper Alert, která dokáže detekovat a monitorovat pokusy o útoky na důležitá data, a zastaví útok ještě před napadením operačního systému.

Galaxy Book2 Business dokáže zastavit pokus o vniknutí do systému pomocí hardwarového nástroje Root of Trust, který prověří BIOS a vytvoří spolehlivý řetězec mezi CPU jednotkou, zabezpečeným procesorem a SPI flash pamětí. Pokud se Galaxy Book2 Business stane terčem útoku, chrání cenná data systém automatické obnovy BIOS – dokáže detekovat hrozbu přímo při bootování systému a automaticky použije záložní kopii BIOS ještě před samotným narušením.

Podpora hybridní práce

V éře hybridní práce výrazně narostl význam decentralizované správy IT zařízení. Profesionálům z IT oddělení nabízí Galaxy Book2 Business novou vrstvu ochrany a špičkovou podporu, ideální pro dnešní změněné pracovní prostředí. Platforma Intel vPro je společně s technologií Intel Hardware Shield zárukou spolehlivé víceúrovňové bezpečnosti – monitoruje BIOS i operační systém, čímž chrání hardware i OS před útoky a snižuje riziko napadení malwarem. Další výhodou je technologie Microsoft Secured-Core PC (SCPC), která zajišťuje ochranu před útoky na jádro systému a firmware.

K hybridní éře nedílně patří videohovory. Galaxy Book2 Business je zvládá výtečně, se svými vlastnostmi se skvěle hodí k online schůzkám i k jiné práci. Je úplně jedno, zda k videokonferencím používáte Google Meet, Microsoft Teams nebo třeba Cisco Webex Meet – v režimu Studio Mode se pokaždé můžete těšit na skvělý obraz a bezproblémový přenos. Díky funkci Auto-Framing dokáže kamera automaticky ostřit na tváře lidí v místnosti, pomocí nástroje Background Effects lze jednoduše rozostřit rušivé pozadí, aby se pozornost soustředila výhradně na účastníky jednání. Audiosystém s mikrofonem automaticky tlumí a filtruje ruchy a hluky, které nejsou součástí konverzace, takže je hlasový přenos jasný a zřetelný.

Když jde člověk z jedné online schůzky do druhé, je dost nepříjemné, když musí pořád vyťukávat heslo, aby se dostal zpátky do systému. U Galaxy Book2 Business to není zapotřebí – díky infračervené kameře s rozpoznáváním tváře získají autorizovaní uživatelé přístup okamžitě a bez problémů. Za zmínku stojí i odolné provedení, díky němuž notebooku nevadí vysoké ani nízké teploty, vlhkost či značná nadmořská výška.

Kromě zmíněných předností můžou majitelé Galaxy Book2 Business využívat bezpečnostní i jiné funkce rozsáhlého ekosystému Samsung Galaxy. Nástroj Samsung Account Single Sign-On výrazně usnadňuje přihlašování – nutné údaje stačí přihlásit pouze jednou a následně už si je systém zapamatuje. Díky nové blockchainové technologii Private Share můžou firemní zákazníci využívat špičkově zabezpečenou platformu pro šifrování a sdílení důvěrných informací. Uživatelé můžou povolit jiným uživatelům přístup a nastavit datum expirace sdílených dat, takže se informace nedostanou k nikomu nepovolanému. A pokud majitel svůj Galaxy Book2 Business někde zapomene, může si ho vyhledat – podobně jako jiná zařízení Samsung Galaxy – pomocí funkce Samsung SmartThings Find.

Mezi další „ekosystémové“ funkce patří i možnost synchronizace notebooku Galaxy Book2 Business s chytrým telefonem a jeho aplikacemi prostřednictvím aplikace Link to Windows. Pak lze na obou zařízeních přijímat hovory a odesílat textové zprávy. Na notebooku je také možné otevírat a spouštět telefonní aplikace a plynule v nich přecházet z jednoho zařízení na druhé. Kromě toho se vylepšení dočkala i funkce Quick Share, kterou vývojáři propojili se systémem Link Sharing, aby uživatelé mohli snadno sdílet obsah i při práci.

Dostupnost

Galaxy Book2 Business bude k dispozici na vybraných trzích od dubna. V České republice nebude dostupný, předpokládané ceny nebyly dosud oznámeny ani pro zahraniční trhy.

Zdroj a foto: Samsung

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.