Bose SoundLink Max. Skvěle hrající odolný bezdrátový reproduktor, který neutopíte

bezdrátový odolný reproduktor Bose SoundLink Max specifikace cena barva

Bose SoundLink Max je historicky největší, nejvýkonnější a nejodolnější bluetooth reproduktor Bose. Snese prach a vodu, umí plavat a propojíte jej kabelem i bezdrátově s řadou zařízení. 

Audiosystémy Bose pro reprodukci filmového zvuku jsou už od konce šedesátých let minulého století známy tím, že dokáží z malého těla vytvořit velký zvuk. Za tímto fenoménem stál původně zakladatel značky Amar Bose – profesor na Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Jeho poznatky z psychoakustiky promítal celá desetiletí do vývoje. Nejnovějším přírůstkem do produktové rodiny Bose je nyní dosud největší Bluetooth reproduktor Bose nesoucí označení SoundLink Max. Nabízí vynikající zvuk, maximální možnou odolnost a 20 hodin hlasité hudby na jedno nabití.

Přirozený a čistý zvuk. To není málo

Na první pohled nevypadá „největší“ Bluetooth reproduktor Bose mohutně. Samotné rozměry však klamou, stejně jako tomu vždy bylo u produktů Bose. Nový SoundLink Max si vypůjčil některé prvky ze soundbarů Bose s prostorovým zvukem. Jeho základem je speciální kombinace a uložení reproduktorů označené jako Bose Articulated Array, které zahrnuje trojici různě nasměrovaných výškových reproduktorů v kombinaci s dvěma speciálně navrženými basovými pasivními zářiči. Díky tomu nabízí Max vynikající pokrytí celého prostoru nejen přímo před reproduktorem.

bezdrátový odolný reproduktor Bose SoundLink Max specifikace cena barva

K tomu přidává velmi přirozený a zároveň působivý zvuk s hlasitostí a čistotou, která překonává jeho velikost. Bose SoundLink Max je dispozici v černé a světle modré barvě, plně nabitý dokáže přehrávat hlasitě hudbu až 20 hodin a jeho baterie poslouží i jako powerbanka s konektorem USB-C pro dobití smartphonu nebo jiného zařízení.

Prach, voda ani otřesy nevadí

Design reproduktoru Bose SoundLink Max připomíná trochu zvětšený SoundLink Flex doplněný pohodlným úchytem z barevně sladěného lana. Tomu odpovídá i konstrukce a téměř absolutní odolnost. Přední strana a boky zaujmou ocelovou mřížkou s práškovým nástřikem, všechny ostatní části jsou pokryty silikonovým povrchem, který zajišťuje mechanickou odolnost a prémiový vzhled.

Reproduktor splňuje stejně jako SoundLink Flex nároky specifikace IP67 a vydrží nárazy, působení jemného prachu nebo písku a neublíží mu ani úplné ponoření. Pokud spadne do vody, sám okamžitě vyplave. Kromě toho je odolný vůči korozi a UV záření. Díky tomu je skvělým společníkem, o kterého se nemusíte bát ani na pláži, na lodi nebo během průtrže mračen.

Ekvalizér pro úpravu výstupu

Reproduktor váží 2,13 kg a jeho rozměry jsou 26,5 x 12 x 10,5 cm. Dodávaný úchyt lze snadno odepnout a nahradit samostatně prodávaným popruhem z lana vhodným pro nošení přes rameno. Díky použitým technologiím a patentovanému digitálnímu zpracování signálu minimalizuje SoundLink Max  zkreslení a zajišťuje plný zvuk při poslechu všech hudebních žánrů.

bezdrátový odolný reproduktor Bose SoundLink Max specifikace cena barva

Reprodukci lze upravit podle vlastních představ pomocí třípásmového ekvalizéru (basy, středy a výšky) dostupného v aplikaci Bose Music, která umožňuje pohodlné nastavení všech audiozařízení Bose. Dva reproduktory lze snadno bezdrátově propojit a vytvořit sadu pro stereo poslech. Stejně jakou u svých ostatních Bluetooth reproduktorů výrobce neuvádí často nicneříkající výkon ve wattech. Bose SoundLink Max je potřeba slyšet na vlastní uši.

Pohodlné párování

Pro bezdrátovou reprodukci využívá Bose SoundLink Max technologii Bluetooth 5.3 s podporou kodeků SBC a AAC, což zajišťuje kompatibilitu s téměř všemi Bluetooth zařízeními. Pro dosažení zvuku s vysokým rozlišením využívá reproduktor Snapdragon Sound s nejnovějším adaptivním kodekem Qualcomm® aptX. Snadnější párování s Android zařízeními umožňuje Google Fast Pair a mnohé uživatele potěší také funkce Spotify Tap. V případě potřeby lze Bose SoundLink Max propojit se zdrojem zvuku také pomocí AUX vstupu (3,5 mm stereo jack) a využít například pro reprodukci zvuku z gramofonu, CD nebo MP3 přehrávače či jiného zdroje.

Dostupnost a cena

Reproduktor Bose SoundLink Max je na našem trhu nyní dostupný u autorizovaných prodejců Bose za doporučenou koncovou cenu 9 990 Kč. Popruhy přes rameno lze dokoupit samostatně za 1 490 Kč, náhradní rukojeti za 790 Kč.

Zdroj a foto: Bose

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.