Ultramobilní notebook HP OmniBook X s podporou AI a výdrží 26 hodin

ultramobilní PC AI notebook HP OmniBook X AI specifikace cena

HP Inc. představuje HP OmniBook X – AI PC nové generace, které podpoří uživatele v efektivitě práce a v tvorbě smysluplného obsahu. Lehký a výkonný notebook na jedno nabití vydrží pracovat až 26 hodin.

Způsob, jakým žijeme a pracujeme již není omezen na stůl; tvoříme doma, v kanceláři a všude mezi tím. Mnoho věcí rychle mění také umělá inteligence, včetně očekávání uživatelů v tom, jak nové přístroje podpoří jejich produktivitu, kreativitu a efektivitu.

ultramobilní PC AI notebook HP OmniBook X AI specifikace cena

Více než polovina uživatelů věří, že AI jim ušetří čas a 72 % vedoucích pracovníků se domnívá, že AI pomůže zaměstnancům soustředit se na produktivnější práci. Společnost HP chce v maximální možné míře podporovat flexibilní způsob práce, a proto vytvořila novou kategorii zařízení – HP OmniBook X AI PC, první AI PC nové generace od HP, postavené od základů s nejnovější architekturou ARM, jež využívá nejvýkonnější AI technologie.

Notebook je vybavený procesorem Snapdragon® X Elite včetně dedikované NPU (Neural Processing Unit), která dokáže provádět až 45 bilionů operací za sekundu (TOPS). Tato schopnost umožňuje běh jazykových modelů a generativní AI přímo na zařízení. To spolu s Copilot+ PC a jeho převratnými funkcemi, jako je například funkce Recall, výrazně posiluje kreativitu, produktivitu a umocňuje personalizaci, výkon a celkově uživatelský zážitek.

AI pro všechny

Každým dnem přibývá AI aplikací, rozšiřujících možnosti toho, co lze dosáhnout s nejnovějším AI PC od HP. Například efektivnější komunikace a spolupráce s AI nástroji, které využívají gesta, mimiku a hlasové funkce pro snadnou interakci s ostatními. Nebo zlepšení prezentačních dovedností v rámci virtuálních schůzek s okamžitým koučováním a zpětnou vazbou podporovanou AI technologiemi. Rychlejší je i vytváření a úprava fotografií, audia a videa, kdy AI-enabled software zpřístupňuje profesionální funkce i začátečníkům.

Alex Cho, prezident osobních systémů HP Inc., říká: „V této transformační éře umělé inteligence už nejsou vynikající zařízení definována rychlostí a parametry – jsou měřena naší schopností tvořit a umožňovat smysluplné zážitky. Jsme na začátku nové dekády, která předefinuje, co osobní počítač je. AI umožňuje výrazně osobnější a kreativnější zážitek, a věříme, že posílí lidi v jejich osobním i profesním životě.“

ultramobilní PC AI notebook HP OmniBook X AI specifikace cena

Výkon, efektivita, výdrž

Nejnovější AI PC nové generace od HP odemykají celé spektrum možností přesahujících tradiční počítače, neboť provozují AI přímo na zařízení: znamená to maximální výkon, efektivitu a soukromí s delší výdrží baterie než kdy předtím.

ultramobilní PC AI notebook HP OmniBook X AI specifikace cena

Počítače HP OmniBook X jsou určené pro technicky zdatné freelancery, samostatné pracovníky a manažery, jimž poskytují komfortní pracovní prostředí i na cestách. Nabízejí elegantní design a dokonalou synergii výkonu posíleného umělou inteligencí s mobilitou.

  • Elegantní a univerzální: jako nejtenčí AI PC nové generace posouvá produktivitu a kreativitu na novou úroveň – s bezprecedentním stylem a mobilitou. Nové logo HP AI Helix odráží inženýrské dovednosti HP v oblasti AI, zajišťující optimalizovaný výkon a bezpečnost pro dnešní AI technologie.
  • Blesková reakce – HP OmniBook X zajišťuje špičkový výkon bez obětování přenosnosti. Otevře velký soubor Microsoft Excel téměř 2x rychleji, bez zásuvky zvládne až 12 hodin hovorů přes Microsoft Teams nebo 22 hodin streamování na Netflixu.
  • Odpovědně vyrobeno – kryt počítače obsahuje 50 % recyklovaného hliníku, na obal výrobku se používají pouze udržitelně získané materiály. HP OmniBook X získal registraci EPEAT® Climate+ Gold a certifikaci ENERGY STAR®. Tříletá záruka na notebook HP EliteBook Ultra představuje závazek společnosti HP k udržitelnosti, šetří náklady a snižuje prostoje.

Optimalizováno pro zážitky s AI

HP navrhlo HP OmniBook X tak, aby využil nejnovější možnosti AI. 60 % freelancerů již při své práci využívá nástroje AI, 70 % vývojářů přidává AI do stávajících aplikací. HP OmniBook X proto nabízí:

  • Autentická spolupráce – současné metody práce vyžadují nejen osobní, ale i virtuální spolupráci, proto jsou nejmodernější konferenční nástroje klíčové. Nová kamera Poly Camera Pro zlepšuje virtuální interakce ve všech aplikacích pro spolupráci a streamování s více kamerami. Poly Camera Pro využívá NPU k provozu AI, vylepšení jako jsou Spotlight, rozmazání a nahrazení pozadí, automatické rámování a další, což umožňuje CPU udržet výkon a šetřit baterii.
  • Optimalizace se zkušeností – HP AI Companion jako první využívá AI k optimalizaci zařízení pro větší produktivitu a přináší AI nástroje přímo na zařízení.

Dostupnost a cena

HP OmniBook X AI PC bude na českém trhu dostupný od srpna za 34 990 Kč.

Zdroj a foto: HP,

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.