Brýle pro virtuální realitu HTC VIVE Flow jsou již v prodeji za 14 990 Kč

brýle pro virtuální realitu HTC VIVE Flow

Společnost HTC VIVE dnes informovala o zahájení prodeje HTC Vive Flow v českých obchodech. Inovativní brýle pro virtuální realitu VIVE Flow se pyšní unikátní kompaktní konstrukcí, 3,2K rozlišením a hmotností pouhých 189 g, díky které nabídnou pohlcující zážitky kdykoli a kdekoli. Novinka byla navržena s ohledem na pohodlí a mobilitu, díky které lze najít chvíli klidu například i v rámci polední pauzy, na vysokoškolské koleji, nebo při dojíždění za prací. 

Brýle VIVE Flow jsou navrženy tak, aby snadno zapadly do všedního dne. Díky hmotnosti 189 g odpovídající přibližně tabulce čokolády, se snadno ztratí i v běžné kabelce. Jejich konstrukce s dvojitým kloubem a měkkou obličejovou stélkou umožňuje složení do kompaktních rozměrů, a tak není problém je mít vždy u sebe. Stélka je navíc uchycena magneticky, díky čemuž ji lze kdykoli rychle a snadno vyměnit.

Pro ještě vyšší komfort vybavil výrobce VIVE Flow zabudovanou dioptrickou korekcí, která uživatelům umožní snadné nastavení pro křišťálově čistý obraz. Nechybí ani aktivní chlazení, které odvádí teplý vzduch od obličeje. To uživatelé ocení například při sledování celovečerních filmů v HD kvalitě s 3,2K rozlišením, 100° horizontálním FOV a obnovovací frekvencí 75 Hz. Vše za doprovodu prostorového zvuku a s možností připojit externí Bluetooth sluchátka, která zajistí absolutní soukromí a izolaci od okolních ruchů.

VIVE Flow je možné zakoupit v elektronickém obchodě Alza.cz za cenu 14 990 Kč a na stránkách www.vive.com za 569 €. Další prodejci budou následovat.

O systému virtuální reality HTC Vive™

HTC Vive je první komplexní systém virtuální reality vyvinutý ve spolupráci firem HTC a Valve, který je od základu designován pro virtuální realitu v pokojovém měřítku (room-scale VR). Vive přináší, díky nastavitelnému headsetu, dvěma bezdrátovým ovladačům s HD haptickou odezvou a preciznímu snímáním pohybu v rozsahu 360°, ohromující vizuální zážitek a možnost přirozené interakce s virtuálním prostředím.

Zároveň systém umožňuje bezdrátové spojení s mobilním telefonem a přenos jeho nejdůležitějších funkcí do virtuální reality, stejně jako propojení s reálným světem pomocí vestavěné kamery. Tyto technologie praktickým způsobem zvyšují bezpečnost a umožňují bezstarostné ponoření do virtuální reality, díky kterému vás virtuální světy zprostředkované systémem HTC Vive pohltí vizuálně, fyzicky i emocionálně. Více informací na www.htcvive.com.

Zdroj a foto: HTC

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.