TCL P73 televize s úhlopříčkami od 50″ do 85″ a 4K rozlišením

chytrá televize smart TV TCL P73

Společnost TCL Electronics (1070.HK) dnes představila novou produktovou řadu televizorů 4K HDR Google TV. TCL P73 přináší jedinečný audiovizuální výkon a ve své třídě neuvěřitelnou hodnotu pro domácí zábavu i jedinečné zážitky při sledování televizních programů a hraní her. TCL P73 bude k dostání od dubna 2022 ve velikostech 50″, 55″, 65″, 75’’ a 85″.

„Pomocí hluboké vertikální integrace dodavatelského řetězce může TCL přinášet zážitek ze zábavy v úžasném zobrazení a chytré interakci více zákazníkům po celém světě. S radostí oznamujeme, že naše novinky roku 2022 posílí vedoucí postavení TCL v odvětví spotřební elektroniky,” říká Shaoyong Zhang, CEO společnosti TCL Electronics.

Řada TCL P73 přináší ohromující, vysoce kvalitní filmový zážitek s dynamickým zobrazováním pohybu a také pohlcující zvuk. Nové televizory podporují Dolby Vison, pokročilou zobrazovací technologii, která kombinuje HDR (high dynamic range) a možnosti pro zobrazení živých jasných barev, a poskytuje ultra jasnou obrazovou kvalitu s jedinečným jasem, kontrastem, barvami a detaily.

TCL P73 podporuje také Dolby Atmos, technologii, která umísťuje zvuk do multidimenzionálního prostoru a posazuje uživatele doprostřed sportovního přenosu, televizního pořadu, filmu nebo video hry. Díky Dolby Atmos je zvuk překvapivě realistický, zaplňuje celý prostor pokoje s neuvěřitelnou jasností a odhaluje dosud neslyšené zvukové detaily.

Ostřejší obraz s lepším dynamickým mapováním

Vedle technologie Wide Color Gammut s více než miliardou barev, řada P73 využívá Motion Clarity, technologii pro zpracování obrazu v pohybu, která zajistí ostřejší, nerozmazaný a stabilní obraz a zvuk během sportovních přenosů a u akčních filmových scén s rychlým pohybem. Výsledkem je pohlcující zážitek. Nejnovější technologie HDR 10 zajišťuje u řady P73 v rozlišení 4K lepší dynamické mapování a vyšší úrovně jasu, nasycení barev a kontrast.

Navíc s podporou formátů multi HDR, řada TCL P73 umožňuje dosáhnout na televizoru kvalitu 4K HDR s podporou HDR10, HDR HLG, HDR10+ nebo HDR Dolby Vision. Televizor bude podporovat vždy ten nejlepší formát, ať už běží obsah s Dolby Vision na službě Netflix a Disney+ nebo HDR 10+ se službou Amazon Prime Video.

Pro dosažení skvělé kvality obrazu a optimalizovaný výkon pro hraní her je důležité mít televizor s rychlou odezvou. Proto má TCL P73 technologii Game Master a současně nabízí HDMI 2.1 pro kompatibilitu s novou generací herních konzolí. Dále je k dispozici funkce ALLM (Auto Low Latency Mode), která umožňuje herním konzolím a grafickým kartám počítače přepínat televizor automaticky do herního režimu a zajistit odezvu nižší než 15 ms. Proto jsou také televizory TCL oficiálním televizorem herní série Call of Duty®. 

TCL P73 využívá platformu Google TV, což znamená, že uživatelé získají stovky a tisíce možností pro digitální obsah, který je generován streamovacími službami. Vestavěný Google Assistant poskytuje chytrý a snadný způsob, jak interaktivně ovládat televizor. V neposlední řadě TCL P73 nabízí Google Duo, nejjednodušší způsob pro bezprostřední videohovory mezi rodinou nebo přáteli.

Výjimečný design u řady TCL P73 a kovové finální úpravy zajišťují, že je plocha obrazovky celá vyhrazena pro zábavný obsah.

Přednosti řady TCL P73:

 • 4K HDR
 • Wide Color Gamut
 • 60 Hz Motion Clarity
 • Multi HDR format
 • Dolby Vision
 • HDR10
 • Game Master
 • HDMI 2.1 ALLM
 • Dolby Atmos
 • Google TV
 • Hands-free Google Assistant
 • Google Duo
 • Works with Alexa
 • Netflix, Amazon Prime, Disney+
 • Bezrámečkový tenký kovový design

* Podoba produktů, jejich funkce a dostupnost se může lišit v závislosti na regionu či zemi.

Zdroj a foto: TCL Electronics 

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.