Brýle TCL NXTWEAR Air vytvoří 140palcový obraz a nahradí domácí kino

Brýle TCL NXTWEAR Air cena

TCL uvádí na český trh brýle TCL NXTWEAR Air, které navazují na loňský model TCL NXTWEAR G. Brýle jsou vybaveny dvěma mikro OLED displeji s rozlišením Full HD a slouží k prohlížení obsahu z vašeho telefonu, notebooku, tabletu nebo herní konzole.

Brýle TCL NXTWEAR Air cena

Komfortní a lehké provedení

Brýle je možné využít třeba jako soukromé kino v letadle, náhrada monitoru v kavárně nebo televizní obrazovka v domácnosti. Novinka simuluje sledování obrazovky s úhlopříčkou 140 palců ze vzdálenosti čtyř metrů. Brýle stačí připojit ke kompatibilnímu zařízení přes port USB-C s režimem Display Port a okamžitě fungují.

Brýle TCL NXTWEAR Air cena

Díky lehké konstrukci a stylovému designu jsou vhodné i pro ty, kteří nosí dioptrické brýle. Po celou dobu nošení brýlí má jejich uživatel kontakt s okolním světem, protože jsou částečně průhledné. 

TCL NXTWEAR Air jsou brýle s duálním nositelným displejem, které nahradí domácí kino, herní monitor a dokážou zajistit naprosté soukromí při práci i zábavě doma nebo na cestách. Zařízení vám zpříjemní dojíždění, dlouhý let, nebo poslouží jako soukromá kancelář.

Oproti loňskému modelu TCL NXTWEAR G jsou s hmotností 75 gramů o třetinu lehčí. Nabízejí proto vynikající komfort i po dlouhých hodinách sledování nebo hraní. K tomu přispívají i klasické nosníky používané u běžných dioptrických brýlí.

Full HD OLED displeje

Stylová přední maska evokující sluneční brýle je magnetická a lze ji v případě potřeby snadno sejmout. Za ní se nacházejí dva mikro OLED displeje s rozlišením Full HD (1080p) a poměrem stran 16:9, jejichž sledování simuluje obraz o úhlopříčce 140 palců ze čtyřmetrové vzdálenosti.

Brýle TCL NXTWEAR Air cena

Displeje mají certifikaci TÜV Rheinland zaručující 30% eliminaci modrého světla na hardwarové úrovni, což přispívá k ochraně zraku. Brýle jsou částečně transparentní, a uživatel proto vidí nejen displej, ale také své okolí jako s běžnými brýlemi.

USB napájení

Zařízení nemá vlastní baterii, stačí ho jen připojit přes USB-C kabel s podporou Display Port k notebooku tabletu nebo smartphonu. Brýle NXTWEAR Air jsou plně kompatibilní s více než 100 smartphony, hybridními zařízeními typu „2-v-1“ i notebooky nebo herními konzolemi všech významných výrobců.

Brýle TCL NXTWEAR Air cena

Technické parametry

 
ModelTCL NXTWEAR Air
Rozměry171,4 x 162 x 51 mm (rozložené) 

62 x 154 x 51 mm (složené)

Hhmotnost75 g se standardními čočkami
DisplejMicro-OLED, 16:9, zorný úhel 47°, PPD 47, obnovovací frekvence 60 Hz, velikost obrazu – simulace 140 palcové obrazovky ze vzdálenosti 4 metrů 

Rozlišení 1920 x 1080 pixelů (2D režim)

Rozlišení 3840 x 1080 pixelů (3D režim),

KonektivitaUSB-C s Display Port
Audiodva reproduktory 

kompatibilní se sluchátky

Senzoryakcelerometr, gyroskop, senzor tlaku (vypnutí displeje po sejmutí brýlí)
Příslušenstvímagnetický rámeček pro vložení korekčních čoček pro krátkozraké, čisticí hadřík
BarvaTech Black
Cena (vč. DPH)14 990 Kč

Dostupnost a cena

Model TCL NXTWEAR Air je v Česku exkluzivně v prodeji na alza.cz za 14 990 Kč s DPH a během listopadu se objeví také v nabídce mobilního operátora Vodafone.

Zdroj a foto: TCL

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.