Motorola na Lenovo Tech World 22 uvedla koncept rolovatelného smartphonu

Motorola telefon s rolovací obrazovkou koncept

Motorola je průkopníkem v mobilním průmyslu a stojí v čele inovací od skládacích telefonů až po 5G. V průběhu Lenovo Tech World ’22 popsala budoucnost inovativních tvarových faktorů a představila nový koncept rolovatelných smartphonů.

Tým 312 Labs

Tento koncept rolovatelného smartphonu přichází od týmu 312 Labs, interní inovační skupiny společnosti Motorola zahrnující odborníky na produkty, výzkum, design a inženýrství z celého světa.

312 Labs zkoumá několik vznikajících technologických prostorů a jedním z nich je zejména přepracování tvarových faktorů zařízení s cílem vyřešit zákaznicky citlivá místa a umožnit nové zážitky.

Tento nový koncept je postavený na displeji a mechanických inovacích, které jsme představili už v našich skládacích zařízeních a předpovídá, kam by se mohl ubírat vzrušující prostor dynamickcýh tvarových faktorů.

Rolovatelný koncept

Ve společnosti Motorola vnímáme smartphone jako rozšíření sebe samých – nástroj, který nám umožňuje přizpůsobit se našemu okolí a lehce plnit úlohy. Nyní investujeme do flexibilních OLED anebo pOLED obrazovek, abychom přinesli optimální rovnováhu mezi obsahem a pohodlím.

Rolovatelný koncept je ztělesněním této myšlenky v obrazovce, která se přizpůsobuje třem odlišným stavům: prodlouženému, kompaktnímu a „náhledovému“ jediným stlačením tlačítka.

Flexibilita malého zařízení

S výškou o něco více než 4 palce se rolovatelné zařízení dokáže svinout do super kapesní podoby, která je menší než většina prémiových zařízení na trhu.

Motorola telefon s rolovací obrazovkou koncept

Ať už jde o 6,5 palcovou obrazovku pro pohlcující hraní her nebo zkrácenou velikost pro pohodlí na cestách, tento koncept poskytuje nekonečné možnosti na tvorbu obsahu a zábavu a zároveň nabízí nově objevenou flexibilitu malého zařízení s obrazovkou, kterou můžete svinout.

Rolovací obrazovka pro přenosný počítač

Kromě konceptu rolovatelného smartphonu Lenovo představilo také koncept rolovatelného počítače, který využívá podobné technologie, aby vyzdvihnul multitasking a možnosti prohlížení při zachování kompaktní velikosti. 

Lenovo počítač s rolovací obrazovkou koncept

Zdroj a foto: Motorola

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.