Canon Connect Station CS100 pro snadné sdílení fotografií

Společnost Canon na nedávné tiskové konferenci v Praze představila zařízení pro ukládání fotografií Connect Station CS100, které umožňuje rychlé a snadné ukládání snímků z paměťových karet a fotoaparátů, kamer a mobilních zařízení, vybavených technologií NFC.

Connect Station CS100 je centrálním domácím úložištěm snímků a videa s kapacitou až 1 TB dat. Z fotoaparátů a kamer, které podporují NFC, mohou uživatelé obrazový a multimediální obsah importovat velmi jednoduše – mobilní zařízení stačí ke Connect Station CS100 přiložit. Obsah je možné importovat i prostřednictvím USB kabelu nebo přímo z paměťové karty. Momentky z chytrých telefonů a tabletů mohou uživatelé přenést pomocí Wi-Fi připojení prostřednictvím webového prohlížeče.

Canon_Connect_Station_CS100

Prostřednictvím rozhraní HDMI stačí připojit úložiště Connect Station CS100 k velkoformátové televizi a uložené snímky snadno zobrazit v rozlišení Full HD. Další možností je bezdrátové prohlížení alb na chytrém telefonu, tabletu i počítači, a to opět přímo ve webovém prohlížeči. Uživatelé mají k dispozici speciální infračervené dálkové ovládání, které mohou využít například pro třídění obsahu podle data nebo k vytváření tematických alb.

Reklama/Advertisement

Kompatibilita nového hardwarového úložiště se službou CANON iMAGE GATEWAY umožňuje snadné sdílení snímků i filmů na mnoha sociálních sítích. Mezi kompatibilními sítěmi s obrazovým a multimediálním obsahem nechybí ani irista, cloudová služba společnosti Canon pro správu fotografií. K fotografiím i videím tak může získat přístup opravdu kdokoli a odkudkoli. Užitečnou funkcí je zasílání alb do jiných zařízení Connect Station CS100, a to dokonce v plném rozlišení. Uživatelé tak mohou obrazový obsah sdílet i mezi sebou. Nové zařízení značky Canon umožňuje i tisk fotografií na bezdrátově připojené tiskárny, které jsou kompatibilní se standardem PictBridge. Uživatelé tak pro tisk nepotřebují počítač.

Canon Connect Station CS100 bude k dispozici v 11 jazycích, čeština mezi nimi bohužel není. Cena zařízení, které se začne prodávat v červnu 2015, by se měla pohybovat kolem 300 dolarů, tedy přibližně 7200 Kč (v závislosti na aktuálním kurzu).

Zdroj a foto: Canon

 

Reklama/Advertisement