Vodotěsné a odolné fotoaparáty COOLPIX AW130 a COOLPIX S33

Společnost Nikon uvedla dva nové přírůstky do řady svých vodotěsných fotoaparátů. Odolný COOLPIX AW130 s 16megapixelovým senzorem snese hloubku až 30 metrů,  COOLPIX S33 s 13megapixelovým snímačem fotí v hloubce do 10 metrů. Fotoaparátům nevadí mráz do -10 stupňů, jsou nárazuvzdorné a prachotěsné.

COOLPIX AW130 s 16 miliony pixelů pracuje v hloubkách do 30 m pod vodní hladinou, která je ekvivalentní certifikaci Advanced Open Water – a navíc je mrazuvzdorný do −10 oC, prachotěsný a nárazuvzdorný při pádu z výšky až 2 m2. Díky podpoře technologie NFC a vestavěnému připojení Wi-Fi je rovněž vhodný pro okamžité sdílení snímků na sociálních médiích.Fotoaparát je vybaven širokoúhlým objektivem 24 mm f/2,8 s 5x optickým zoomem (10x s funkcí Dynamic Fine Zoom) . Kromě fotografií můžete snímat i Full HD videosekvence (1 080/60i) se stereofonním zvukem. Maximální stabilitu obrazu zaručuje výkonná redukce vibrací (VR), která koriguje chvění fotoaparátu u akčních záběrů a během zoomování. Systém satelitní navigace s podporou GPS/GLONASS/QZSS pomáhá zaznamenávatmísta pořízení snímků s přesnějšími hodnotami zeměpisné délky a šířky. Do vestavěné mapy světa lze uložit až 30 míst a lze zakomponovat rovněž hodnoty nadmořské výšky nebo hloubky.

COOLPIX S33 s 13 miliony fotí i v hloubce do 10 m pod vodní hladinou. Přístroj je nárazuvzdorný při pádu z výšky až 1,5 m, mrazuvzdorný do −10 stupňů celsia a prachotěsný. Jeho trojnásobný optický zoom lze s funkcí Dynamic Fine Zoom prodloužit na 6násobný.

Reklama/Advertisement

Nikon_CoolpixS33

Klíčové vlastnosti COOLPIX AW130

 • Vodotěsnost do hloubky 30 m: Přístroj umožňuje potopení do hloubky odpovídající certifikaci Advanced Open Water1, aniž by bylo nutné použít podvodní pouzdro.
 • Provedení odolávající všem dobrodružstvím: Využijte svůj fotoaparát do extrému – je nárazuvzdorný při pádu z výšky až 2 m, prachotěsný a mrazuvzdorný do −10 oC.
 • Podpora připojení pomocí NFC a Wi-Fi: Pro okamžité sdílení stačí klepnout fotoaparátem do chytrého zařízení s technologií NFC nebo použít tlačítko Wi-Fi.
 • Objektiv NIKKOR s 5× optickým zoomem: Objektiv 24 mm f/2,8 s 5násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom dále rozšířit až na 10násobný, je ideální pro snímky pod vodou.
 • Vestavěné zařízení GPS/GLONASS/QZSS: Zaznamenávejte rychle do svých snímků informace o poloze jejich pořízení – a s přesnějšími informacemi o zeměpisné délce a šířce.
 • Obrazový snímač CMOS s 16 miliony pixelů a technologií přímého osvětlení fotodiod: Obrazový snímač zajišťuje vynikající výkon a snímky s brilantními detaily a nízkou úrovní šumu – i pod vodou a za nízké hladiny osvětlení.
 • Výkonná redukce vibrací (VR): Redukce vibrací koriguje chvění fotoaparátu u akčních záběrů nebo během zoomování a zaručuje ostřejší obraz.
 • Časosběrné snímání: Vytvářejte působivé 10 sekund trvající časosběrné videosekvence pouhým výběrem provozního režimu.

 Souhrn klíčových vlastností – COOLPIX S33

 • Vysoká odolnost a spolehlivost: Tento fotoaparát můžete mít u sebe na libovolném místě – je prachotěsný, vodotěsný1 do hloubky 10 m, mrazuvzdorný do −10 oC a nárazuvzdorný při pádu z výšky až 1,5 m6.
 • Obrazový snímač CMOS s 13 miliony pixelů: Obrazový snímač CMOS, který maximálně využívá vysoký počet pixelů, zaručuje brilantní snímky s ostrými detaily – ideální pro zvětšování.
 • Samostatná menu pro dospělé uživatele a děti: Kompletní menu obsahuje ve výchozím nastavení jednoduché dětské menu a lze jej snadno přepnout na menu pro dospělé uživatele, aby mohla používat fotoaparát celá rodina.
 • Objektiv NIKKOR s 3× optickým zoomem: Zachyťte úsměv ve tváři nebo zábavnou grimasu pomocí širokoúhlého objektivu s 3násobným optickým zoomem, který lze dále rozšířit s využitím funkce Dynamic Fine Zoom až na 6násobný.
 • Full HD videosekvence: Veškeré akce můžete zachytit na plynulých Full HD videosekvencích (1 080/30p) za pomoci samostatného tlačítka záznamu videosekvence.
 • Detekce tváře pod vodou: Technologie detekce tváře automaticky detekuje tváře a spouští závěrku, takže můžete pořídit portréty pod vodou a zůstat přitom na suchu.
 • Snadné ovládání: Mladí fotografové snadno uchopí fotoaparát a dosáhnou vynikajících výsledků. Přístroj navíc obsahuje pojistku proti vymazání snímků, která znemožňuje vymazání snímků omylem.

Cena Nikon COOLPIX AW130 je přibližně 8 990 Kč, model COOLPIX S33 je v prodeji za 2 790 Kč

Zdroj a foto: Nikon

Reklama/Advertisement