Canon představil multifunkce MAXIFY GX3040 a GX4040 s inkousty MegaTank

Multifunkční zařízení Canon Maxify GX3040 a GX4040

Canon oznámil rozšíření své řady tiskáren MAXIFY o modely MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040. Tato řada využívá inkousty MegaTank a je ideální pro řešení širokého spektra tiskových potřeb v prostředích hybridní práce z domova i v provozu malé firmy.

Úspora místa a nákladová efektivita

Oba modely jsou vybavené technologií doplňovatelných inkoustových nádrží MegaTank a vyznačují se nízkými celkovými náklady na vlastnictví i na vytištěnou stránku. Jsou jednoduché na ovládání i údržbu – šetří čas, který je možné věnovat důležitějším pracovním záležitostem. Prostoje jsou totiž omezené na minimum díky velkoobjemovému tisku až 14 000 stran z jedné sady nádob s barevnými inkoustyi – nebo až 21 000 stran v ekonomickém režimu tiskuii.

Přispívá k tomu i velká vstupní kapacita papíru – až 350 listů (zásobník na 250 listů a 100 listů v zadním podavači). Uživatelsky vyměnitelná údržbová kazeta navíc omezuje nutnost zasílat tiskárnu do servisu.

Tiskárny MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 vychází vstříc potřebám malých firem a těch, kdo pracují z domova. Nabízejí rychlé kopírování a skenování a tisk v profesionální kvalitě se systémem doplňovatelných nádržek pigmentových inkoustů čtyř barev. Oba modely v kompaktním stolním provedení zabírají minimum místa na pracovním stole a snadno se vejdou do stísněných prostor domácí kanceláře.

Vysoká produktivita a spolupráce

Vysokorychlostní tisk znamená při hybridní práci mezi domovem a kanceláří nebo ve sdíleném prostředí malé firmy, že uživatelé nemusí na tisk dokumentů čekat. Oba modely dosahují vysoké rychlosti tisku 18,0 obr./min při černobílém tisku a 13,0 obr./min barevně.

Multifunkční zařízení Canon Maxify GX3040
Multifunkční zařízení Canon Maxify GX3040

Díky čtyřbarevnému pigmentovému inkoustu jsou oba modely ideální pro vysoce kvalitní firemní tisk na různé typy papírů. Společnost Canon exkluzivně vyvinula pigmentové inkousty pro tisk ostrého a snadno čitelného černého textu a pro výrazný barevný text a grafiku. Současně došlo k vylepšení kontrastu v podání barev oproti předchozím modelům MAXIFY GX. U plně pigmentových inkoustů nedochází k rozpíjení a rozmazávání, takže v dokumentech lze zvýrazňovat a šířit je s jistotou, že budou vypadat čistě a profesionálně.

Velkokapacitní zásobník vybavený kontrolním okénkem pojme 250 listů běžného papíru a k dispozici je také zadní podavač na 100 listů, takže není nutné papír neustále doplňovat. Tiskárny jsou vybaveny také plochým zadním podavačem, který podporuje různé typy a velikosti médií včetně kartonu. Díky tomu dokáže jediné zařízení pokrýt široké spektrum tiskových potřeb firmy.

Nové modely tiskáren MAXIFY GX navíc podporují počítače typu Chromebook – včetně přímého tisku a skenování z OS Chrome. Tiskárny spolupracují i s širokou škálou dalších operačních systémů, včetně Mac, Windows, iOS a Android.

Snadná údržba

Oba modely, MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040, jsou jednoduché na obsluhu a údržbu díky vylepšenému designu hardwaru, dotykovým displejům (pouze MAXIFY GX4040) a uhlazenému uživatelskému rozhraní. Doplňování inkoustu je snazší než dříve – pomocí barevně rozlišených uzávěrů s pružinou může uživatel doplnit nádržku jemným pohybem prstu, zcela bez rozlití inkoustu. Uživatelsky vyměnitelná údržbová kazeta je navíc nyní umístěna vpředu, takže je snadno dostupná a lehce se s ní manipuluje.

Bezproblémová konektivita

Díky inteligentní konektivitě mohou uživatelé tiskáren MAXIFY tisknout, skenovat, kopírovat a připojovat se ke cloudu prostřednictvím aplikace Canon PRINT a využívat výhody kompatibility se stávajícími softwarovými a technologickými platformami včetně AirPrint a Mopria®. Po připojení k Wi-Fi zjistí tiskárna sílu signálu a úroveň zabezpečení.

Multifunkční zařízení Canon Maxify GX4040
Multifunkční zařízení Canon Maxify GX4040

Nachází-li se v dosahu více přístupových bodů, automaticky se připojí k tomu, který má nejlepší zabezpečení a vykazuje nejvyšší kvalitu datového přenosu, což zajišťuje spolehlivé připojení za všech okolností. Díky různým bezpečnostním opatřením – včetně WPA3-SAE, WPA3-EAP(AES) a šifrování TLS 1.3 – jsou tiskárny MAXIFY GX3040 / MAXIFY GX4040 bezpečnější, s nižším rizikem neoprávněného přístupu a úniku dat.​

Podpora potisku různých médií

Plakáty, upoutávky do provozoven a jiné výtisky na karton, jejichž výroba se běžně zadává externě, lze nyní vyrábět pomocí tiskáren MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040, což malým firmám snižuje celkové náklady na propagační materiály. Pro potřeby firemního tisku jsou obě zařízení kompatibilní s různými aplikacemi, včetně možnosti tisku na karton z nového plochého zadního podavače.

PosterArtist Web lze použít k tvorbě atraktivních plakátů bez potřeby profesionálních grafických dovedností – šablony, automatický design a bezplatná fotobanka pomáhají tvořit materiály, které zaujmou. Aplikace je k dispozici online prostřednictvím webového prohlížeče, takže lze úpravy provádět kdykoli a kdekoli.

Dostupnost a cena

Tiskárny a multifunkční zařízení Canon MAXIFY GX3040 a MAXIFY GX4040 by se měly objevit na trhu v ČR v následujících týdnech. Cenu produktů výrobce bohužel dosud nezveřejnil

Zdroj a foto: Canon

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách HardwareSoftwareElektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.