Canon rozšířil nabídku fotoblesků o model Canon SPEEDLITE EL-5

fotoblesk blesk Canon Speedlite EL-5 cena

Canon rozšířil nabídku fotoblesků o vysoce výkonný blesk SPEEDLITE EL-5 pro fotografování svateb a jiných akcí.  Blesk SPEEDLITE EL-5 nabízí stejně intuitivní design jako model EL-1 a pokročilé schopnosti za konkurenceschopnou cenu.

fotoblesk blesk Canon Speedlite L5 cena

Výkonný a snadno použitelný blesk SPEEDLITE EL-5

Blesk SPEEDLITE EL-5 nabízí celou řadu profesionálních funkcí, vysoký výkon a spolehlivost. Je nepostradatelnou součástí výbavy každého eventového fotografa. Díky směrnému číslu 60 a bleskurychlému nabíjení – pouhých 0,1-1,2 sekundy – nebylo nikdy snazší nasvěcovat dynamické akce, jako jsou večírky nebo svatby.

Podobně dobíjecí lithium-iontový akumulátor LP-EL umožňuje dlouhou nepřetržitou řadu záblesků, na jedno nabití až 85 při plném výkonu a celkově až 350 záblesků. Tam, kde je potřeba jemnější osvětlení, rozšířené ruční nastavení umožňuje snížit výkon až na úroveň 1/1024 výkonu.

SpeedLITE EL-5, první blesk Speedlite společnosti Canon vybavený multifunkční patkou, která je kompatibilní s nejnovějšími fotoaparáty řady EOS R, je osazený pozlacenými kontakty, které zajišťují spolehlivé spojení s fotoaparátem a lepší komunikaci.

fotoblesk blesk Canon Speedlite L5 cena

Aby blesk podával spolehlivý výkon i při delším fotografování, je vybavený účinným pasivním chladicím systémem, který rychleji odvádí teplo. Při fotografování za nepříznivých povětrnostních podmínek se může fotograf spolehnout na utěsnění proti prachu a vodě.

Funkce pro profesionály

Blesk SPEEDLITE EL-5 je určený pro profesionální práci a nabízí řadu funkcí, jako je bezdrátové rádiové ovládání až pro 15 dalších blesků Speedlite nebo funkce Camera Link, která umožňuje aktivovat externí fotoaparáty k těmto bleskům připojené.

fotoblesk blesk Canon Speedlite L5 cena

Duální bílé LED světlo funguje jako modelovací světlo nebo pomocné světlo pro automatické ostření ve špatných světelných podmínkách. V režim vlastního nastavení (C.Flash) mohou uživatelé uložit různá nastavení blesku (C1, C2, C3) a také je „propojit“ s vlastními režimy fotoaparátu.

fotoblesk blesk Canon Speedlite L5 cena

Takové přednastavení urychluje pracovní postupy ve složitějších podmínkách. SPEEDLITE EL-5 má stejné intuitivním ovládání a systém nabídek jako EL-1, včetně směrového páčkového ovladače a totožného rozmístění tlačítek. K nim přibylo ještě

fotoblesk blesk Canon Speedlite L5 cena

SPEEDLITE EL-5 – hlavní funkce a vlastnosti:

  • Směrné číslo 60, integrované modelovací světlo
  • Rychlé opětovné nabití blesku za 0,1-1,2 sekundy
  • Dobíjecí Li-Ion akumulátor LP-EL
  • První blesk Speedlite od společnosti Canon s multifunkční patkou
  • Bezdrátové rádiové ovládání až pro 15 dalších zábleskových zařízení Speedlite

fotoblesk blesk Canon Speedlite L5 cena

Dostupnost a cena

Výrobce cenu ani dostupnost na českém trhu přímo neuvedl, v nabídce obchodů (například Megapixel) se objevuje s možností předběžného nákupu s doručením od března 2023 a s cenou 12 590 Kč.

Zdroj a foto: Canon

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.