Canon uvedl nový objektiv Canon RF 135 mm F1,8L IS USM

portrétní teleobjektiv Canon RF 135 mm F1,8L IS USM cena

Canon uvedl na trh teleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností RF 135 mm F1,8L IS USM, ideální pro fotografování portrétů při slabém osvětlení. Díky vysoké světelnosti f/1,8 a vestavěnému optickému stabilizátoru obrazu dokáže objektiv RF 135 mm F1,8L IS USM zachytit ostrý obraz s rozostřeným pozadím, přičemž delší ohnisková vzdálenost přispívá k dokonalejšímu podání u portrétů.

Zachyťte výjimečné portréty

Objektiv RF 135 mm F1,8L IS USM je nástupce populárního modelu Canon EF 135 mm f/2L USM. Díky kombinaci vysoké světelnosti f/1,8, devítilamelové clony a ohniskové vzdálenosti 135 mm dosahuje vynikajících výsledků u portrétní fotografie, kde vytváří nádherný bokeh a zároveň komprimuje rysy fotografované osoby, takže výsledek působí lichotivěji.

Zároveň pomáhá vytvořit příjemnější a uvolněnější prostředí při fotografování díky větší vzdálenosti mezi portrétovanou osobou a fotografem, a tedy pořizovat přirozeně působící snímky, ať samotné tváře nebo celé postavy.

Objektiv RF 135 mm F1,8L IS USM je ideální i pro fotografování zblízka, ostřit dokáže již od 0,7 m se zvětšením 0,26x. Objektiv je také vybavený optickou stabilizací obrazu až o 5,5 expozičních hodnot, jejíž účinek se zvyšuje až na 8 hodnot při koordinované stabilizaci, což je ideální pro fotografování při nízké hladině osvětlení nebo z ruky.

Věrné zachycení barev

Stejně jako všechny ostatní modely řady Canon RF poskytuje i objektiv RF 135 mm F1,8L IS USM výjimečnou obrazovou kvalitu v celé ploše snímku. Pokročilý optický design obsahuje tři členy s velmi nízkým rozptylem (UD), které zajišťují vysoké rozlišení a věrné podání barev a potlačují chromatické aberace. Potahy čoček ASC a Super Spectra minimalizují výskyt závoje a odlesků a fluoridový povlak odpuzuje nečistoty, aby byl každý snímek ostrý.

portrétní teleobjektiv Canon RF 135 mm F1,8L IS USM cena

Objektiv RF 135 mm F1,8L IS USM se velmi snadno ovládá a usnadňuje fotografům práci v náročných stresových situacích, jako jsou svatby nebo živé sportovní události. Motor Nano USM umožňuje rychlé a tiché automatické ostření, které ve spojení s funkcí Eye AF zajišťuje přesné zaostření na oko fotografované osoby, takže se fotograf může soustředit na kompozici. Obzvlášť užitečné to je při fotografování s malou hloubkou ostrosti.

Canon RF 135 mm F1,8L IS USM je vůbec první objektiv společnosti Canon, mimo superteleobjektivů, který je vybavený dvěma programovatelnými tlačítky, které lze použít pro zastavení automatického ostření nebo jiné funkce. Ovládací prstenec lze také přizpůsobit pro nastavování různých hodnot z objektivu, včetně času, clony a citlivosti. Těsnění proti prachu a vodě kolem bajonetu objektivu zajišťují spolehlivost za všech podmínek.

Canon RF 135 mm F1,8L IS USM – hlavní funkce a vlastnosti:

  • Kruhová devítilamelová clona f/1,8
  • Ohnisková vzdálenost 135 mm
  • Stabilizace o 5,5 expozičních hodnot (8 při použití s IBIS)
  • Pokročilý optický design se třemi prvky s nízkým rozptylem (UD) a potahy čoček ASC a Super Spectra
  • Motor Nano USM zajišťuje rychlé a tiché automatické ostření

Dostupnost a cena

Cenu ani dostupnost na českém trhu nebyla výrobcem uvedena. V nabídce obchodů (například Megapixel nebo FotoŠkoda) se objevuje s možností předběžného nákupu s doručením na konci ledna 2023 a s cenou 67 990 Kč.

Zdroj a foto: Canon

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.