Canon vyrobil 40miliontou zrcadlovku EOS

Společnost Canon oznámila dosažení další mety ve výrobě jednookých zrcadlovek EOS (SLR) – vyrobila svou 40miliontou zrcadlovku. Řada fotoaparátů EOS – EOS je zkratka pro Electro Optical System a také je to jméno řecké bohyně úsvitu – byla poprvé představena v roce 1987.

Od svého uvedení na trh tento systém zaznamenal celou řadu průlomových technologických úspěchů.

  • V roce 1987 byla ve výrobním závodě Canon v japonské Fukushimě vyrobena první jednooká zrcadlovka EOS – model EOS 650.
  • V roce 1997, za 10 let od spuštění, výroba fotoaparátů EOS dosáhla milníku 10 milionů vyrobených kusů.
  • V roce 2003 byl již vyroben 20miliontý fotoaparát EOS – ke zdvojnásobení předchozího počtu 10 milionů tak došlo za pouhých šest let.
  • V prosinci 2007, kdy řada EOS oslavila 20 let od svého uvedení na trh, produkce jednookých zrcadlovek překročila počet 30 milionů vyrobených kusů – tentokrát pouhé čtyři roky po dosažení 20 milionů kusů.
  • V dubnu 2010 pak společnost Canon zaznamenala další významný úspěch, kdy pokořila metu 40 milionů vyrobených kusů, a ke zvýšení z počtu 30 milionů jí tak stačily pouhé dva roky a čtyři měsíce.

Řada EOS byla na trh uvedena jako zcela nový systém fotoaparátů AF SLR, které jako první na světě disponovaly elektronickou objímkou pro objektiv, jež zajišťovala plně elektronické ovládání celého systému fotoaparátu.Po představení modelu EOS D30 v roce 2000 společnost Canon vyvinula technologie k dosažení kvality obrazu, například snímače CMOS, obrazové procesory DIGIC a široká řada EF objektivů. Významný úspěch Canon zaznamenal i ve výrobě objektivů, a to v roce 2009, kdy vyrobil svůj 50miliontý EF objektiv. Díky zvýšení produkce, jímž reagoval na obrovskou poptávku na trhu, vyrobil přes 10 milionů objektivů za méně něž dva roky.

Zdroj: Canon