Chytré senzory Tesla ohlídají inteligentní domácnost

Nové chytré senzory Tesla změří teplotu a vlhkost vzduchu v místnostech, ohlídají domácnost při úniku plynu či vody a varují před nebezpečím požáru. Chytré tlačítko usnadní ovládání inteligentní domácnosti jediným dotykem.

Komfort moderního bydlení, a především bezpečí každé domácnosti, pomohou zvýšit nové chytré senzory značky Tesla. Tato nenápadná zařízení, napájená z elektrické sítě nebo z baterií, spolupracují s aplikací Tesla Smart v mobilním telefonu, do které odesílají svá upozornění.

Díky připojení k internetu prostřednictvím centrální jednotky Tesla Smart ZigBee Hub budete mít perfektní přehled o své domácnosti kdykoli a odkudkoli. Podpora asistenčních služeb zajistí možnost ovládat chytré senzory Tesla nejen prostřednictvím aplikace Tesla Smart, ale také s pomocí služeb Amazon Alexa a Google Assistant.

Reklama/Advertisement

Chytré senzory ohlídají domácnost

Chytré senzory značky Tesla, připojené k internetu prostřednictvím centrální jednotky Tesla Smart ZigBee Hub, mohou zásadním způsobem přispět k bezpečí celé domácnosti, když upozorní, že se doma něco děje. Dosah systému ZigBee je až 50 metrů, což poskytuje opravdu značnou volnost v umístění centrální jednotky a k ní připojených senzorů i dalších zařízení.

Tesla Smart Sensor Gas je chytrý senzor, který upozorní majitele domu či bytu na únik zemního plynu. Senzor pravidelně kontroluje vzduch na přítomnost metanu, který je základní složkou zemního plynu. V případě detekce i jen minimálního množství metanu v místnosti okamžitě informuje majitele prostřednictvím oznámení v mobilní aplikaci Tesla Smart. Napájení z elektrické sítě zajistí spolehlivý provoz senzoru bez nutnosti měnit baterie.

Tesla Smart Sensor Smoke poslouží všem domácnostem, tedy nejen těm, které topí zemním plynem. Kouřová čidla uvnitř senzoru Tesla Smart Sensor Smoke jsou kombinována s čidly teploty, což zajišťuje spolehlivou reakci v případě, že hrozí vypuknutí požáru. Senzor odešle varování do mobilní aplikace, ale navíc je vybavený 85dB sirénou, která upozorní všechny obyvatele domu. Baterie udrží senzor v provozu i několik let.

Trojici senzorů Tesla, varujících majitele nemovitosti v případě hrozící katastrofy, uzavírá Tesla Smart Sensor Water, nenápadný senzor zaplavení, který včas upozorní například na prasklou hadici od pračky nebo přetékající vanu v koupelně. Na baterii bude tento senzor pracovat i více než rok – a stejně jako ostatní chytré senzory Tesla oznámením v aplikaci Tesla Smart včas upozorní na slabou baterii a nutnost jejího nabití.

Varování, které uslyšíte kdykoli

Chytré senzory Tesla lze v aplikaci Tesla Smart snadno propojit se sirénou Tesla Smart Sensor Siren, aby upozornění na únik plynu, vody nebo hrozící požár zaznamenal skutečně každý, kdo se aktuálně nachází v domě nebo v bytě. Siréna s výkonem 100 dB je napájená z elektrické sítě a pro případ výpadku proudu je zálohovaná baterií. Ta, společně tělem vyrobeným z odolného plastu, zajistí, že siréna bude svoji funkci plnit skutečně do posledního dechu.

Senzory Tesla pro inteligentní domácnost - Smart Senzor Button

Pro ještě pohodlnější chytrou domácnost

Společně s chytrými senzory uvádí značka Tesla na trh další zařízení, určené pro ještě vyšší komfort obyvatelů inteligentní domácnosti. Dalším aktuálně uváděným zařízením je Tesla Smart Sensor Button, chytré tlačítko, které usnadní ovládání ostatních chytrých zařízení značky Tesla. Nenápadnému tlačítku, které lze díky provozu na baterii umístit skutečně kamkoli, je možné v aplikaci Tesla Smart přiřadit spuštění libovolné akce nebo celé sestavy akcí. Tlačítkem můžete ovládat chytré zásuvky, vypínače i další inteligentní zařízení Tesla. Zařízení lze také ovládat hlasem, a to přes mobilní aplikaci.

Technické specifikace a ceny chytrých senzorů Tesla

Chytré senzory tesla napájení Připojení rozměry Podporované systémy funkce cena
Tesla Smart Sensor Button DC 3V (baterie CR2032) ZigBee 2,4 GHz IEEE 802.15.4 Ø50 × 16 mm Android, iOS, Amazon Alexa, Google Assistant Ovládání zařízení chytré domácnosti 529 Kč
Tesla Smart Sensor Gas DC 12V, externí adaptér ZigBee 2,4 GHz IEEE 802.15.4 Ø85 × 30 mm Android, iOS, Amazon Alexa, Google Assistant Detekce úniku zemního plynu 799 Kč
Tesla Smart Sensor Siren DC 12V, externí adapter ZigBee 2,4 GHz IEEE 802.15.4 Ø78 × 33 mm Android, iOS, Amazon Alexa, Google Assistant Zvukový signál o síle 100 dB 799 Kč
Tesla Smart Sensor Smoke DC 3V (baterie CR123A) ZigBee 2,4 GHz IEEE 802.15.4 Ø90 × 37 mm Android, iOS, Amazon Alexa, Google Assistant Detektor kouře, 85dB alarm 699 Kč
Tesla Smart Sensor Water DC 3V (baterie CR2032) ZigBee 2,4 GHz IEEE 802.15.4 Ø50 × 18 mm Android, iOS, Amazon Alexa, Google Assistant Detekce zaplavení 529 Kč

Nové chytré senzory Tesla jsou nyní dostupné u vybraných prodejních partnerů.

Zdroj a foto: Tesla

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.

Reklama/Advertisement