ComSource uvádí Juniper Networks Switch EX4100 řízený umělou inteligencí

Juniper Networks Switch EX4000

Společnost ComSource představila na lokálním trhu novou řadu přístupových switchů EX4100 společnosti Juniper Networks. Ta je světovým lídrem pro oblast bezpečných sítí řízených umělou inteligencí.

Umělá inteligence 

Nové switche řady EX4100 využívají moderní mikroslužby a umělou inteligenci „Mist cloudu“ za účelem poskytování vynikajícího výkonu, jednoduchosti, flexibility a bezpečnosti pro všechny typy přístupových enterprise sítí a kampusových architektur.

Navíc společnost Juniper stále rozšiřuje své Wired Assurance, Wireless Assurance a Marvis cloud služby o více poznatků využívaných pro řízení umělou inteligencí, aby maximalizovala uživatelskou zkušenost a minimalizovala náklady na správu bezdrátových sítí, včetně nového automatického umístění/orientace, verifikace přístupových bodů a nově definovaných akcí pro řešení problému běžného Microsoft klienta, DHCP procesu a autentizace ve wired sítích.

Nový EX4100: Enterprise-Grade přístupový switch zrozený v éře moderního cloudu a umělé inteligence

Model EX4100 je nejnovějším přírůstkem do portfolia switchů EX společnosti Juniper, který přináší vysoký výkon, kapacitu, hustotu portů a další klíčové funkce pro různá prostředí podnikových kampusů a poboček. Stejně jako dříve uvedený model EX4400 je i EX4100 optimalizován pro jednoduchost a škálování s nativním provozem v cloudu a poskytuje nejlepší možnou uživatelskou a IT zkušenost díky špičkovému řešení AIOps společnosti Juniper.

Mist AI například zrychluje čas deploymentu díky tzv. zero touch provissioningu a automatizovaným pracovním postupům a také zajišťuje rychlé řešení problémů na základě vyhodnocení událostí z celého síťového prostředí, aktivní detekce anomálií a self-driving akcí.

Zařízení EX4100 také umožňuje IT týmům snadno navrhnout síťovou strukturu založenou na EVPN-VXLAN, která pokrývá wired distribuční a přístupovou vrstvu sítě, včetně důležitých funkcí zabezpečení, jako je MACsec AES256 a na standardech založená mikrosegmentace s využitím Group Based Policy (GBP) pro potřeby růstu IOT. Navíc některé varianty switche EX4100 podporují technologii Power over Ethernet++ (802.3bt), což činí tento switch ideální pro zákazníky, kteří chtějí být připraveni na přechod k technologii Wi-Fi 6E.

Automatické umístění a orientace přístupových bodů Juniper

Mnoho podniků má při zavádění sítí WLAN problém zajistit, aby umístění a orientace bezdrátových přístupových bodů (AP) odpovídala jejich plánovanému uspořádání. Řešení Juniper Mist již podporuje načítání půdorysů z nástrojů jako Ekahau nebo iBwave na jedno kliknutí. Nyní automaticky ověřuje skutečné umístění a orientaci přístupových bodů po instalaci oproti původním plánům a upozorňuje na případné chybné umístění přístupových bodů, takže lze nedostatky snadno a rychle napravit. Toho je dosaženo prostřednictvím služby Juniper Wireless Assurance, která využívá patentovaného virtual Bluetooth LE (vBLE) antenna arrays ve spojení s „patent-pending“ algoritmy, které pracují s informacemi o stavu kanálu a údaji měřenými pomocí protokolu 802.11mc FTM/RTT.

Díky této službě jsou přístupové body Mist (Wi-Fi 6 a 6E) automaticky umístěny na mapě a automaticky orientovány v Juniper Mist dashboard, přičemž jsou vypočítány a zobrazeny vzdálenosti mezi dvojicemi přístupových bodů, aby se eliminovaly chyby při implementaci. Díky rychlému a přesnému ověření umístění přístupových bodů Mist ve zcela nových i modernizovaných prostředích – bez nutnosti dalších externích technologií, jako je GPS –řešení Juniper podstatně zjednodušuje instalaci přístupových bodů a snižuje celkové náklady na zavádění sítí WLAN.

Asistent Marvis díky novým funkcím AIOps přináší lepší přehled o klientech a síti

Společnost Juniper přináší několik vylepšení virtuálního síťového asistenta Marvis, založeného na umělé inteligenci, jejichž cílem je zefektivnit řešení problémů ve wired i wireless sítích. Jednou z nich je klient Marvis pro Windows (vedle již dříve vydaného klienta Marvis pro Android), který se instaluje na zařízení s operačním systémem Windows a nabízí rozšířené informace a přehled o síti z pohledu klienta. Tyto informace jsou předávány umělé inteligenci Mist, aby Marvis dokázal poskytovat fundovanější a užitečnější doporučení k nápravě případných uživatelských problémů.

Na rozdíl od jiných dodavatelů, jejichž řešení někdy vyžadují nadstavbové senzory, získává klient Marvis důležitá data z koncového zařízení bez dodatečného hardwaru a softwaru. Špičková služba Juniper Mist Wired Assurance mimoto nyní poskytuje informace pro lokalizaci a nápravu příčin selhání DHCP (tj. serveru, VLAN, nebo klienta) a přináší nové akce pro ověřování klienta ve wired síti, které správcům umožňují identifikovat zařízení a uživatele, kterým se trvale nedaří autentizovat přes wired síť kvůli problémům na straně klienta.

Dostupnost a cena

Cenu ani aktuální dostupnost na trhu výrobce nezveřejnil

Zdroj a foto: Juniper Networks 

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.