Cooler Master uvádí vlastní počítačové zdroje XG Platinum

počítačový napájecí zdroj Cooler Master XG Plus Platinum

Společnost Cooler Master uvádí na trh napájecí zdroje řady XG Platinum. Jedná se o první řadu zdrojů kompletně navrženou jen na straně Cooler Masteru. Cesta vedoucí k finálnímu uvedení na trh byla dlouhá a zdroje, původně ohlášené jako XG Gold, jsou po mnoha změnách a vylepšeních konečně k dispozici v podobě XG Platinum a XG Plus Platinum.

počítačový napájecí zdroj Cooler Master XG Platinum

Vývoj řady XG Platinum měl od počátku jeden velmi jednoduchý cíl složitější na provedení – navrhnout co nejlepší a nejtišší zdroj. Hlavním prodejním argumentem není jeho vyšší výkon oproti zdrojům jiných značek, ale lehkost, s jakou si poradí se standardními úkoly, spolehlivost a méně generovaného tepla a hluku.

Jedná se přitom o plně modulární zdroj s certifikací 80 PLUS Platinum splňující směrnici Intel ATX 12V verze 2.53. Je vybaven tichým 135mm ventilátorem a využívá 100% japonské kondenzátory.

K dispozici je také verze XG Plus Platinum. Jde o stejně vysoce výkonný zdroj s několika vylepšeními v podobě ARGB ventilátoru a vestavěným informačním LED displejem. Všechny funkce jsou kompatibilní s aplikací MasterPlus+, prostřednictvím které mají uživatelé možnost monitorovat a přizpůsobovat vlastnosti mající vliv na výkon, jako jsou otáčky ventilátoru, ale také nastavit podsvícení a zobrazované informace na LED panelu v reálném čase.

Dostupnost a cena

Zdroje Cooler Master XG Platinum i XG Plus Platinum budou k dispozici v 650W, 750W a 850W variantách v průběhu února 2022 za doporučené koncové ceny od 159,99 do 249,99 euro (cca 4080 až 6375 Kč) v  závislosti na modelu.

Zdroj a foto: Cooler Master

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.