Dell PowerVault ME5 –⁠ jednoduché, výkonné a škálovatelné datové úložiště

datové úložiště Dell PowerVault ME5

Společnost Dell Technologies uvedla na trh Dell PowerVault ME5, novou modelovou řadu datových úložišť entry-level úrovně, která jsou navržena a optimalizována pro SAN a DAS. Úložiště drží krok s trendem navyšování objemu ukládaných dat a celkově zefektivňují provoz. Zároveň poskytují podporu kritických workloadů a pomáhají dosahovat požadovaných výsledků.

PowerVault ME5 oproti svému předchůdci PowerVault ME4 nabízí dvojnásobný výkon, až o 70 % vyšší propustnost, čtyřnásobnou diskovou kapacitu a dvojnásobné navýšení paměti. Nová modelová řada datového úložiště má za cíl zvýšit produktivitu a podpořit kontinuální růst podniků prostřednictvím efektivního přístupu k datům.

Díky globálním prodejním a distribučním partnerům je společnost Dell Technologies považována za lídra v segmentu primárních datových úložišť. Systémy PowerVault využívá více než 26 000 spokojených zákazníků, kteří používají více než 53 000 systémů PowerVault. Tato řešení od Dellu vyhovují zejména potřebám menších a středních podniků, kterým nabízí navýšení kapacity datových úložišť, jednoduchou správu, garantovaný výkon a vysokou ochranu dat.

Úložiště PowerVault přináší zákazníkům komplexní řešení včetně zjednodušeného provozu, kompatibility se servery PowerEdge, vysokého výkonu a cloudové analýzy efektivity fungování systému. Jedním z důvodů, proč podniková IT oddělení považují úložiště PowerVault ME5 za atraktivní, je celková jednoduchost správy prostřednictvím nástroje PowerVault Manager – jednotného uživatelského rozhraní s intuitivním ovládáním a podporou skriptování, buď s využitím Redfish/Swordfish REST nebo CLI API.

Podpora Dell Open Management Enterprise

PowerVault ME5 také podporuje systém Dell Open Management Enterprise (OME), který je nejefektivnější, je-li PowerVault instalován společně se síťovými prvky, servery PowerEdge a další infrastrukturou Dell v datovém centru. Zákazníci, kteří si k PowerVault ME5 zakoupí služby ProSupport, mají navíc přístup ke CloudIQ bez dalších poplatků. CloudIQ je cloudový dohledový systém umělé inteligence pro IT operace (AIOps) společnosti Dell, využívající telemetrii, strojové učení a další algoritmy k prediktivní analýze a upozorňování uživatelů o provozní kondici diskového pole, možnostech nápravy potíží, anomáliích a aktuálních potřebách úložiště z hlediska kapacity.

PowerVault ME5 je navržen tak, aby si poradil se širokou škálou aplikačních pracovních prostředí včetně vysoce výkonných paralelních souborových systémů BeeGFS a PixStor, pro které funguje jako dostupné blokové úložiště, dále pro potřeby bezpečnostních aplikací (sběr dat z CCTV), virtualizačních technologií Microsoft a VMware, s podporou až 500 virtuálních desktopů, a mnoha dalších uplatnění při potřebné garantované výkonnosti a dostupnosti. Svým výkonem, dosahujícím až 344k IOPS pod 1 ms, je vhodný i pro využití v prostředí OLTP. Úložiště PowerVault ME5 je díky svému pojetí také vhodné jako dostupná disková kapacita pro výrobce třetích stran (OEM).

Zdroj a foto: Dell

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.