Internet věcí: Vodafone spustil novou službu IoT Easy Connect

internet věcí Vodafone IoT

Pro podnikatele a firmy spustil Vodafone službu, která jim snadno umožní připojit zařízení k internetu věcí. Speciální předplacený tarif IoT Easy Connect je ideální pro projekty, které se nacházejí v počáteční fázi vývoje, chtějí si vyzkoušet testovací provoz nebo zatím pracují s menším počtem zařízení. SIM karta za jednorázovou cenu v řádu stokorun nabízí konektivitu až na 10 let.

IoT Easy Connect už slaví úspěch v sousedním Německu a nyní službu spouští Vodafone Business i pro své české zákazníky jako jediný velký operátor v České republice. Srdcem novinky je předplacená IoT SIM karta, která umožňuje komunikaci s různými typy zařízení i na tisíce kilometrů daleko. Podle dostupnosti sítě se SIM karta v aktuální lokalitě připojí na síť 2G po celém světě, LTE-M nebo NB-IoT. Samozřejmostí je zabezpečení prostřednictvím standardních protokolů jako OPEN VPN nebo MQTT.

Nová IoT Easy Connect SIM karta je dobitá na 1 GB dat, umožňuje odeslání 250 SMS ve 2G síti a stojí jednorázově 449 Kč bez DPH. Pokud individuální požadavky přesáhnou objem zahrnutých služeb, je možné si v portálu IoT Easy Connect SIM kartu kdykoli dobít dalším balíčkem dat o objemu 1 GB a 250 SMS za dalších 449 Kč bez DPH. Doba platnosti tarifu a SIM karty je 10 let a počítá se od doby odeslání SIM karty.

„IoT Easy Connect doplňuje naši stávající IoT konektivitu a umožňuje firmám vstoupit do světa internetu věcí bez větších investic a závazků. Zákazník si jednoduše koupí SIM kartu, aktivuje ji, vloží do zařízení a to je vše,“ říká Viktoria Korabelnikova, obchodní ředitelka Vodafonu pro internet věcí v Česku.

SIM karta vydrží 10 let

IoT Easy Connect SIM karta není určená k telefonování, při vložení do telefonu se s ní tedy nedovoláte. Pořídit si ji může jakýkoli zákazník s IČO již od 1 kusu. Maximální objednávané množství je 500 SIM karet na zákazníka. Po uplynutí 10 let bude SIM karta deaktivována a je potřeba si objednat novou. Dobu platnosti SIM karty si může zákazník zobrazit v portálu IoT Easy Connect pod záložkou SIM Details.

Kromě SIM karty, která se vkládá přímo do zařízení, IoT Easy Connect nabízí také průmyslový čip SIM. Ten zabírá mnohem méně místa a odolá i extrémnímu prostředí. Zvládne téměř cokoli v teplotním rozsahu od -40 do +105 °C a lze ho objednat od počtu 50 kusů výše.

Součástí tarifu IoT Easy Connect je i portál, ve kterém může zákazník zakoupené SIM karty jednoduše spravovat a analyzovat. „Jde o intuitivní webovou aplikaci, která obsahuje všechny podstatné informace. Vaše data tak máte neustále po ruce,“ doplňuje Viktoria Korabelnikova. V portálu se nachází záznamy o tom, jak která SIM karta využívá data a SMS zprávy, uživatel také dostává upozornění o dosažení předplacených limitů. Zároveň zde snadno a rychle doobjedná nový tarif nebo jakoukoli SIM kartu jednoduše deaktivuje.

Zdroj: Vodafone, Foto: PhotoMIX Company / Pexels

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.