DJI představilo novou řadu dronů DJI Mavic 3 Enterprise pro komerční využití

nová řada dronu DJI Mavic 3 Enterprise cena

Společnost DJI představuje novou řadu DJI Mavic 3 Enterprise, která mění představy o tom, jak mohou drony pomáhat podnikům, státní správě, v oblastech vzdělávání či bezpečnosti. DJI Mavic 3E a DJI Mavic 3T za poslední tři roky představují nejkomplexnější vylepšení kompaktních dronů, zvyšují výkon ve všech oblastech a poskytují profesionálním uživatelům nejlepší, bezpečnou a efektivní technologii ve své třídě. 

Dva nové drony Mavic 3 Enterprise vycházejí z vlajkové lodi společnosti DJI, z dronu Mavic 3 řady  Consumer a byly navrženy pro provoz v širokém spektru úkolů. Zjednodušené, přenosné a kompaktní drony DJI Mavic 3 Enterprise lze snadno přenášet v jedné ruce a nasadit v okamžiku, kdy je potřeba. Působivá je i doba letu zvýšená na 45 minut. 

„Naším posláním ve společnosti DJI Enterprise je zpřístupnit naše technologie dronů a kamer tak, aby firmy a organizace po celém světě mohly lépe vykonávat svou práci. Řada Mavic 3 Enterprises tento slib plní díky výkonnému řešení „vše v jednom“, které dokáže práci vykonávat snadněji, chytřeji a bezpečněji,“ řekla Christina Zhang, senior ředitelka pro firemní strategii ve společnosti DJI. 

„Mavic 3 Enterprise se ukáže jako mimořádně cenný a přínosný nástroj pro ochranu životního prostředí a přírody; najde uplatnění ve stavebnictví, geodézii, energetice, ochraně zdraví a nespočtu dalších oborů,“ dodala Christina Zhang.

DJI Mavic 3E: průzkum s rychlostí 

Mimořádná kombinace funkcí modelu DJI Mavic 3E umožňuje vysoce efektivní mapovací a geodetické práce bez potřeby pozemních kontrolních bodů. Nový dron má integrovanou 20 MPx širokoúhlou kameru se snímačem CMOS 4/3 s velkými 3,3μm pixely, které spolu s inteligentním režimem slabého osvětlení nabízejí výrazně lepší výkon za zhoršených světelných podmínek.

Jeho výkonný fotoaparát s až 56 násobným hybridním zoomem má ekvivalentní ohniskovou vzdálenost 162 mm pro 12 Mpx snímky. Mechanická závěrka zabraňuje rozmazání pohybu a podporuje rychlé snímání v intervalu 0,7 sekundy.

Kamera i termokamera

Model DJI Mavic 3T, který byl zkonstruován pro speciální letecké operace, například při hašení požárů, pátrání a záchraně, inspekcích a nočních misích, má stejnou kameru jako Mavic 3E. Jde o 48 MPx kameru s 1/2″ snímačem CMOS a také termokameru se zobrazovacím polem (DFOV) 61° a ekvivalentní ohniskovou vzdáleností 40 mm s rozlišením 640 × 512 px.

nová řada dronu DJI Mavic 3 Enterprise cena

Termokamera Mavic 3T podporuje bodové a plošné měření teploty, upozorňuje na vysokou teplotu, umožňuje nastavovat barevné palety, což pomáhá profesionálům najít horká místa. Termokamera Mavic 3T podporuje plynulý 28× digitální zoom, který je možno provázat se standardním zobrazením  na rozdělené obrazovce.

Přenos obrazu nové generace

Díky dosahu až 15 km můžete létat dále, signál má navíc vyšší  stabilitu, což pilotům nabízí větší jistotu během letu. Vylepšený přenos obrazu poskytuje živý přenos s vysokou snímkovou frekvencí 1080p/30 snímků za sekundu. 

Zvýšená bezpečnost letu

Společnost DJI byla vždy lídrem v oboru dronů ve vývoji inovativních bezpečnostních prvků. Řada Mavic 3 Enterprise v tomto odkazu pokračuje vylepšeným systémem detekce překážek a navigace, které pilotům dronů poskytuje vedení potřebné k zajištění ještě větší bezpečnosti.

Drony řady Mavic 3 Enterprise jsou vybaveny systémem DJI AirSense, který přijímá signály ADS-B od letadel v okolí a upozorňuje piloty dronů na další letecký provoz v okolí.

Nový vylepšený systém DJI APAS 5.0 určený pro snímání překážek je nyní zdokonalen. Využívá šest všesměrových senzorů typu rybí oko, díky čemuž nevzniká  takzvaný mrtvý úhel.

nová řada dronu DJI Mavic 3 Enterprise cena

Nová sada nástrojů pro profesionály

Řada Mavic 3 Enterprise přichází s novými nástroji kombinujícími příslušenství a software pro profesionální lety: 

  • DJI RC Pro Enterprise je profesionální dálkový ovladač s obrazovkou s vysokým jasem 1 000 nitů pro dobrou viditelnost na přímém slunci a vestavěným mikrofonem pro čistou komunikaci.
  • Modul RTK umožňuje profesionálním geodetům dosáhnout přesnosti na úrovni centimetrů díky využití síťových služeb RTK nebo mobilní stanice D-RTK 2.
  • D-RTK 2 Mobile Station je modernizovaný vysoce přesný přijímač GNSS společnosti DJI, který podporuje všechny hlavní globální systémy satelitní navigace a poskytuje diferenciální korekce v reálném čase.
  • Reproduktor Připojením reproduktoru budou moci piloti vysílat zprávu shora s podporou převodu textu na řeč, ukládání zvuku a nahrávání do smyčky, aby se zvýšila efektivita při pátrání a záchraně nezvěstných osob.

Kompletní sada softwaru

Drony řady Mavic 3 Enterprise mají neustále vyvíjený software pro jejich provoz, který umožňuje uživatelům plně využít jejich potenciál jako nástrojů pro sběr dat, mapování, správu flotily a letový provoz.

  • DJI Pilot 2 je přepracované letové rozhraní navržené pro zvýšení efektivity pilotáže a bezpečnosti letu. Ovládání dronu a jeho příslušenství je snadno přístupné jedním klepnutím. Uživatelé mají přístup k hardwaru dronu, živému přenosu videa a fotografickým datům.
  • DJI FlightHub 2, univerzální cloudový software pro řízení provozu flotil dronů, umožňuje provozovatelům dronů efektivně řídit letový provoz pomocí plánování trasy a správy misí.
  • DJI Terra je plnohodnotný mapovací software pro všechny fáze práce, od plánování přeletů až po zpracování 2D a 3D modelů.
  • DJI Thermal Analysis Tool 3.0 pomáhá profesionálům analyzovat, komentovat a zpracovávat snímky pořízené dronem Mavic 3T pomocí softwaru DTAT 3.0 a odhalovat teplotní abnormality. 

Maximální zabezpečení dat

Zákazníci společnosti DJI Enterprise očekávají nejvyšší standardy zabezpečení a ochrany soukromí svých dat. Řada Mavic 3 Enterprise nabízí nejmodernější bezpečnostní funkce pro ochranu integrity fotografií, videí, letových protokolů a dalších dat generovaných během citlivých letů.

Po aktivaci režimu místních dat přestane aplikace pro řízení letu DJI Pilot 2 odesílat nebo přijímat jakákoli data přes internet. To poskytuje dodatečnou bezpečnost pro provozovatele letů zahrnujících kritickou infrastrukturu, vládní projekty nebo jiné citlivé mise. Rádiové spojení mezi letadlem a dálkovým ovladačem je vybaveno robustním šifrováním standardu AES-256.

DJI Care Enterprise a DJI Maintenance Program

DJI Care Enterprise je komplexní ochranný plán, který poskytuje dronům řady DJI Mavic 3 Enterprise krytí pro celou řadu náhodných poškození. DJI Care Enterprise Basic nabízí až tři cenově dostupné výměny během dvou let (doba prodloužení se liší podle regionu). Aby se zkrátila doba přerušení projektu v důsledku nehody, může DJI Care Express poskytnout uživatelům rychlou službu výměny. DJI Care Enterprise Plus poskytuje neomezený počet bezplatných oprav v rámci limitu krytí.

Společnost DJI poskytuje program doživotní údržby pro drony Mavic 3 Enterprise, který zahrnuje hloubkové čištění, kontrolu dílů, aktualizaci a kalibraci, výměnu snadno opotřebitelných dílů a výměnu základních komponent s oficiální zprávou o údržbě.

Dostupnost a cena

Drony DJI Mavic 3E a DJI Mavic 3T Enterprise je možné objednávat již nyní. Prodávají se v několika verzích: 

  • Mavic 3E se prodává za 87 990 Kč
  • DJI Mavic 3T se prodává za 137 900 Kč

Další informace naleznete zde: https://www.djitelink.cz/cs/921-mavic-3-enterprise

Zdroj a foto: DJI

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.