Dosažen milník 95 milionů vyrobených objektivů NIKKOR

Společnost Nikon oznamuje, že celkový počet vyrobených objektivů NIKKOR pro fotoaparáty Nikon s výměnnými objektivy dosáhl 95 milionů kusů.

Tato široká řada objektivů zahrnuje přes 90 různých typů objektivů včetně kategorie výměnných objektivů pro pokročilé fotoaparáty Nikon 1 s výměnnými objektivy a jejich působivé nové modely. Společnost Nikon v tomto roce před nedávnem oznámila uvedení objektivu AF-S NIKKOR 300 mm f/4E PF ED VR. Tento teleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností byl prvním z objektivů NIKKOR, které zavedly optický člen Fresnelovy čočky. To z nich činí nejlehčí objektivy ve své třídě na světě.2 Dosáhnout tohoto produkčního milníku společnosti Nikon pomohly dva nové profesionální superteleobjektivy s nejlehčí konstrukcí ve své třídě3: AF-S NIKKOR 500 mm f/4E FL ED VR a AF-S NIKKOR 600 mm f/4E FL ED VR. K úspěchu rovněž přispěly výkonné objektivy formátu DX se zoomem AF-S DX NIKKOR 16–80 mm f/2,8-4E ED VR s neuvěřitelně kompaktním tělem.

Řada NIKKOR samozřejmě využívá nejnovější inovace od společnosti Nikon včetně světově proslulé, vysoce odolné antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat a výkonného systému redukce vibrací. Optický člen Fresnelovy čočky (PF) se špičkovou korekcí barevné vady činí objektivy NIKKOR menšími a lehčími a fluoritové optické členy nabízí špičkovou korekci barevné vady a umožňují kompaktnější teleobjektivy. Fluorové vrstvy účinně odpuzují širokou škálu nečistot, jako jsou prach a špína, voda, olej a mastnota.

Reklama/Advertisement

NIKKOR je značka společnosti Nikon pro fotografické objektivy. Název NIKKOR vznikl přidáním písmene „r“ – což byla běžná praxe tvorby názvů objektivů v té době – k názvu „Nikko“, zkratce do latinky převedeného japonského názvu společnosti Nippon Kogaku K.K. To byl původní název používaný při založení firmy. Tato řada objektivů pro fotoaparáty s výměnnými objektivy v současné době zahrnuje více než 90 typů objektivů od extrémně širokoúhlých objektivů až po superteleobjektivy, objektivy typu rybí oko, objektivy se zoomem, makroobjektivy a objektivy PC-E pro široké rozmezí využití. K dispozici je rovněž nabídka objektivů 1 NIKKOR pro pokročilé fotoaparáty s výměnnými objektivy.

Společnost Nikon podporuje zájem o objektivy NIKKOR různými způsoby s celou řadou aktivit. Mezi ty patří i přidávání nového obsahu, například natočených videí, na globální web značky NIKKOR.com (http://www.nikkor.com) a také vývoj a vydání tabletové aplikace NIKKOR & ACC, která zájemcům představuje objektivy NIKKOR a jejich příslušenství.

Zdroj a foto: Nikon

Reklama/Advertisement