DVD rekordéry Panasonic DIGA DMR-EX83, DMR-EX773, DMR-EH63 a DMR-EH53

Nová řada DVD rekordérů Panasonic DIGA s modely modely DMR-EX83, DMR-EX773, DMR-EH63 a DMR-EH53 nabízí zjednodušené ovládání, rychlé nastavení nahrávání, a k tomu množství praktických funkcí a možností propojení.

Všecky nové modely rekordéru Panasonic DIGA mají vylepšené grafické uživatelské rozhraní (GUI) pro jednodušší a pohodlnější záznam a reprodukci. Mnoho funkcí je nyní dostupných přímo z menu obsluhu, k dispozici je nápověda na obrazovce. Funkce označování kapitol (Auto Scene Chapter) už v průběhu záznamu automaticky označuje scény. Při přehrávání programu se tak lépe zorientujete v obsahu a v případě potřeby přeskočíte „nechtěné“ scény. Programování záznamu je velmi jednoduché díky funkcím Free Word Search a Navi Link Search, které umožňují najít TV program na základě klíčového slova nebo titulu.

Všechny nové modely jsou vybaveny integrovaným pevným diskem a nabízejí rozsáhlé možnosti propojení, takže je lze využít i k ukládání multimediálního obsahu (filmy, fotografie, hudba). DVD rekordéry DIGA jsou vybavené USB vstupem, který zjednodušuje přehrávání souborů formátu JPEG, MP3 a DivX.Vyšší modely mají slot pro paměťovou kartu. Samozřejmostí je možnost prohlížení JPEG snímků s rozlišením 1920 x 1080 pixelů na obrazovce televizoru a to i formou prezentace doplněné hudbou.

Přímo na obrazovce si můžete oblíbené fotografie, předtím uložené do alb podle data zhotovení, pohodlně uspořádat do jednoho alba. Takto zpracované snímky pak můžete archivovat na optické disky DVD-RAM nebo DVD-R. DVD rekordéry nabízejí konverze DVD ve standardním rozlišení na 1080p a špičkový Chroma Procesor garantuje věrnou reprodukci obrazu s bohatými detaily a vysokou přesností podání barev. Všechny nové DVD rekordéry jsou vybavené funkcí Adaptive HD Enhancer, která zvyšuje ostrost obrazu a zvýrazňuje jeho hloubku.

Nové DVD rekordéry DIGA se vyznačují sníženou spotřebou energie, která v pohotovostním režimu dosahuje jen 0,3 W. Všechny čtyři modely jsou kompatibilní s funkcemi VIERA Link – inteligentním automatickým pohotovostním režimem a úsporným režimem pohotovostního stavu – také tyto funkce snižují spotřebu energie a zaručují co nejúspornější provoz přístroje.

DVD rekordéry se na českém trhu prodávají od března za doporučenou maloobchodní cenu 10 995 Kč (DMR-EX83), 8 495 Kč (DMR-EX773), 8 995 Kč (DMR-EH63) a 8 495 Kč (DMR-EH53).

Zdroj: Panasonic