Dyson investuje v Singapuru, na Filipínách a ve Velké Británii

Dyson továrna SIngapore

Technologická společnost Dyson dnes oznámila významné zrychlení svých mezinárodních výrobních kapacit a globálního výzkumu a vývoje. K rozvoji přispěje továrna na baterie nové generace v Singapuru a nové výzkumné a vývojové areály na Filipínách a ve Velké Británii.

  • Společnost Dyson v roce 2023 zdvojnásobí svou výrobní plochu a v Singapuru otevře nový vyspělý závod na produkci vlastních baterií, které budou vyráběny za pomoci nových technologií.
  • Nové závody v Singapuru, na Filipínách a ve Velké Británii dále posílí globální inženýrské a výrobní kapacity společnosti Dyson. Fungují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a umožní rychlejší uvádění technologií na trh se zaměřením na uchování energie, vývoj softwaru a umělou inteligenci.
  • Nová pracoviště budou navazovat na stávající areály, prostory pro výzkum a vývoj a výrobní zařízení společnosti Dyson v Singapuru, Velké Británii, Číně, Malajsii, na Filipínách a v Polsku.
  • Nové stavby jsou součástí probíhajícího pětiletého investičního plánu v hodnotě 2,75 miliardy liber (přibližně 73,53 miliardy korun).

Sir James Dyson, zakladatel společnosti, uvedl: „Software, konektivita, umělá inteligence a vlastní nové technologické baterie budou pohánět novou generaci technologií Dyson. Stejně jako naše dlouhodobé investice do průkopnické technologie digitálních elektromotorů, i technologie baterií nové generace společnosti Dyson bude hnacím motorem zásadní revoluce ve výkonu a udržitelnosti přístrojů Dyson.“

Singapur

Singapur, kde sídlí celosvětové ústředí společnosti Dyson, byl vybrán jako místo pro první vlastní továrnu na výrobu baterií s novou technologií. Budova bude dokončena v letošním roce a do roku 2025 má být plně funkční. V jejích prostorách se budou vyrábět bateriové články Dyson s patentovanou technologií pro nově vyvíjené produkty značky Dyson.

Dyson továrna SIngapore

Jedná se o nejvýznamnější investici do pokročilé výroby v historii společnosti Dyson. Nová moderní továrna, která má rozlohu 53 basketbalových hřišť, se nachází v Tuas na západě Singapuru.

Společnost Dyson zahájila vlastní program výroby baterií před více než deseti lety. Stala se průkopníkem v oblasti menších, lehčích, udržitelnějších a energeticky výkonějších baterií. Výzkumné týmy pracují po celém světě na vlastní nové technologii baterie, která využívá inovativní materiály a je sestavována v inteligentním, digitálně vybaveném prostředí.

Roland Krueger, výkonný ředitel společnosti Dyson, uvedl: „Zaměřujeme se na vývoj zcela nových, inovativních výrobků Dyson s využitím vědeckých technologií. Naše pokročilá výrobní expanze v Singapuru umožní společnosti Dyson uvést na trh zcela novou technologii baterií. Singapur je díky vysoce kvalifikovaným inženýrům a vědcům a vstřícné vládě, která podporuje výrobu podle konceptu Industry 4.0, ideálním místem pro technologicky vyspělou společnost, jako je Dyson.“

Filipíny

Nové technologické centrum na Filipínách, které představuje investici ve výši 166 milionů liber (přibližně 4,438 miliardy korun), se bude rozkládat na ploše odpovídající 92 basketbalovým hřištím. Pod jednou střechou se spojí výzkum, vývoj i pokročilá výroba motorů společnosti Dyson.

Nový areál ve městě Santo Tomas v Batangasu je považován za jednu z největších investic a nejpokročilejších technologických výrobních center v zemi. Dokazuje, že Filipíny nabývají v globálních ambicích společnosti Dyson stále většího významu. V rámci této investice chce společnost Dyson zpočátku zaměstnat dalších 400 inženýrů a více než 50 absolventů, kteří se k týmu připojí ještě letos.

Dyson Filipíny

Týmy výzkumu a vývoje na Filipínách se budou mimo jiné věnovat softwaru, umělé inteligenci, robotice, dynamice tekutin a hardwarové elektronice. Tyto obory jsou klíčové pro vysoce výkonné výrobky společnosti Dyson, od robotických technologií přes zařízení pro zlepšení ovzduší až po produkty péče o vlasy, jako je například fén Dyson Supersonic. Ty jsou stále více modernizované, vybavené softwarem, senzory a možností propojení s dalšími chytrými zařízeními. Aplikace MyDyson již nyní poskytuje spotřebitelům aktuální údaje o kvalitě vzduchu v jejich okolí. Díky čidlům, umělé inteligenci a konektivitě mohou inženýři společnosti Dyson přidávat inovované funkce a užitné vlastnosti po celou dobu životnosti přístrojů. Uživatelů je nabízeno poradenství a podpora šitá na míru.

Areál, jehož zprovoznění je naplánováno na první polovinu roku 2024, bude postaven v duchu inspirativních prostor společnosti Dyson, které kladou důraz na pohodu a spokojenost zaměstnanců. Architektura areálu se zaměřuje na kvalitu ovzduší, přirozené světlo a zeleň, které pomáhají při vzniku nových tvůrčích nápadů a podporují úspěšnou spolupráci týmu. Součástí areálu jsou sektory pro volný čas a sport, stejně jako laboratoře a kanceláře. Nové moderní prostory jsou pro společnost Dyson nejvýznamnějším zařízením svého druhu na Filipínách.

Velká Británie

Společnost Dyson dnes také zveřejnila plány na investici ve výši 100 milionů liber (cca 2,674 miliard korun) do nového velkého technologického centra v Bristolu ve Velké Británii. Budou zde působit stovky softwarových inženýrů a vývojářů umělé inteligence, kteří mají pracovat na produktech, jež se budou vyvíjet 10 let dopředu. Také na tomto místě budou sídlit obchodní a e-commerce týmy globální technologické společnosti pro Velkou Británii a Irsko.

Dyson Bristol Velká Británie

Nové centrum, které se nachází naproti Castle Parku v centru města, představuje další významnou investici společnosti Dyson ve Velké Británii. Loni bylo založeno robotické centrum v areálu letiště Hullavington ve Wiltshire, kde společnost Dyson zrekonstruovala hangáry RAF a přeměnila je na výzkumné a vývojové laboratoře zaměřené na nositelnou elektroniku a robotiku. Bristol se stane mezinárodním centrem pro softwarové a digitální dovednosti a podpoří nábor nejkvalifikovanějších lidí z Velké Británie i celého světa.

Jake Dyson, hlavní inženýr společnosti Dyson, k nové budově uvedl: „V Bristolu se nachází nové pracoviště: senzory, aplikace a konektivita pro nás znamenají víc než jen přidání funkce k přístroji. Proměňují způsob, jakým podporujeme naše zákazníky. Nezávisle vyhodnocujeme, jak zlepšit funkčnost výrobku po celou dobu jeho životnosti, abychom zajistili jeho maximální výkon. Máme velké ambice a v rámci rostoucího globálního týmu budeme najímat stále více inženýrů v oblasti softwaru, umělé inteligence a konektivity. Nové technologické centrum Dyson v Bristolu se stane důležitým střediskem, které přispěje k tzv. “connected future” společnosti Dyson.“

Nové technologické centrum, které vznikne v rámci udržitelné přestavby budovy poblíž mostu Bristol Bridge, se zařadí ke stávajícím pobočkám společnosti Dyson ve Velké Británii, včetně areálu v Malmesbury a Hullavingtonu a kanceláří v Londýně. Dohromady zaměstnávají více než 3 500 lidí zapojených do výzkumu a vývoje ve Velké Británii. Společnost Dyson zde za posledních deset let investovala do výzkumu a vývoje 1,4 miliardy liber (cca 37,43 miliardy korun). V areálu v Malmesbury sídlí také Dyson Institute, kde 160 vysokoškoláků studuje inženýrský titul BEng bez školného, přičemž dostávají plat od společnosti Dyson a od prvního dne pracují na skutečných projektech. Nové technologické centrum Dyson v Bristolu bude vyvíjet aplikace a vzájemně propojitelné funkce výrobků Dyson.

Zdroj a foto: Dyson

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.