Elektrická koloběžka LAMAX E-Scooter S11600

elektrická koloběžka LAMAX E-Scooter S11600 cena

LAMAX před jarní sezónou připomněl svou elektrickou koloběžku LAMAX E-Scooter S11600 s dojezdem až 40 km, rychlostí 25 km za hodinu a bezdušovými pneumatikami.

Jaro přímo vybízí, abychom trávili víc času venku. Koloběžka LAMAX E-Scooter S11600 je určena uživatelům, kteří místo procházek dávají přednost rychlejšímu pohybu. Snadno se ovládá, složit ji lze za 3 sekundy a díky technologii Smart Power Managementu nabízí dojezd až 40 kilometrů.

EKO a sportovní režim

V pomalejším EKO režimu je dojezd o něco vyšší, ve sportovním režimu naopak může jet koloběžka rychlostí až 25 km/h. Koloběžka má výkon 350 W a zvládne 15° kopce. Větší stoupání vyžaduje trochu pomoci od jezdce.

Při jízdě z kopce a brzdění  je využívána rekuperace a malá část energie se vrací zpět do 11,6 Ah baterie. Pohodlnému ovládání přispívá tempomat, který udržuje zvolenou rychlost i bez trvalého mačkání páčky plynu. 

Bezdušové pneumatiky

Bezdušové 10palcové pneumatiky vylučují defekt při najetí na ostré předměty. Jejich otvory a odpružení zadního kola přispívají ke komfortní jízdě na každém povrchu. Mechanická brzda s páčkou na levé straně řidítek ovládá zadní kotoučovou brzdu. 

elektrická koloběžka LAMAX E-Scooter S11600 cena

Bezpečnost a ovládání

Elektrická koloběžka LAMAX E-Scooter S11600 je vybavena bezpečnostními LED pásky a LED světlem. Funkce koloběžky (tempomat, maximální rychlost, dojezd, ujeté kilometry, uzamčení a odemknutí) je možné nastavit a sledovat i v aplikaci pro mobilní telefony. Rychlost, stav baterie, tempomat a osvětlení se zobrazují i na LCD displeji ve střední části řidítek. 

Parametry LAMAX E-Scooter S11600

Výkon350 W (maximální okamžitý výkon až 600 W)
Maximální rychlost25 km/h
2 režimy rychlostiECO – max 18 km/h, Sportovní – max 25 km/h (možnost nastavení v APP)
Maximální dojezd40 km*
Kola10˝ (bezdušové pneumatiky – bezúdržbové a bezdefektové)
Brzdný systémmechanická kotoučová brzda
Barvačerná
Hmotnost15 kg
Materiál konstrukcehliník
Maximální nosnost120 kg
Maximální úhel stoupání15°
Rozměry (složená)115 × 43 × 51 cm
Rozměry (rozložená)115 × 43 × 120 cm
Výška řídítek118 cm
Rozměry nášlapu16 × 15 × 61 cm (výška, šířka, délka)
Doporučená požadavky na jezdcevýška 130 – 190 cm, hmotnost <120 kg,
věk 14 – 60 let**
LCD displejANO (rychlost, stav baterie, LED osvětlení, rychlostní režim)
VýbavaLED osvětlení, odpružení (lze nastavit tuhost odpružení), kotoučová brzda, zvonek, háček na batoh, zvonek
Dokoupitelné příslušenstvísedlo, skořepinová brašna, držák na telefon a veškeré náhradní díly
Další funkceaplikace pro Android a iOS, tachometr, pojistka proti nechtěnému rozjezdu, volba rychlostního režimu, ukazatel stavu baterie, automatická rekuperace, automatické vypnutí
Funkce aplikacenastavení tempomatu, zámek, přepnutí režimů, ovládání LED světel, nastavení rychlostních limitů, stav baterie, teplota baterie, celková ujetá vzdálenost koloběžky, zbývající dojezd
Bezpečnostní prvkypojistka proti nechtěnému rozjezdu, LED osvětlení boční i přední, pomalejší ECO mód pro začátečníky a úsporu energie, zvýšená řídítka, odpružené zadní kolo, nemožnost nabíjet pokud je koloběžka zapnutá, zvonek, zámek, 100% legální pro provoz v ČR/SK a většině států EU
Parametry baterie
Typ baterieLithiová baterie
Napětí36 V
Kapacita baterie11 600 mAh (417 Wh)
Doba nabíjení5-6 h (42 V ~ 2 A nabíječka)
Provozní teplota5°C – 50°C
Nabíjecí teplota0°C – 40°C
Skladovací teplota5°C – 25°C
Skladovací vlhkost5 % – 85 %, nekondenzující
Bezpečnostní prvkyochrana proti zkratu, ochrana proti přehřátí, přepěťová ochrana, ochrana proti podbití a přebití

elektrická koloběžka LAMAX E-Scooter S11600 cena

Dostupnost a cena

Koloběžka LAMAX E-Scooter S11600 je k dostání za doporučenou koncovou cenu 12 990 Kč například na lamaxshop.cz. V nabídce prodejců elektroniky se občas objeví o 1 000 Kč levněji, třeba na CZC.cz, Mall.cz nebo Planeo.

Poznámka autora: Podle sdělení výrobce je koloběžka vhodná i pro vyšší postavy a uveze jezdce až do hmotnosti 120 kg. To nutně neznamená, že s takovým jezdcem bude akcelerovat a svištět stejně rychle jako s 50 kg slečnou s výškou 160 cm… Před nákupem byste si měli koloběžku prohlédnout, vyzkoušet postoj a úchop užších řidítek. Nemusí vyhovět každému… 10palcová kola jsou zajímavým bonusem, protiskluzová úprava nášlapu a řidítek přispívá bezpečnosti. Chcete-li pro bezpečnost udělat ještě něco navíc, nezapomeňte při jízdě na přilbu, rukavice a chrániče kolen a loktů. 

Zdroj a foto: LAMAX

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.