Epson Stylus Pro GS6000 pro velkoformátový tisk

Společnost Epson uvádí na trh zařízení Stylus Pro GS6000, 64palcovou velkoformátovou tiskárnu se sadou osmi inkoustů, která nabízí široký rozsah barevných tónů pro vnitřní i venkovní použití. Nová sada inkoustů zajišťuje kvalitní a odolný tisk.

Epson Stylus Pro GS6000 také umožňuje snadnou práci s řadou materiálů s povrchovou úpravou i bez ní (například s vinylem). Tím se tiskárna stává ideálním a flexibilním produkčním řešením pro komerční využití.

Společně s kvalitou a odolností tiskového výstupu přichází i nová osmibarevná sada inkoustů typu eco solvent Epson UltraChrome™ GS (C,M,Y,K,LC,LM,+ O,G), dostupná v efektivních 950ml kazetách a disponuje výjimečně širokou barevnou paletou, poskytující rozšířenou podporu běžně používaných bodových barev.

Reklama/Advertisement

Zařízení tiskne až do rozlišení 1 440 x 1 440 dpi a produkuje kapičky o objemu 3,7 pl. Pomocí technologie s proměnlivou velikostí inkoustových kapek společnosti Epson a polotónové technologie MicroWeave je dosahováno rychlosti tisku až 25m2/h. Tím jsou dodávány rychleschnoucí výtisky odolné proti poškrábání, vodě a UV záření po dobu až 1,5 roku bez laminace. V místech vystavených vysokému mechanickému zatížení a otěru je samozřejmě laminovat lze.


Epson Stylus Pro GS6000 podporuje těžké role s hmotností až 30 kg a cívka s automatickým navíjením umožňuje všestrannou správu médií. Standardní rozhraní Giga-Ethernet a USB 2.0 umožňují vysokorychlostní připojení. Tiskárna Stylus Pro GS6000 bude podporována většinou dodavatelů RIP.

Tiskárna bude poprvé představena (spolu s novými technologickými řešeními) v oblasti velkoformátového tisku na veletrhu Drupa 2008, který se koná ve dnech 29. 5. – 11.6. 2008.

Epson Stylus Pro GS6000:

  • osmibarevná sada ekologicky rozpustných inkoustů Epson UltraChrome GS a tisková hlava Epson Micro Piezo
  • odolné výtisky – odolnost pro vnitřní i vnější používání
  • kvalita a rychlost tisku – až 1 440 x 1 440 dpi a 25,3 m2/h
  • šetrná k životnímu prostředí a uživatelsky příjemná – ekologicky rozpustný inkoust Epson GS nešíří nebezpečné těkavé organické látky, takže není potřeba větrat
  • snadné použití a ovládání s všestrannou správou papíru a vysokorychlostním připojením
  • Epson Stylus Pro GS6000 bude prodáván za maloobchodní cenu 24,995 EUR (bez DPH) včetně cívky s automatickým navíjením, sady pro údržbu a sady pro první použití (s inkoustem), první dodávky lze očekávat na konci třetího čtvrtletí 2008

Zdroj a foto: Epson

Reklama/Advertisement