Fujifilm uvádí nový instantní fotoaparát INSTAX MINI 12

fotoaparát FujiFilm Instax Mini 12 cena

Fujifilm uvádí český trh nový instantní fotoaparát INSTAX MINI 12, který je přímým nástupcem dosavadního bestselleru MINI 11. Nový kapesní foťáček MINI 12 dokáže na místě za 90 sekund vytisknout právě pořízenou fotografii.

Okamžitý tisk fotografií

Novinka z řady fotoaparátů INSTAX určených pro okamžitý a snadný tisk fotografií zaujme i oblým designem inspirovaným mýdlovými bublinami, který má přinášet radost a zábavu. INSTAX MINI 12 bude dostupný v pěti barevných provedeních – růžové, zelené, bílé, modré a fialové.

fotoaparát FujiFilm Instax Mini 12 cena

INSTAX MINI 12 přináší stejné funkce jako jeho předchůdce MINI 11, a to včetně režimu focení zblízka/selfie a automatického nastavení expozice.

Navíc přidává novou funkci korekce paralaxy. Díky ní se hledáček fotoaparátu při použití režimu focení zblízka/selfie propojí s objektivem, takže uprostřed záběru je přesně to, co vidíte v hledáčku.

MINI 12 má také automatické ovládání blesku, které pomáhá předcházet vybledlým snímkům. Tato funkce sama rozpozná, zda je potřeba expozici přisvětlit bleskem a přispívá k co nejkvalitnějším instantním snímkům při jakémkoli osvětlení. Nemusíte si proto lámat hlavu s nastavením ani pamatovat na zapnutí blesku.

fotoaparát FujiFilm Instax Mini 12 cena

Jednoduché ovládání

Velkou devízou MINI 12 je extrémně jednoduché ovládání. Zapíná se otočením objektivu, dalším pootočením vstoupíte do režimu focení zblízka, resp. selfie. V tomto režimu je schopen fotoaparát zaostřit na kratší vzdálenosti od 30 do 50 cm. Na přední straně vedle objektivu je navíc umístěno zrcátko, pomocí nějž lze kontrolovat, jak bude selfie vypadat. Dalším otočením objektivu se zařízení vypíná.

fotoaparát FujiFilm Instax Mini 12 cena

Řada INSTAX MINI je díky svému hravému designu, snadnému používání a atraktivní ceně již dlouho nejoblíbenějším modelem INSTAX. Ocení ji noví i stávající fanoušci instantních snímků. 

Technické parametry MINI 12:

Podporovaný filmFUJIFILM instax mini instant film (v prodeji samostatně)
Objektivy2 komponenty, dva členy
HledáčekZvětšení x0,37
Zaostřitelná vzdálenostOd 0,3 m, pro selfie režim doporučena vzdálenost 0,3 až 0,5 m
ZávěrkaElektronická s časem závěrky od 1/2 do 1/250 sekundyPomalá synchronizace pro horší světelné podmínky
ExpoziceAutomatická, citlivost ISO 800
Vysunutí filmuautomatické
Doba vyvolání filmuCca 90 sekund – závisí na okolní teplotě
BleskAutomatickýDoba nabití 6,5 s

Efektivní dosah 0,3 až 2,7 m

ZdrojDvě AA baterie (LR6) 

Výdrž cca 100 snímků

Automatické vypínáníPo 5 minutách nečinnosti
DalšíPočitadlo snímků a okénko pro potvrzení vložení filmu
Rozměry a hmotnost107,6 x 121,2 x 67,3, 293 g bez baterií a vloženého filmu
Obsah baleníDvě AA baterie, popruh na ruku, sada vyměnitelných tlačítek spouště

Dostupnost a cena

MINI 12 se bude prodávat v barevných variantách Blossom Pink, Mint Green, Clay White, Lilac Purple a Pastel Blue. Start prodeje je naplánován na 16. března 2023 a doporučená cena novinky je 2 199 Kč. Další informace najdete na webu https://instax.cz/instax-fotacky/mini-12.

fotoaparát FujiFilm Instax Mini 12 cena

Řadu uživatelů samozřejmě bude zajímat i cena fotografií, které lze s novým foťákem pořídit. V nabídce českých prodejců jsou různá balení na 10, 20, 40 nebo 50 fotek. Při koupi sady na 10 snímků vyjde jedna fotografie na 25 Kč, pokud se rozhodnete pro nákup výhodného balení 5×10 snímků pak se při obvyklé ceně 999 Kč dostanete na cenu snímku těsně pod hranicí 20 Kč.  

Zdroj a foto: Fujifilm

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.