GOODRAM IRDM DDR5 paměti nabídnou vysoký herní výkon za méně energie

herní pamět GOODRAM IRDM DDR5 cena

Wilk Elektronik uvádí na trh vysokorychlostní DDR5 paměti pod svou herní značkou IRDM. U-DIMM paměti mají vysoký potenciál přetaktování a rychlosti až 6800 MHz, spotřebovávájí o třetinu méně energie, a disponují technologiemi dosud vídanými jen u serverů, zejména eliminací bitových chyb ECC.

IRDM DDR5 nabízí 5600 až 6800 MHz a o 30 % nižší spotřebu energie

Paměťové moduly IRDM DDR5 nabízejí zcela novou kvalitu nepřetržitého provozu a hraní her a poskytují až 50% nárůst šířky pásma oproti čtvrté generaci. Paměti IRDM DDR5 jsou k dispozici v širokém rozsahu rychlostí: 5600 MHz (CL30), 6000 MHz (CL30), 6400 MHz (CL32) a 6800 MHz (CL34).

herní pamět GOODRAM IRDM DDR5 cena

Pro každou z těchto možností se moduly prodávají v sadách Dual Channel: 2×16 GB nebo 2×32 GB s napájecím napětím 1,35 V a 1,45 V (pouze 6800 MHz). Moduly IRDM DDR5 poskytují obrovskou rychlost a výkonnostní efektivitu při stabilním provozu a nižší spotřebě energie. Ve srovnání s DDR4 spotřebovávají až o 30 % méně energie.

Výkon ideální pro hráče, střih videí i rendering

Působivý výkon modulů úspěšně využijí hráči, příznivci přetaktování i profesionálové, kteří denně používají programy pro úpravu fotografií a videa, rendering nebo zpracování velkých objemů dat. Všichni výše jmenovaní vyžadují špičkové, vysokorychlostní počítačové sestavy podporované nejnovějšími paměťovými moduly páté generace.

Paměti DDR5 představují technologickou revoluci z hlediska kvality a výkonu. Zvýšení komfortu obsluhy a rychlosti hardwaru pocítí zejména ti uživatelé, kteří na nový standard přejdou přechodem ze starších technologií, jako jsou DDR4 nebo DDR3.

herní pamět GOODRAM IRDM DDR5 cena

 

V případě standardu DDR5 by dosažení vysokých rychlostí, kapacit a výkonu nebylo možné, nebýt změn v architektuře čipu DDR5 DRAM a využití řady dostupných špičkových řešení, která byla dříve vyhrazena výhradně pro pokročilá serverová řešení.

Eliminace bitových chyb ECC v DDR5 pamětech a další technologie

Technologie ECC (on-die ECC), která se dříve vyskytovala v serverových řešeních, eliminuje bitové chyby v modulu DRAM, čímž je dosaženo maximální možné spolehlivosti. Jednou z nejdůležitějších součástí pamětí páté generace je PMIC (Power Management Integrated Circuit). Zajišťuje energetickou účinnost a stabilitu napětí.

herní pamět GOODRAM IRDM DDR5 cena

IRDM DDR5 jsou vybaveny SPD HUB, což je sada obvodů, která má mimo jiné integrovaný teplotní senzor. Umožňuje přenos důležitých údajů pro konfiguraci nastavení, jako je rychlost, latence a v případě modulů IRDM s potenciálem OC – načtení profilu XMP 3.0 nebo AMD EXPO.

Nízkoprofilový chladič a design se stříbrnými detaily

Paměťové moduly IRDM DDR5 jsou vybaveny nízkoprofilovým černým chladičem. Vzhled doplňují stříbrné detaily, stylově příbuzné s ostatními produkty řady IRDM, včetně SSD a modulů DDR4. Paměti evropského výrobce tak budou dokonalým doplňkem všech herních sestav zachovaných v klasickém, čistém designu.

herní pamět GOODRAM IRDM DDR5 cena

 

500 testovacích platforem a záruka spolehlivosti IRDM

Zárukou kvality a spolehlivosti paměťových modulů IRDM jsou podrobné testovací postupy, které výrobce realizuje. Společnost Wilk Elektronik SA od samého počátku přijala strategii testování každého vyrobeného paměťového modulu DRAM na jedné z více než 500 testovacích platforem, které má výrobní závod nedaleko českých hranic, v Polsku, k dispozici. Proto se také na moduly DDR5, stejně jako na všechny paměti RAM polského výrobce, vztahuje doživotní záruka.

herní pamět GOODRAM IRDM DDR5 cena

 

Dostupnost a cena

Nové paměti jsou již v prodeji u obchodníků s počítači a komponenty. GOODRAM IRDM 32GB DDR5 6800 CL34 stojí 3 399 Kč, balení dvou pamětí GOODRAM IRDM 64GB (2x32GB) DDR5 6800 CL34, černá je v prodeji za 6 399 Kč. Paměti s nižší frekvencí jsou o několik stokorun levnější.

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.