Goodram uvádí vysokorychlostní SSD disk IRDM PRO SLIM pro PlayStation 5

Goodram vysokorychlostí M.2 NVMe disk IRDM PRO SLIM

Wilk Elektronik SA představil nový vysokorychlostí M.2 NVMe disk IRDM PRO SLIM, který je optimalizovaný přímo pro PlayStation 5. Nový SSD disk má rozhraní PCIe 4 x4 NVMe, dosahuje skvělých rychlostí čtení/zápisu 7000/6850 MB/s a je k dispozici v kapacitách 1 TB, 2 TB a 4 TB. Jeho vlastnosti byly v PlayStation 5 nezávisle otestovány a např. dobu načítání má ze všech disků nejmenší.

IRDM PRO SLIM je dvojče modelu IRDM PRO M.2 SSD. Na rozdíl od svého předchůdce je nový disk nabízen bez chladiče, takže 100% splňuje požadavky společnosti Sony na disky pro konzole PlayStation 5. 

Technické parametry hovoří ve prospěch volby SSD disku od evropského výrobce. Maximální rychlosti čtení a zápisu jsou 7000/6850 MB/s. Rozhraní PCIe 4 x4 NVMe poskytuje dvojnásobnou rychlost oproti starším řešením 3 x4.

Na rychlost paměti má vliv také vyrovnávací paměť DRAM o velikosti až 2 GB, díky níž disk pracuje stabilně i při náročném používání.

Spolehlivé technologie pro bezpečnost dat

Disky IRDM PRO SLIM jsou založeny na komponentech nejvyšší kvality. Za správný chod disku je zodpovědný špičkový osmikanálový Phison PS5018-E18, který poskytuje vynikající výkon a spolehlivost. Jedná se o kompatibilní verzi protokolu NVMe 1.4.

Goodram vysokorychlostí M.2 NVMe disk IRDM PRO SLIM

Kromě toho je disk vybaven pokročilými funkcemi správy paměti Flash, jako je opravné kódování chyb (ECC), aktivní tepelné tlumení a další, které chrání disk před poškozením a maximalizují jeho životnost. Díky použití značkových komponent je disk IRDM PRO SLIM plně kompatibilní s počítači, notebooky a konzolemi PlayStation™ 5.

Mezi použité technologie tedy patří zmíněné ECC (Error Correction Code), Wear Leveling, Bac Block Management, TRIM, SMART, Over Provision, Thermal Throttling a Firmware Upgrade.

Goodram vysokorychlostí M.2 NVMe disk IRDM PRO SLIM

Nejnovější SSD disk s logem IRDM je nejen určen pro hráče, kteří chtějí rozšířit svou herní knihovnu, ale i dokonalým řešením pro profesionály, kteří si velmi cení rychlosti odezvy svého systému a aplikací. Počítač nebo notebook vybavený diskem s rozhraním PCIe 4 x4 bude dobře fungovat při úlohách, jako je tvorba 3D animací, modelování, zpracování fotografií, střih videa, rendering nebo práce s obrovskými soubory dat.

Technické specifikace

Dostupné kapacity 1, 2, 4 [TB]
RozhraníM.2 PCIe NVMe gen 4 x4 (M key)
Rychlost čtení (max.)7000 MB/s 
Rychlost zápisu (max.)6850 MB/s
Provedení M.2 size 2280
NAND flash paměť3D TLC
ŘadičPhison E18 s DRAM vyrovnávací pamětí
MTBF2 000 000 hours
Provozní teplota0°C – 70°C
Skladovací teplota-40°C – 85°C
Záruka5 let s TBW omezením

Dostupnost a cena

Nové produkty jsou již dostupné u prodejců s elektronikou (například CZC.cz a další) . 1TB varianta je např na CZC k dispozici za 1 849 Kč,  2TB za 3 319 Kč  a 4TB varianta za 7 539 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Zdroj a foto:  Wilk Elektronik SA

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.