Herní 16palcové notebooky Lenovo Legion 7 jsou tiché, lehké a velmi výkonné

herní notebook Lenovo Legion 7, 7i, Lenovo Legion Slim 7, 7i

Lenovo představuje nejnovější generaci stylových herních notebooků: přenosné výkonné modely Lenovo Legion 7i a 7 (16”, 7), a tenká lehká zařízení Lenovo Legion Slim 7 a 7i (16”, 7). Nové notebooky Lenovo Legion 7 a 7i stojí na vrcholu herního výkonu a jsou aktuálně nejvýkonnějšími 16palcovými herními notebooky na světě. 

Do kategorie 16palcových QHD herních zařízení se přidávají také dosud nejlehčí a nejtenčí herní notebooky z řady Lenovo Legion – nové Lenovo Legion Slim 7i a 7, které jsou nyní k dispozici s většími displeji s poměrem stran 16:10 a spojují tak v sobě produktivitu s hrou.

Nové notebooky série Lenovo Legion 7 překonávají očekávání množstvím inovací, které se přizpůsobují nárokům a životnímu stylu rekreačních i profesionálních hráčů. Nová zařízení poskytují nejen největší kapacitu baterie na světě v kategorii 16palcových herních notebooků, ale přichází také s ambicí překvapit jako první 16palcové herní zařízení na světě s FHD webovými kamerami pro lepší streamování. Prvenství mezi herními 16palcovými  notebooky si tyto modely drží také v kategorii WQXGA rozlišení (2560 x 1600).

Minimalistický design se systémem Windows 11, dlouhá výdrž baterie a extrémně tichý systém chlazení vyladěný prostřednictvím umělé inteligence tvoří důmyslný ekosystém funkcionalit, speciálně navržený pro ty, kteří si potrpí na výkon a mobilitu. 

Lenovo Legion 7i a 7 

Jakožto nejvýkonnější 16palcové herní notebooky na světě jsou modely Lenovo Legion 7i a 7 (16”, 7) ideální volbou pro ty, kteří během hraní požadují nejvyšší výkon. Elegantní, stylový a decentní sportovně laděný design notebooků podtrhuje vylepšený pant a I/O panel. Nové notebooky Lenovo Legion 7i a 7 se nesou v duchu unibody designu a jsou zkonstruované z ušlechtilé slitiny hliníku a hořčíku, která odpovídá standardům kvality v leteckém průmyslu. Kovové tělo notebooku je vyztužené technologií CNC, takže působí minimalisticky a zároveň naznačují nespoutaný výkon, který se skrývá uvnitř. RGB systém doplněný o ambient efekty na klávesnici a těle se dynamicky synchronizuje s obsahem zobrazeným na displeji.

Klávesnice Lenovo Legion TrueStrike je vylepšena o zakřivené klávesy s vyšším zdvihem než u předchozí generace. Nová technologie WASD Force Sensor s volitelně vyměnitelnými klávesami umožňuje hráčům zrychlit pohyb herní postavy díky větší síle aplikované na klávesy. 

Pod elegantním šasi notebooků se ukrývá čistý výkon. Lenovo Legion 7 a 7i jsou viditelně tenčí než předcházející generace, s tloušťkou pouhých 19 mm a váhou 2,5 kg v sobě ale skrývají nejnovější grafiku, procesory a úložiště. Tyto mocné stroje navíc nabízí i dlouhou výdrž – s největší baterií v 16palcovém notebooku na světě s kapacitou 99,99 Wh a až 135Wh rychlého nabíjení prostřednictvím USB typu C.

Jako první herní notebooky na světě se 16palcovým WQXGA displejem poskytují modely Lenovo Legion 7i a 7 vyšší poměr stran 16:10 se špičkovým jasem až 1250 nitů a plným pokrytím barevného prostoru kalibrovaným na standard DCI-P3 a vysokým dynamickým rozsahem. Hráči ocení TÜV certifikaci displeje pro ochranu zraku proti škodlivému modrému světlu. Lenovo dává hráčům na výběr také tři možnosti obnovovací frekvence displeje s maximálním kmitočtem 240 Hz (standard je 165 Hz). Uživatelé si tak mohou přizpůsobit zařízení pro každodenní používání, plynulejší hraní eSport titutů, kde se počítá každý frame anebo pro filmový zážitek, při kterém hraje roli vysoká kvalita barevného zobrazení. Nové notebooky Lenovo Legion 7i a 7 jsou vybaveny softwarem Tobii Horizon pro pohlcující zážitek ze hry a také Tobii Aware s technologií inteligentních senzorů na ochranu soukromí a zvýšení celkové pohody uživatelů.

herní notebook Lenovo Legion 7, 7i, Lenovo Legion Slim 7, 7i

Notebooky Lenovo Legion 7i a 7 jsou vybaveny 12. generací procesorů Intel Core HX Series nebo až AMD Ryzen 9 6900HX, grafikou až NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti Laptop GPU (až 175 W TGP) či mobilní grafikou AMD Radeon RX 6850M XT, DDR5 pamětí a SSD uložištěm Gen 4 PCIe. Celá tato výbava je vyladěna prostřednictvím Lenovo Legion A.I. Engine 2.0 na maximální výkon. Tento A.I. engine dokáže předpovídat křivku výkonu ventilátoru a optimalizovat GPU a CPU výkon v reálném čase v závislosti na každé hře a dosáhnout tak nejlepšího výkonu.  

Kalibrace prostřednictvím A.I. umožňuje inteligentně přizpůsobit systém chlazení Lenovo Legion Coldfront 4.0 a zajistit tak zvýšenou ochranu GPU a CPU před přehříváním. Na chlazení se podílí také technologie odpařovací komory s tepelnou kapacitou až 115 W, která rozšiřuje hranice těchto herních zařízení, u kterých se výkon CPU přibližuje stolním počítačům, a to bez tepelného throttlingu. Systém chlazení dnes využívá o 67 procent tenčí lopatky ventilátoru v porovnání s předchozí generací a dosahuje tak optimálního proudění vzduchu. Navíc má také větší chladící plochu, nasávací otvory pod klávesami a nátěr z materiálu s fázovým přechodem (PCM) pro účinnější odvod tepla. 

Lenovo Legion Slim 7i a 7: 

Jako nejtenčí a nejlehčí 16palcové herní notebooky řady Lenovo Legion jsou nové modely Lenovo Legion Slim 7i a 7 (16”, 7) stvořené pro herní výkon a vytváření obsahu. Díky kovové konstrukci šasi s CNC opracováním a využití pokročilých materiálů z leteckého průmyslu na bázi slitiny hliníku a hořčíku nabídnou notebooky celokovové tělo v unibody designu v odstínech Storm nebo Onyx Grey, s váhou 2 kg a tloušťkou 16 mm. Vyvýšený design těla se hodí prakticky do každého prostředí, ať už se budou uživatelé pohybovat v kavárně nebo na herním turnaji, přičemž zabírá stejné celkové rozměry jako standardní 15palcový notebook.

Nová řada notebooků Lenovo Legion Slim 7 nabízí větší svobodu pohybu a stále si zachovává dravý výkon díky nejnovějším procesorům 12. generace Intel Core H Series nebo až AMD Ryzen 9 6900HX. Uživatelé rovněž ocení menší počet adaptérů, které musí brát s sebou na cesty díky vylepšenému zadnímu I/O panelu s rozhraním HDMI 2.1. Užijí si také bezprecedentní výdrž baterie s kapacitou 99,99 Wh a rychlým, až 135 Wh nabíjením přes USB-C.

Velký 16palcový displej také umožňuje hráčům vstoupit do nových, vizuálně dokonalých světů brilantních barev a stínů díky softwarové podpoře kalibrace barev, vysokému dynamickému rozsahu a přesností barev až DCI P3 – to vše bez namáhání očí díky certifikaci TÜV Rheinland Gold Label. Z generace na generaci rozšířila řada Lenovo Legion Slim 7 také poměr aktivní plochy na 16palcovém WQXGA displeji z 86 na 93 procent s poměrem stran 16:10 pro ještě více pohlcující zážitek z obrazu. Řada Lenovo Legion Slim 7 je k dispozici ve třech variantách displeje s variabilní obnovovací frekvencí až 240 Hz (standard je 165 Hz) a volitelnou Mini-LED.

Pod elegantním šasi jsou notebooky Lenovo Legion Slim 7i a 7 vyladěny prostřednicím umělé inteligence pro optimalizaci systému chlazení Lenovo Legion Coldfront 4.0 a pro dosažení lepšího výkonu za pomoci Lenovo Legion A.I. Engine 2.0 pro optimalizaci kapacit GPU a CPU. Notebooky jsou také vybaveny grafikou až NVIDIA GeForce RTX 3070 (až 100 W Boosted TGP) nebo mobilní grafikou AMD Radeon RX 6800S, superrychlou pamětí DDR5 a úložištěm SSD PCIe Gen 4.   

Mezi generační vylepšení chladícího systému patří: 29% nárůst velikosti, o 31 % více lopatek ventilátoru vyrobených z polymerů tekutých krystalů, které jsou zároveň o 40 % tenčí, a přitom se otáčí o 100 otáček za minutu rychleji díky systému dvou ventilátorů; další měděná tepelná trubice vyhrazená pouze pro GPU VRAM; stejně jako speciální PCM nátěr pro efektivnější odvod tepla. Inženýři společnosti Lenovo dále implementovali do klávesnice systém nasávání vzduchu pod klávesami s více než 1 172 sacími otvory, kde každá klávesa obsahuje 1,3 mm nárazníkovou zónu měkkého přistání pro dosažení rychlejšího a přesnějšího stlačení kláves. Souhrnně se tato vylepšení designu a techniky postarají o redukci hluku ventilátoru a chlazení pod 30 dB v režimu Stealth, což zhruba odpovídá hlasitosti šepotu.  

Legion Arena je platforma dostupná na všech počítačích Lenovo Legion a je navržena tak, aby nic nebránilo nespoutané hře. Tato herní platforma byla navržena tak, aby sjednotila všechny PC hry uživatele do jednoho centra propojeného s oblíbenými platformami a online obchody pro lepší zážitek ze hry.  

Ceny a dostupnost

  • Legion 7i (16”, 7) s procesorem Intel Core bude dostupný od srpna 2022 za cenu od 69 999 Kč 
  • Legion 7 (16”, 7), AMD Advantage Edition s procesorem AMD Ryzen bude dostupný od srpna 2022 za cenu od 56 989Kč  
  • Legion Slim 7i (16”, 7) s procesorem Intel Core bude k dispozici od července 2022 s cenou od 39 989 Kč
  • Legion Slim 7 (16”, 7), AMD Advantage Edition s procesorem AMD Ryzen, bude dostupný od srpna 2022 za cenu začínající na 35 989 Kč
  • Aplikace Legion Arena by Lenovo je dostupná celosvětově ke stažení v rámci Microsoft Store

Zdroj a foto: Lenovo

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.