Herní počítače HP OMEN 45L, 25L a Victus. Herní monitor OMEN 27u

herní počítač HP OMEN

Společnost HP Inc. představila na veletrhu CES 2022 svoji nejnovější řadu herních produktů. Nechybí stolní počítač OMEN 45L, který je vylepšenou verzí modelu OMEN 25L, výkonný stolní počítač s kompaktními rozměry Victus by HP 15L a první herní monitor HP OMEN 27u 4K, připravený pro konzole nové generace. HP také modernizovalo své notebooky OMEN 16 a 17.

Herní segment nejenom stále roste, ale je také neustále se vyvíjející součástí dnešní kultury, která si získala již celkem 2,7 miliardy příznivců – téměř 35 % světové populace. Při rozvoji a pokroku tohoto odvětví sehrávají rozhodující úlohu ženy, které tvoří 60 % všech nových hráčů. 

Celkem 30 % nových hráčů je mladších 25 let, což dokazuje, že hraní počítačových her se pevně etablovalo jako generační forma zábavy a součást udržování sociálních kontaktů, která se předává z generace na generaci.

Společenský aspekt znamená hlavní důvod hraní – 84 % hráčů uvádí, že hrají proto, aby zůstali v kontaktu s jinými hráči s podobnými zájmy, 80 % využívá hraní k seznámení s novými lidmi a 77 % hraje hry proto, aby zůstalo v kontaktu s přáteli.

Pokrok v hraní na stolních počítačích

Stolní počítač OMEN 45L vyvolal rozruch svým revolučním patentovaným řešením chlazení procesoru s názvem OMEN Cryo Chamber. Chladicí jednotka je umístěna až 43 mm nad hlavním vnitřním prostorem počítačové skříně a obsahuje kapalinový chladič AiO o rozměrech až 360 mm, který dokáže oproti identickému modelu bez tohoto typu chlazení snížit teplotu procesoru při plném zatížení až o dalších 6 °C. Celý systém funguje tak, že k žebrování chladiče je přiváděn chladnější okolní vzduch zvenčí namísto vzduchu z hlavního vnitřního prostoru, aktivně ohřívaného CPU, GPU a dalšími komponenty. Pro ty, kteří se rozhodnou pro tradičnější věžový design, je určena nedávno vydaná verze OMEN 40L, jež nabízí stejné možnosti konfigurace jako její větší sourozenec, není však vybavena chlazením OMEN Cryo Chamber a má o jeden 120mm ventilátor méně, díky čemuž může být skříň počítače o něco nižší.

OMEN 45L

Další funkce stolního počítače OMEN 45L:

 • Špičkový výkon: Sledujete, jak virtuální světy ožijí díky grafické kartě NVIDIA GeForce RTX 3090 s 24 GB paměti GDDR6X nebo kartě AMD Radeon RX 6700 XT se zcela novou technologií Infinity Cache, vždy s jedinečným vizuálním designem OMEN. O mimořádně plynulé hraní se postará nejnovější procesor Intel Core i9-12900K 12. generace nebo osmijádrový procesor AMD Ryzen 9 5900X. Oba tyto procesory jsou opatřeny svrchní vrstvou tepelné pasty Shin-Etsu MicroSi Extreme. Pro dokonalý zážitek z hraní se dodává s operačním systémem Windows 11.
 • Špičkové komponenty: Jednoduše přepínejte mezi spuštěnými hrami a mnoha běžícími aplikacemi díky až 64 GB paměti HyperX DDR4 3733 MHz. O rychlý přístup her k uloženým souborům se mohou postarat dva 2TB SSD WD Black M.2 PCIe NVMe a možnost rozšíření úložiště až na dva 2,5″ SATA SSD a dva 3,5″ SATA HDD. Stabilní a spolehlivé napájení počítače zajišťuje až 800W zdroj Cooler Master 80 PLUS Gold ATX, který se postará nejen o udržení hry v chodu, ale také o napájení RGB podsvícení. Chlazení vnitřních prostor zajišťuje sedm 120mm ventilátorů Cooler Master s podporou ARGB (Addressable RGB) osvětlení, které lze ovládat prostřednictvím herního centra OMEN.
 • Maximální kontrola: Dodává se s předinstalovaným herním centrem OMEN, které umožňuje využívat výkonné interní funkce, jako jsou Undervolting, Performance Mode, Network Booster a System Vitals, které přispívají k dokonalému vyladění chodu her. Další funkce jako Coaching, Rewards, Oasis Live10 a OMEN Light Studio navíc novým a zábavným způsobem umocňují zážitek ze hry.

Nadšenci, kteří si rádi sestavují počítač od základu sami, tvořili ještě přede dvěma lety ve srovnání se značkovými systémy a periferiemi 19 % celkového trhu s herními komponenty pro PC11. Pro tento kritický segment je určena skříň OMEN 45L ATX vybavená inovativním chlazením OMEN Cryo Chamber, která bude na trh uvedena v nadcházejících týdnech.

OMEN 25 L

Stolní počítač OMEN 25L, který byl představen loni na jaře, poskytl hráčům inovované provedení s vylepšeným chlazením a beznástrojovým konstrukčním řešením v jednoduché, ale elegantní věži. Dnes je estetika tohoto stolního počítače dále vylepšena o velmi žádanou barevnou variantu Ceramic White – poprvé u stolního počítače OMEN – spolu s volitelným bočním panelem z tvrzeného skla, který dává vyniknout nádhernému interiéru s osvětlením RGB řízeným prostřednictvím herního centra OMEN. Odvod tepla byl dále vylepšen přidáním 120mm předního ventilátoru. Díky tradičně výkonné grafické kartě ve verzi až NVIDIA GeForce RTX 3080 nebo AMD Radeon RX 6700 XT si mohou hráči vychutnat i nejnovější herní tituly. Ve spojení s výpočetní silou procesorů ve verzích až po nejnovější Intel Core i7 12. generace nebo AMD Ryzen je tento stolní počítač připraven zvládnout jakoukoli hru.

Victus

Když byla letos v létě uvedena na trh řada Victus by HP, získali hráči příležitost seznámit se se značkou, která chce nabízet neobyčejná herní dobrodružství. Stolní počítač Victus by HP 15L je prvním stolním počítačem této řady a vyznačuje se kompaktním designem se dvěma barevnými variantami – Mica Silver a Ceramic White. Jeho vzhled dotváří nápadné, přizpůsobitelné RGB logo v podobě „nekonečného zrcadla“, které zaručeně upoutá pohled každého. Počítač je vybaven vysoce výkonnými grafickými kartami ve verzi až NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti nebo AMD Radeon RX 6600 XT. Nové procesory Intel Core i7 12. generace nebo nejnovější procesory AMD ve verzi až Ryzen řady 5000G6 a až 32 GB operační paměti DDR4 zajistí, že hráči nepřijdou ani o vteřinku akce.

Stolní počítač Victus by HP 15L se vyznačuje udržitelným designem.12 Obsahuje recyklované plasty a disponuje certifikacemi EPEAT Silver a Energy Star.

Herní monitor OMEN 27u 4K

Tento monitor je prvním herním monitorem OMEN s rozhraním HDMI 2.1 a prvním herním monitorem připraveným pro připojení konzolí nové generace. Trh s hrami v rozlišení 4K se rychle rozšiřuje a meziročně vzrostl o 257 % v USA, o 237 % v regionu APJ a o 185 % v regionu EMEA, přičemž 6 z 10 hráčů si během nákupu ověřuje, zda jsou monitory kompatibilní s jejich herní konzolí. Předpokládá se, že v roce 2021 bude mít 47 % všech herních monitorů obnovovací frekvenci 144 Hz, a proto tento monitor splňuje náročnější standard s odezvou 1 ms a zároveň poskytuje nevšední zážitek, jímž je hraní v rozlišení 4K UHD. Mezi rozšířené funkce a další detaily patří:

 • Úchvatné vizuální efekty: Díky technologii AMD FreeSync Premium Pro16 s nízkou latencí a širokým rozsahem adaptivních obnovovacích frekvencí můžete zapomenout na trhání obrazu. Ponořte se do děje a vychutnejte si hraní v živějších a pestřejších barvách díky panelu IPS oxide s technologií VESA DisplayHDR 400, DCI-P3 95 %, jasem 450 nitů a věrnými 8bitovými barvami, jejichž zásluhou spatříte obraz přesně v té podobě, jakou vývojáři zamýšleli.
 • Připraveno na konzole nové generace: Kladně hodnocené exkluzivní tituly pro konzole PS5 a Xbox řady X můžete hrát v tom nejlepším zobrazení díky podpoře rozlišení 4K, obnovovací frekvenci 120 Hz a technologii VESA DisplayHDR 400 – stačí jen pomocí kabelu HDMI 2.1 připojit konzoli k monitoru a zapnout. Podporovány jsou rovněž konzole Nintendo Switch na úrovni maximálních specifikací. Rychlé a jednoduché hraní na konzoli je dále vylepšeno integrovanými reproduktory, které se u monitorů OMEN objevují zcela poprvé, a hráči se tedy mohou rovnou pustit do hry.
 • Hrajte více uvolněně: Jde o první monitor od OMEN se čtyřstranným designem s mikrorámečkem. Dodává se také s certifikací HP Eye Ease a s certifikací Eyesafe, která snižuje únavu očí při hraní.

Vyšší výkon pro hraní na přenosných zařízeních

Notebooky OMEN 16 a OMEN 17 se dočkaly významného vylepšení díky nejnovějším grafickým procesorům GeForce RTX 30 Series, určeným speciálně pro notebooky. Kromě toho jsou notebooky vybaveny nejnovějšími procesory Intel Core 12. generace.

Dostupnost a cena

 • Stolní počítač HP 45L bude v České republice v prodeji od března 2022 za ceny od 64 990 Kč.
 • Stolní počítač HP 25L bude v České republice v prodeji od března 2022 za ceny od 34 990 Kč.
 • Stolní počítač Victus by HP 15L bude v České republice v prodeji od února 2022 za ceny od 19 990,- Kč.
 • Informace k dostupnosti a ceně herního monitoru OMEN by HP 27u 4K budou oznámeny později.
 • Herní notebook OMEN by HP 16 je v České republice v prodeji za ceny od 39 990 Kč.
 • Herní notebook OMEN by HP 17 je v České republice v prodeji za ceny od 39 990 Kč.

Zdroj a foto: HP

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.