Hisense uvádí na trh chytré mini-LED TV Hisense 55U8HQ a Hisense 65U8HQ

nové televize Hisense 65U8HQ, a Hisense 55U8HQ cena

Hisense uvádí na trh nové chytré televize Hisense 65U8HQ a 55U8HQ s certifikací UHD Premium, ULED obrazovkou s miniaturními LED diodami a prostorovým zvukem Dolby Atmos.

Řada mini-LED televizorů Hisense U8HQ ve své 65palcové verzi získala ocenění nezávislé Evropské asociace pro obraz a zvuk (EISA) jako „nejlepší výrobek roku 2022-2023 v kategorii prémiových LCD TV“.

Hisense U8HQ nabízí přesný, čistý obraz s více než miliardou věrně podaných barev, dokonalým kontrastem i hrou světel a stínů, a precizně vykreslenými detaily i v dynamických scénách. To vše při širokém pozorovacím úhlu. Využívá inovativní ULED obrazovku s miniaturními LED diodami, vrstvou kvantových teček, přímým podsvícením FALD Pro s nezávisle řízenými stmívacími zónami v celé ploše obrazovky a s jasem přes 1000 nitů.

Zážitek jako v kině zaručuje podpora patentované Dolby Vision IQ i certifikace IMAX Enhanced, novinka je navíc osazena výkonným audiosystémem 2.1.2 s předními reproduktory, který podporuje technologii prostorového zvuku Dolby Atmos. Nechybí ani chytré funkce a sportovní, filmařský či profesionální herní mód se špičkovými funkcemi herního průmyslu pro skutečně intenzivní zážitky. 

Čistý obraz a realistické barvy

65palcová obrazovka (přes 160 cm) nabízí přesný a čistý obraz s přesnými detaily, hloubkou a vysokou úrovní kontrastu s dokonalým jasem bez přesvícení barev. Mini-LED obrazovka využívá tisíce miniaturních LED diod a technologii Full Array Local Dimming Pro se 160 nezávisle řízenými zónami stmívání při maximálním jasu přes 1000 nitů. Zajišťuje tak skutečně ostrý, podmanivý obraz s dokonalou hrou světel a stínů, temnou černí a precizně vykreslenými detaily i v dynamických scénách.

nové televize Hisense 65U8HQ, a Hisense 55U8HQ cena

Vrstva kvantových teček (Quantum Dot) se zase postará o věrnou reprodukci ultra široké palety barev s více než miliardou odstínů živých, realistických barev včetně bílé o vysoké čistotě pro skutečný zážitek ze sledování.

K poutavějšímu diváckému zážitku přispívá i nová technologie Hisense AI Picture Optimization. Díky výkonnému výpočetnímu akcelerátoru dokáže vyhodnotit snímek, přiřadit jej k některému z mnoha známých scénářů a v reálném čase optimalizovat nastavení obrazu i vykreslení detailů ve tmavých polích obrazu. Akcelerátor přitom nezabírá místo v centrální řídíce jednotce a nezpomaluje její chod, a to ani při hraní akčních her.

Hisense U68HQ navíc používá vyšší vnitřní rychlost zobrazení snímků 120 Hz s vkládáním dalšího mezisnímku (MEMC). I velmi rychlý pohyb je proto plynulý a ostřeji ohraničený bez rozmazání nebo problikávání. Oceníte to u sportovních přenosů a závodů, při hraní dynamických her nebo v akčních filmových scénách.

Prostorové ozvučení 

Ozvučení nové řady mini-LED TV Hisense U8HQ zajišťuje vícekanálový prostorový zvukový systém 2.1.2 s předními reproduktory. Podporuje prostorovou zvukovou kinotechnologii Dolby Atmos®, takže se při sledování jakéhokoliv obsahu stanete sami součástí děje. To, že tyto nové TV přinášejí obrazový i zvukový zážitek jako v kině, potvrzuje i certifikace IMAX Enhanced.

Nová Hisense U8HQ využívá vlastní inteligentní platformu VIDAA U 6.0 SMART OS, která je jednoduchá, intuitivní a pohotová a nabízí podporu pro řadu streamovaných služeb: například YouTube, Spotify, Netflix či, Amazon Prime, Disney+ nebo Apple TV; na ovladači najdete i tlačítko pro rychlý přístup k Facebook Watch.

nové televize Hisense 65U8HQ, a Hisense 55U8HQ cena

Umožňuje také využívat velké množství předinstalovaných aplikací včetně českých (VOYO, Lepší.TV, SLEDOVÁNÍ TV, TV Seznam ad.) nebo aplikaci UEFA.TV pro fotbalové nadšence. Při pořízení do konce roku navíc získáte zdarma i roční předplatné pro Antik TV. Filmové fanoušky potěší FilmMaker Mode pro puristické přehrávání filmů tak, jak je zamýšlel režisér.

Elegantní, tenká TV s kovovým rámečkem má i vestavěné rozhraní Bluetooth a nejrychlejším standardem Wi-Fi 6 pro bezdrátové připojení.

Dostupnost a cena

Nové televize jsou dostupné u prodejců s elektronikou, větší Hisense 65U8HQ stojí 39 990 Kč, menší Hisense 55U8HQ je v nabídce za 29 990 Kč.

Zdroj a foto: Hisense

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.