Acer představil nový herní chromebook Acer Chromebook 516 GE

herní chromebook Acer Chromebook 516 GE cena

Acer představil svůj první chromebook optimalizovaný pro cloudové hraní – Acer Chromebook 516 GE. Díky němu si zákazníci mohou vychutnat špičkové herní zážitky s okamžitým přístupem k plnohodnotným počítačovým a konzolovým hrám využívajícím cloud. 

Nový Acer Chromebook 516 GE je vybaven nejnovějšími technologiemi a funkcemi, které jsou pro hráče nejdůležitější – procesory Intel Core 12. generace, rychlým 120Hz displejem, RGB klávesnicí s technologií anti-ghosting, pokročilým DTS zvukem a především podporou předních cloudových herních platforem včetně nejvýkonnější úrovně NVIDIA GeForce NOW, Xbox a Amazon Luna.

Vysoký výkon a grafika s živým 120Hz displejem

Každý prvek notebooku Acer Chromebook 516 GE byl navržen tak, aby se zákazníci mohli vydat do nového světa her. Nový chromebook podporuje nejvyšší výkonnostní úroveň NVIDIA GeForce NOW, která na Acer Chromebook 516 GE umožňuje cloudové hraní nové generace.

Nejvyšší výkonnostní úroveň NVIDIA GeForce NOW, streamování ze SuperPODu NVIDIA GeForce NOW, výkonného herního superpočítače v cloudu, umožňuje streamovat hry v rozlišení 1600p při 120 snímcích za sekundu se špičkovými grafickými funkcemi, jako je ray tracing a další.

herní chromebook Acer Chromebook 516 GE cena

Pro posílení této špičkové grafiky je chromebook poháněn procesory Intel Core i7 „řady P“ až 12. generace zajišťujícími nejnovější funkce, vysoký výkon, rychlou odezvou a technologii dekódování videa, která je ideální pro cloudové hraní.

herní chromebook Acer Chromebook 516 GE cena

Acer Chromebook 516 GE také využívá 16 GB operační paměti LPDDR4X a až 256GB PCIe NVMe SSD úložiště, které dále zrychluje odezvu, což z něj dělá jeden z nejlepších chromebooků pro hraní her současnosti.

Acer Chromebook 516 GE předvádí na svém ultrajemném 120Hz IPS displeji s vysokým rozlišením WQXGA (2 560 × 1 600 px) úžasné zobrazení her. Rychlá obnovovací frekvence umožňuje hraní s vysokým počtem snímků za sekundu, takže hráčům neunikne ani milisekunda akce.

Jeho 16″ displej s úzkými rámečky a živým poměrem stran 16:10 přináší pohlcující obraz, zatímco 100% pokrytí barevného gamutu sRGB poskytuje širokou škálu přesných a živých barev.

Design zaměřený na hry a bezkonkurenční zvuk

Hraní her na chromebooku je dále vylepšeno bezkonkurenčními zvukovými možnostmi nového Acer Chromebook 516 GE. DTS Audio zajišťuje vysoce kvalitní zvuk bez zkreslení ze dvou reproduktorů směřujících nahoru a dvou reproduktorů směřujících dolů.

Nežádoucí zvukové vibrace eliminují také woofery s potlačením síly, které se pohybují v opačných směrech v dokonalé souhře.

herní chromebook Acer Chromebook 516 GE cena

Herní klávesnice Chromebook 516 GE je vybavena technologií anti-ghosting, která zaznamenává rychlé a přesné vstupy a kombinace kláves. Klávesnice také nabízí živé přednastavené barevné režimy podsvícení, které uživatele ponoří do hraní. Uživatelé si mohou vybrat jednu ze sedmi barev nebo předdefinovanou čtyřzónovou variantu barev.

Připojení pro hraní her a další funkce

Acer Chromebook 516 GE zajišťuje díky 2,5Gb/s ethernetovému portu RJ-45 stabilní a superrychlé připojení pro nepřerušované hraní cloudových her. Navíc díky rychlé a spolehlivé Wi-Fi 6E je výkonným zařízením na cestách, které vám umožní zůstat ve spojení při hraní nejnovějších cloudových her.

Chromebook je vybaven nejnovějšími porty pro připojení k větším displejům a dalším zařízením. Jde o dva USB-C, USB-A, HDMI a Bluetooth 5.2 umožňující bezdrátové připojení příslušenství.

herní chromebook Acer Chromebook 516 GE cena

Dlouhá 9hodinová výdrž baterie notebooku Acer Chromebook 516 GE zajišťuje nepřetržitý požitek z hraní her. Chromebook je také vybaven webovou kamerou s rozlišením Full HD a technologií časové redukce šumu, která zvyšuje věrnost obrazu. Dvojice mikrofonů doplňuje čtveřici reproduktorů a zajišťuje, že kvalitní vstup odpovídá zvukovému výstupu.

Přístup k plným hrám pro PC a konzole

Zákazníci notebooku Acer Chromebook 516 GE si mohou užívat napínavé hraní ihned po vybalení, protože nevyžaduje žádné instalace ani stahování. Díky přístupu k plnohodnotným PC a konzolovým hrám v cloudu prostřednictvím tlačítka Everything Button mohou zákazníci Acer jednoduše klepnout, vyhledat a streamovat hry do svého Chromebooku 516 GE. Navíc budou přidávány další hry a balíčky, které přinesou větší hodnotu a vzrušení všem herním nadšencům.

herní chromebook Acer Chromebook 516 GE cena

Kromě toho poskytuje společnost Google na podporu cloudového hraní v systému ChromeOS po omezenou dobu při zakoupení notebooku Acer Chromebook 516 GE tříměsíční zkušební verzi nejvyšší výkonnostní úrovně NVIDIA GeForce NOW a Amazon Luna, takže si každý může bezplatně vyzkoušet vybrané hry a to, jak snadné může cloudové hraní být.

Dostupnost a cena

Notebook Acer Chromebook 516 GE bude v oblasti EMEA k dispozici v prosinci za cenu od 24 990 Kč s daní. Přesné specifikace, ceny a dostupnost se bude lišit podle země prodeje.

Zdroj a foto: Acer

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.