HMD Global uvádí stylový a snadno opravitelný telefon Nokia G42 5G

telefon smartphone Nokia G42 5G cena

HMD Global představil stylový a snadno opravitelný telefon Nokia G42 5G, který zaujme moderním vzhledem třídenní výdrží na jedno nabití, podporou 5G nebo hlavním 50MP fotoaparátem s pokročilými algoritmy. Nokia G42 5G je taktéž dalším telefonem Nokia, u kterého lze snadno vyměnit rozbitý displej, starou baterii nebo nefunkční nabíjecí USB-C konektor.

Elegantní a promyšlený design

Nokia G42 5G přichází ve svěží fialově barvě, která je navíc i jednou z významných barev tohoto roku dle společnosti WGSN pro předpovídání trendů. Zároveň byla novinka navržena tak, aby vybrané opravy mohli majitelé uskutečnit v domácích podmínkách úplně sami během pár minut.

Spolupráce se společností iFixit, celosvětovou komunitou odborníků na opravy zařízení, zajišťuje téměř okamžitý přístup k návodům a náhradním dílům. Snadno tak lze vyměnit například poškozený displej, ohnutý nabíjecí konektor nebo baterii s nízkou kondicí. Záda telefonu jsou pak vyrobená ze 65% recyklovaného plastu, na kterém nezůstávají nevzhledné otisky prstů.

Moderní procesor s 5G konektivitou

Na dostatek výkonu si nebudou moci zákazníci stěžovat. Nokia G42 5G je vybavena moderním procesorem Qualcomm®Snapdragon 480+ 5G, který nabízí v cenově dostupné kategorii telefonů vysoký výkon, nízkou spotřebu a dnes již velmi důležitou 5G konektivitu. Procesoru pomáhá 6 GB operační paměti, kterou si lze navíc virtuálně o další 2 GB rozšířit. Pro všechny aplikace, fotky nebo videa je připraveno velkorysé uložiště o kapacitě 128 GB.

telefon smartphone Nokia G42 5G cena

Pokročilý fotoaparát s umělou inteligencí

Hlavní 50MP fotoaparát pracuje s nejnovější umělou inteligencí a algoritmy z vyšší řady Nokia X. Aplikaci fotoaparát nechybí ani nový noční režim, režim stativu nebo funkce Dual Sight, která se stará o možnost focení nebo natáčení z předního i zadního fotoaparátu zároveň. Všestrannost v oblasti focení Nokie G42 5G podtrhují 2MP senzory pro makro a bokeh nebo přední 8MP kamerka.

Vysoká výdrž a dlouhá podpora

Nokia G42 5G zvládne až tři dny na jedno nabití díky své baterii o kapacitě 5000 mAh a perfektní optimalizaci Androidu 13. Baterie navíc i po 800 nabíjecích cyklech bude mít minimálně 80 % své původní kapacity. Velkou výdrž má ale i samotný telefon. Nokia G42 5G byla zkonstruována tak, aby vydržela běžné pády a nechybí ji ani certifikace IP52.

telefon smartphone Nokia G42 5G cena

Jak už je u řady Nokia G běžné, tak i Nokia G42 potěší dlouhou podporou a dočká se dvou hlavních systémových aktualizací a tří let pravidelných bezpečnostních aktualizací. O bezpečnost uložených dat se stará čtečka otisků prstů v zapínacím tlačítku nebo software pro rozpoznání obličeje. Třešničkou na dortu je pak tříletá záruka. 

Dostupnost a cena

Dostupnost, paměťové varianty i oficiální ceny na našem trhu nebyly ve zprávě uvedeny. Podle zahraničních zdrojů bude telefon v šedé a fialové barvě nabízen za cenu od 199 Eur, tedy cca 4 750 Kč a výše za variantu s 6 GB/128 GB pamětí. K dispozici by měl být během 3. čtvrtletí 2023.

Zdroj a foto: HMD Global

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.