HMD Global uvádí super odolný telefon Nokia XR21

odolný telefon Nokia XR 21 cena

HMD Global, výrobce telefonů Nokia, představila nový super odolný telefon Nokia XR21, který díky svým certifikacím a dvoudenní výdrži baterie eliminuje jakékoliv obavy z pádu, poškození nebo nefunkčnosti zařízení.

Telefon Nokia XR21, chytrý ekvivalent legendární Nokie 3310, je totiž odolný proti pádu, prachu i vodě. Zvládne vše od vypadnutí z kapsy kalhot až po 48hodinovou túru v silném dešti.

Odolnost proti pádu, prachu a vodě

Promyšlený design a vysoce kvalitní materiály použité při výrobě modelu Nokia XR21, včetně odolného displeje a zadního krytu odolného proti nárazu, předchází všem obavám zákazníků ze zničení svého telefonu. Novinka se pyšní certifikací MIL-STD-810H, což zaručuje zvládnutí pádu z 1,8 metrů, ponoření do hloubky 1,5 metrů po dobu až jedné hodiny a odolnost proti stříkající vodě o tlaku až 100 barů (vyšší hodnota než tlak při roztržení hadic hasičů) s teplotou vody 80 °C.

Extrémní teploty a dlouhá výdrž baterie

Novinku nebudou trápit ani vysoké teploty, které panují v kalifornském Údolí smrti. Model Nokia XR21 hravě zvládne teploty od -20 °C do + 55 °C.  Ani silné deště telefon neohrozí díky certifikacím IP68 a IP69K. Vhod přijde i možnost ovládat 6,49” FullHD+ displej mokrýma rukama.

odolný telefon Nokia XR 21 cena

Vestavěná baterie má kapacitu 4 800 mAh a udrží telefon při životě bez problému celé dva dny na jedno nabití. Pro ještě delší výdrž lze aktivovat super úsporný režim a nezapomnělo se ani na nabíjecí cykly. Nokia XR21 i po 800 nabíjecích cyklech garantuje minimálně 80 % své kapacity baterie.

Pokročilý fotoaparát a perfektní zvuk

O dokonalé a ostré snímky za každé situace se postará hlavní fotoaparát s rozlišením 64 MP, ultra širokoúhlý s rozlišením 8 MP a přední snímač s rozlišením 16 MP. Stejně jako u modelu Nokia X30 zde nechybí nový noční režim, pokročilé AI algoritmy, OZO audio nebo spojování fotek z hlavního a ultra širokoúhlého fotoaparátu pro ještě kvalitnější výsledek.

Nezapomnělo se ani na stereo reproduktory s výkonem 96 dB s funkcí Audio boost, která přijde vhod zejména při telefonních hovorech v hlasitém prostředí na stavbě nebo rušných ulicích města. Ve výbavě nechybí výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G, čtečka otisků prstů v zapínacím tlačítku, dvě programovatelná tlačítka, čistý Android a rychlá 5G konektivita. Nokia XR21 obdrží tři roky hlavních systémových aktualizací, čtyři roky pravidelných bezpečnostních aktualizací a zákazníci jistě uvítají i tříletou záruku. 

Dostupnost a cena

Cena ani dostupnost nebyly v zaslané zprávě uvedeny. Zahraniční zdroje uvádějí ceny od 570 do 599 Eur v přepočítaném kurzu k USD. Je tedy možné předpokládat cenu kolem 14 000 Kč. 

Zdroj a foto: HMD Global

Podívejte se i na další zajímavé články na webu IT Revue v rubrikách Hardware, Software, Elektronika nebo Ostatní. IT Revue můžete sledovat i na Facebooku nebo Instagramu.